Pirmadienis, 2023.12.04
Reklama

„Svajonių karavanas“ kelionių sezoną uždarė su trenksmu

vlmedicina.lt | 2014-10-07 14:58:16

Šeštadienį Vingio parke kartu su baikeriais šiųmečių kelionių sezoną užbaigė ir socialinis-edukacinis projektas „Svajonių karavanas“. Gaudžiančių variklių apsuptyje svajotojų palapinė kvietė trumpam sustoti, susikaupti ir pasidžiaugti nuveiktais darbais. Tarsi ūkininkai, rudenį skaičiuojantys viščiukus, projekto savanoriai suskaičiavo ir Lietuvos žmonių svajones – pasirodo, jų per septynis mėnesius prisvajota apie tris tūkstančius!

Akcija
Akcijos organizatorių nuotr.

Svajonių tendencijos

Ilgą ir spalvotą savo kelionę po Lietuvą „Svajonių karavanas“ pradėjo dar kovo mėnesį, ūžaujant žvarbiems pavasariniams vėjams. Rumšiškių liaudies buities muziejuje per Užgavėnes įvykęs svajotojų startas tąsyk buvo pažymėtas grikių košę verdančios kareiviškos kilnojamosios virtuvės apgultimi – gali būti, kad jos žiemos varytojai sukirto net daugiau nei blynų.

Po pirmųjų trijų mėnesių, kai įvairiuose Lietuvos kampeliuose jau buvo aplankyti 8 renginiai, „Svajonių karavanas“ parsivežė pirmąjį tūkstantį svajonių. Jau tada ėmė ryškėti ir pagrindinės tendencijos: svajojama apie daug pinigų, sveikatą, daiktus ir įspūdžius. Kitas projekto savanoriams į akis kritęs dalykas – baimė svajoti. Vieni, užsukę į svajonių erdvę, ilgai dvejodavo ir nieko nesiryždavo lapelyje užrašyti. Kiti sakydavo taip tvirtai stovintys ant žemės, kad net nesugalvojantys, apie ką galėtų svajoti. Treti stengdavosi pasitikslinti, kas, akcijos organizatorių manymu, laikytina svajone.

„Laikomės nuostatos, kad svajonė – tai kažkas tokio, kas žmogų mintimis pakylėja nuo kasdienybės, kas ilgalaikėje perspektyvoje gali iš pagrindų pakeisti jo požiūrį ar net visą gyvenimą, – sako akcijos sumanytoja ir organizatorė Jurgita Pocienė, Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė. – Žinoma, dalies nematerialių, nors labai prasmingų, svajonių (taiką Tibetui, kad nebūtų karo Ukrainoje ir pan.) nepavyks išpildyti dėl objektyvių priežasčių. Kita vertus, nemaža dalimi nuo pačių žmonių priklauso, ar išsipildys jų svajonės apie gimtosios kalbos išsaugojimą, sveikatą, didelę šeimą arba apie tai, kad mokiniai užaugtų gerais žmonėmis“.

Bene pačios nuoširdžiausios organizatoriams pasirodė vaikų svajonės, ir nebūtinai tik apie žaislus: mažieji svajoja paskraidyti oro balionu, susitikti su mėgstama krepšinio komanda, pajodinėti žirgais. „Po vieno pokalbio įsitikinau, kad netgi naujas telefonas, planšetė ar kompiuteris gali būti tikrų tikriausia svajonė, o ne užgaida – tai paprasčiausias vaiko noras pritapti, būti tokiu, kaip kiti, turėti draugų“, – pastebėjo aktyvi akcijos talkininkė Rūta Kražauskienė.

Išpildyta jau 300 svajonių

Per visą šiltąjį sezoną aplankęs net 22 Lietuvos miestus, „Svajonių karavanas“ surinko beveik 3000 svajonių, iš kurių dešimtadalis jau išsipildė. Kurioms jų lemta tapti realybe, tenka nuspręsti „Svajonių karavano“ savanoriams – šie neslepia, kad tai viena sunkiausių užduočių, nors ne ką lengviau ir surūšiuoti, nuskenuoti bei į interneto erdvę įkelti visas svajones, surinktas per kiekvieną renginį.

Pirmąja svajotoja, kurios svajonę išpildė „Svajonių karavanas“, tapo sostinėje vaikų darželio auklėtoja dirbanti Dalia. Moteris „Svajonių karavaną“ pamatė su dukromis vaikščiodama po Kaziuko mugę. Sako, patraukė įdomi, neįprasta idėja, tad ir užrašė savo svajonę – lyg tarp kitko. „O šiandien toks malonumas: vaikštau, glostau tas knygas – ir širdis dainuoja, – bėgdama pirštais per Sokrato tomelį, išsirinktą skaitytų knygų knygyne „Gerosknygos.lt“, jaudulio neslėpė svajotoja. – Labai miela, labai malonu, ir dabar jau pasimečiau, ar čia man daugiau tų knygų reikia, ar dukroms, kurios mane ir paagitavo svajonę užrašyti“.

Antrąją realybe tapusią svajonę užrašė sveikatos mokslų studentas Rokas Žeimys: jis troško pabendrauti su verslininku Vladu Lašu, pavasarį siekusiu iškelti savo kandidatūrą LR Prezidento rinkimuose. Ponas Vladas į akcijos organizatorių žinutę atsiliepė netikėtai greitai, bet su jam būdingu kuklumu: „Kažkodėl labai maža ir žemiška Roko svajonė… Kita vertus, viskas, kas didu, prasideda nuo mažų dalykų“. Svajonę parašiusiam Rokui ir jo dvyniui broliui Rapolui nusišypsojo laimė su viena ryškiausių Lietuvos verslo ir inovacijų pasaulio asmenybių Vilniuje praleisti visą dieną: visi kartu žiūrėjo filmą, pietavo Televizijos bokšte ir, žinoma, daug bendravo rūpimomis temomis.

Padedant „Svajonių karavanui“ per septynis akcijos mėnesius jau beveik 300 žmonių suspėjo patikėti, jog kartais tereikia atleisti fantazijos vadžias ir nieko nebojant užrašyti tai, apie ką svajoji visą gyvenimą. Būtent taip išsipildė daugiavaikės šeimos mamos Kristina Mažeikytėos svajonė pagaliau kartu praleisti atostogas prie jūros, o jaunos ir labai nuo vaikų ligų, kasdienių rūpesčių, mokslų ir darbų pavargusios mamos dieną praleido grožio ir poilsio oaze tituluojamame Visuomenės harmonizavimo parke. Kažkas pirmą kartą gyvenime skrido parasparniuar oro balionais, o maži ir dideli svajotojai pagaliau jojo tikrų tikriausiais ristūnais.

Oro balionas
Akcijos organizatorių nuotr.

„Kaip jau minėjau, išpildyti nematerialių svajonių tikrai nepajėgsime, bet esame laimingi, galėdami žmonėms padėti bent tiksliai įvardinti svarbiausius dalykus jų gyvenime“, – apibendrindama tvirtina akcijos sumanytoja J. Pocienė. Anot pašnekovės, kelionė su „Svajonių karavanu“ per Lietuvą suteikia nepakartojamų progų suvienyti jėgas ir įgyvendinti tikrai didžias svajones. Pavyzdžiui, „karavanautojus“ labai nudžiugino šauni pažintis su Jurbarko pilietinio labdaros projekto „Mano svajonė“ komanda, svajojančia visiškai suremontuoti Jurbarko vaikų ligų skyrių. „Kiek įmanoma, ir pats prie to prisidėsiu“, – tokią svajonę užrašė šio labdaros projekto autorius Džeraldas Kulikaitis. „Svajonių karavano“ žiniomis, remonto darbai, tegu ir su pertrūkiais, jau vyksta, taigi dar vienos svajonės išsipildymas jau čia pat!

Svajonių pildytojai – socialiai atsakingos įmonės

„Nejaugi jūs manote, kad čia kas nors ką nors jums išpildys?“ – akcijos pradžioje ne vienas skeptikas bandė paprotinti rašančiuosius svajones. Su tokiais ir panašiais klausimais, dažnai lydimais nuostabos ir sutrikimo kupinų žvilgsnių, per pirmuosius „Svajonių karavano“ kelionių mėnesius teko apsiprasti akcijos sumanytojai, keturių vaikų mamai J. Pocienei. Pasak Jurgitos, su šeima ne kartą apkeliavusios visą Lietuvą, imtis svajonių pildymo ją paskatino noras padėti žmonėms atsiplėšti nuo susmulkėjimo kasdienybės rūpesčiuose, įžiebti jų veiduose daugiau vilties ir tikėjimo, kad jie yra svarbūs, pastebėti ir rūpimi.

„Dažnas svajotojas, rašydamas svajonę, klausinėjo – o kas tas mūsų svajones pildys? O tas svajones pildo tie, kurie patys nebijo svajoti ir nori, kad tuo patikėtų kiti“, – džiaugiasi Jurgita. Nuo pat „Svajonių karavano“ starto šį projektą lydėjo ir tebelydi didžiausias šalyje prekybos tinklas „Maxima“. Jo dėka kiekviename mieste parašyta bent viena svajonė buvo išpildyta arba yra pildoma šiuo metu. „Esame į šeimą orientuotas prekybos tinklas, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie didelės ir darnios šeimos idėjos skleidimo. Tikimės, kad mūsų pagalba išpildant dalį pačių gražiausių svajonių paskatins daugiau žmonių Lietuvoje šeimą puoselėti kaip vertybę, o jau sukurtoms šeimoms padės patikėti stebuklais ir pasiekti tai, apie ką galbūt svajojo ne vieną dešimtį metų, tačiau svajonei įgyvendinti pritrūko lėšų“, – teigė akcijos pristatyme žiniasklaidai ir rėmėjams dalyvavusi Inga Romanovskienė, UAB „Maxima LT“ Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė.

Jojimas
Akcijos organizatorių nuotr.

Svajonių mėnuo Trakuose

„Aktyvių kelionių sezonui po Lietuvą pasibaigus vis tiek nevalia liautis svajojus“, – nusprendė akcijos organizatoriai ir nutarė, kad nuo spalio 12 d. stebuklingoji Svajonių rinkimo dėžė visam mėnesiui išvažiuos į Trakus, restoraną „BONA Lounge“. Čia kiekvieną spalio sekmadienį vyks Svajonių popietės, kurių metu tiek maži, tiek dideli turės progos svajoti patys ir sužinoti, apie ką svajoja kiti.

Pirmąją popietę ves Vilniaus Universiteto doktorantė, istorikė Neringa Dambrauskaitė –bus galima sužinoti, apie ką svajojo ir ką valgė Lietuvos didieji kunigaikščiai, patiems organizuoti kunigaikščio vaišių stalą ir pasijusti tikrais anų laikų aristokratais. Antrojoje popietėje mintimis apie svajones dalinsis aktorė Redita Dominaitytė, o trečiojoje - apie kelią link savo karščiausios svajonės – kelionės aplink pasaulį Žiulio Verno herojų takais –pasakos Kristina Mažeikytė.

Nebijokime svajoti – SVAJONĖS pildosi! – dar daug bus prisvajota ir, be abejo, daug išpildyta, kad kiekvieno gyvenimas būtų gražesnis.

Skaidrė Vainikauskaitė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Šlapimo pūslės uždegimas: ką daryti, kai vaistai nepadeda?
Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima...
Akių perštėjimas ir ašarojimas – ne tik nuovargio požymis
Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis...
3 šildantys gėrimai: pakels nuotaiką ir primins artėjančias šventes
Vienas veiksmingiausių ir skaniausių būdų kovoti su šaltomis žiemos dienomis yra karšti gėrimai. Juos lengva paruošti, t...
Šaltuoju metu suprastėjusi širdies sveikata – ne tik oro, bet ir gyvensenos atgarsis
Kaip šalti orai veikia sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis? Kaip sumažinti šalčio keliamą pavojų sveikatai? Klaus...
Chirurgas atskleidė, kokią klaidą dažnas daro tualete: gali sukelti itin nemalonią ligą
Gydytojo proktologo konsultacija daugybei žmonių prilygsta „baubui“, tačiau retai atsižvelgiama į tai, kad p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų