Šeštadienis, 2023.03.25
Reklama

Sveikatinantis fraktalinis piešimas: ištirpdo sargdinančias mintis

Genovaitė Privedienė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-03-11 00:02:49

Kai susiduriame su sunkumais, išbandymais, kai susergame, apninka liūdnos mintys, nerimas, paimkime baltą popieriaus lapą, tušinuką ir 24 spalvotus pieštukus. Nebūtina būti dailininku ar apskritai turėti gabumų piešimui. Bet pieškime. Pieškime fraktalinį piešinį. Kas tai? Pasakoja sertifikuota fraktalinio piešimo mokytoja, knygos „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ autorė Brigita Paulauskienė.

Brigita Paulauskienė. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Kaip piešti fraktalinį piešinį?

Paimkime baltą 4A formato lapą, pasidėkime horizontaliai, juodu tušinuku užsimerkę beskite į bet kurį lapo tašką ir apie minutę neatitraukdami rankos vidutiniu greičiu užsimerkę braižykime kuo įvairesnes linijas, stengdamiesi užpildyti visą lapą. Baigę piešti atsimerkite, atitrūkusias linijas prijunkite prie piešinio. Štai turite pirmąjį savo fraktalinį piešinį! Belieka susidariusius langelius nuspalvinti skirtingomis spalvomis.

Kaip spalvinti langelius?

Langeliams spalvinti rekomenduojama turėti 24 spalvotus pieštukų komplektą (baltą pieštuką iš komplekto išimame). Pieštukus susidedame į dėžutę, kad laisvai gulėtų. Spalvas pirmiesiems savo piešiniams traukiame užsimerkę. Užspalviname kiekvieną langelį. Viena spalva spalviname nuo 1 iki 12 plotelių. Šalimais esantys langeliai turi būti skirtingų spalvų, kad sukurtume margumą. Tuščių plotelių nepaliekame.

Kiek piešinių reikia nupiešti, kad žmogus turėtų naudos?

Iš pradžių reikia nupiešti vieną ar kelis diagnostinius piešinius. Šie piešiniai nemažai sako apie žmogų, apie jo sveikatą, charakterį, šiek tiek - ir apie ateitį. Net jei nieko nežinome apie tai, ką nupiešėme, vis tiek toks abstraktus piešimas padeda pagerinti vidinę būseną, atsikratyti įkyrių minčių ir netgi sveikti.

Jei jau nusipiešėme diagnostinius piešinius, pajutome, kad piešti patinka, kad tai gali padėti, galime piešti toliau ir atlikti vidinę korekciją - rekomenduotina nupiešti 21 korekcinį piešinį – įskaitant ir jau nupieštus diagnostinius fraktalus. Šįkart piešdami linijas stenkitės pakeisti jų charakterį, tyrinėkite save, plėskite vidinių galimybių ribas. Tegul kiekvienas piešinys būna skirtingas.

Fraktalinis piešinys. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Ar fraktalinis piešimas padeda pagerinti sveikatą? Kokiu būdu?

21 piešinio korekcinis piešinių ciklas veikia visas žmogaus gyvenimo sritis, įskaitant ir sveikatą. Kiekvienam piešimo efektas pasireiškia individualiai, nelygu kas tuo gyvenimo tarpsniu žmogui aktualiausia. Piešdami būkite pastabūs, pabandykite suvokti, kaip keičiasi jūsų būsena, o su ja ir nerimą kelianti situacija.

Norėdami pagerinti būtent sveikatą, piešiame tokiu pat būdu, tik pieštukus renkamės atsimerkę, sąmoningai. Naudojame kuo daugiau žalios spalvos atspalvių. Fraktaliniuose piešiniuose žalia -sveikatos spalva. Spalvinant nereikia grupuoti spalvų, koncentruoti vienodų atspalvių vienoje vietoje, reikia siekti margumo. Kodėl? Pažvelkime į profesionalų meno kūrinį – jei matome harmoningą meninį kūrinį, gauname vidinį pasitenkinimą. Tad ir kurdami savo paveikslą irgi turime siekti per spalvas ir linijas sukurti harmonijos, pusiausvyros, grožio pojūtį.

Kol spalviname, koncentruojame dėmesį į vieną plotelį, jį spalviname konkrečia spalva ir akys suvokia spalvą, reaguoja nervų sistema. Jei spalvą suvokiame kaip šviesą, galima sakyti, kad spalva visiškai materiali, nes turi dažnį, matuojamą hercais. Ta spalva tarsi patenka į mūsų vidų ir jos dažnis turi harmonizuojantį poveikį.

Žmogų piešiant palaiko pats procesas, piešiniai savaime negydo, pokyčiai vyksta žmogaus viduje, todėl mes gyjame. Bet tai nėra koks magiškas talismanas, tiesiog patiriame vidinį apsivalymą minčių, emocijų lygiu, nereikalingos mintys atkrinta ir koreguoja būseną.

Jei neturime laiko plačiau pasidomėti fraktaliniu piešimu, pieškime savo malonumui – jau ir tai didelė nauda. Bet vaistų tai neatstoja, ypač jei jūsų liga sunki ir įsisenėjusi.

Kiek piešinių reikės sveikimui, priklauso nuo būklės sunkumo.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Ar pasirenkamos spalvos turi kokią terapinę reikšmę?

Fraktaliniam metode kiekviena spalva turi savo reikšmę. Pavyzdžiui, sveikatos spalva žalia, įrodyta, kad ji padeda sveikti, atgauti jėgas, išeiti iš sergančio žmogaus būsenos.

Visos spalvos yra geros, jos fraktale visos turi būti suderintos, net juoda ar ruda, skirstyti spalvas į geras ir blogas nėra teisinga, žmogui turi patikti visos spalvos. Juk sergame tada, kai esam linkę į kokius nors kraštutinumus, esame išsiderinę. Skirstome spalvas į geras ir blogas, paskui ir žmones į gerus ir blogus. Tuomet būna daug sunkumų, nesusipratimų, blogų būsenų ir pan. Išauklėjus save, kad viskas patinka, net pilka spalva, protas įžvelgia daugiau laimės ir yra pusiausvyroje.

Sergantieji spalvas suvokia kiek kitaip nei sveikieji. Pavyzdžiui, raudona spalva reiškia stiprią energiją, o jei jos fraktale labai daug, ji išsiskiria, - tai gali reikšti uždegimą, padidėjusį kraujospūdį. Bet nebūtinai – svarbu, kokios spalvos yra šalia. Jei, pavyzdžiui, raudonos spalvos visiškai nėra, tai gali reikšti prastą kraujotaką. O jei raudonos spalvos pakanka, tai kalba apie gerą organizmo tonusą, gerą kraujotaką, gyvybingumą.

Ar piešiant reikia kaip nors „programuotis“, nuteikinėti save?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar žmogus nori pasveikti. Juk daugelis žmonių sąmoningai pasirenka sirgti. Yra daug įvairių priežasčių, kodėl jie nenori pasveikti – artimųjų dėmesys, finansinė valstybės parama, nepatinka darbas ir pan. Reikia sau labai aiškiai atsakyti, ar noriu pasveikti, ir ką darysiu, kai pasveiksiu.

Piešiant fraktaliniu metodu, nebūtina kaip nors kryptingai paveikti mintis ar ką nors įsivaizduoti. Linkėčiau pasinerti į labai įtraukiantį procesą, į spalvas, į jų derinimą, naujų derinių atradimą, mėgautis procesu. Piešiant pašalinamos mus sargdinančios mintys, jos išnyksta. Leiskite joms tiesiog ištirpti savo spontaniškos kūrybos sraute.

„Programavimasis“ pakenkti negali, bet gali kiek trukdyti. Jei žmogus bus orientuotas į skubų rezultatą, apims įtampa.

Tačiau akcentuoju, kad piešinys neatstoja vaistų, gydymo, tai tik palaikantis procesas, padedantis sveikti, bet tai tikrai nėra gydymo būdas. Kai sergi, būna laiko, kurio nėra kur dėti, iššvaistome jį plepalams, savigraužai, pesimistinių televizijos laidų žiūrėjimui. Tą beprasmišką laiko leidimą būtų galima pakeisti piešimu.

Ar turite įsimintinų gerų patirčių, kaip piešimas būtų padėjęs sveikti?

Man įveikti plaučių uždegimui užteko dviejų piešinių, radikulitui - šešių. Sirgdama piešiau tik dėl eksperimento, norėdama patikrinti, ar tai veikia. Rezultatai pasirodė tikrai džiuginantys, o piešiniai ypatingi savo braižu.

Viena mokinė piešė kartu kursuose, savarankiškai, turėdama tikslą įveikti stuburo skausmą. Po to atnešė tuos piešinius, padėjo man ant stalo ir išdidžiai pasakė, kad nugaros nebeskauda.

Kita moteris iš Kauno piešė pagal aptartą metodiką, jos fraktalai sakė, kad turi rimtą problemą - kasos uždegimą. Padarė diagnostinius piešinius, po mėnesio su problema pateko į ligoninę, kad būtų paskirti stipresni vaistai. Atsiminė mano patarimą, kad reikia spalvinti kuo daugiau žalios spalvos atspalvių. Piešdama, pasakojo, pajuto, kad fiziškai kažkas pasikeitė. Po piešimo paprašė pakartoti tyrimus ir jie buvo geresni nei pirmieji, tad išrašė su ta pačia diagnoze, su tuo pačiu vaistų kiekiu. Kaip sutapo, kad tas lūžis įvyko?..

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Fraktalinis piešimo metodas yra labai paprastas ir lengvai prieinamas kiekvienam. Piešimo įgūdžiai nėra būtini, o reikalingos priemonės daug nekainuoja. Taip pat tai niekaip negali pakenkti žmogui. Per savo ilgametę praktiką nesutikau nė vieno žmogaus, kuris nupiešęs ir užbaigęs bent kelis piešinius sakytų, kad tai beprasmiška, kad nieko tame nėra, kad nebuvo įdomu ar gražu.

Kai gyvenimo kelyje susiduriame su sunkumais ir išbandymais, kurių niekaip negalime išspręsti mums žinomomis priemonėmis, pabandykite į viską pažvelgti kitu kampu. Tegu pradžioje piešimas spalvotais pieštukais atrodys nerimtai. Bet jei patiks, nepasiduokite abejonėms, aplinkinių kritikai. Juk tada ir kuriame pozityvius pokyčius, kai ką nors pradedame daryti kitaip.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (3). Jūs dar nebalsavote
(3)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pakartotinai skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms eiti. Vado...
Tuberkuliozė yra išgydoma, jei laikomasi gydymo režimo
Pagrindinė tuberkuliozės gydymo problema – nutrauktas gydymas ir dėl to besivystanti vaistams atspari liga. Tuberk...
Oro drėkintuvai: ar jums reikia drėkintuvo namuose?
Per dieną įkvepiame daugiau nei 14 000 litrų oro. Palyginkime: dauguma žmonių kasdien išgeria tik apie du litrus vandens...
Kur pirkti dantų irigatorius?
Jeigu norite, kad jūsų šypsena būtų graži – tuomet pirmiausia ji turi būti sveika. Daugeliui atrodo, kad sveiki be...
Gydytojai perspėja tėvus: baterijos gali sukelti itin sunkias komplikacijas
Baterijos, iš pirmo žvilgsnio atrodančios nekenksmingai, yra pats pavojingiausias svetimkūnis vaikams, galintis sukelti...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų