Šeštadienis, 2023.06.03
Reklama

Skausmo malšinimas sergant hipertenzija didina mirties riziką

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2011-08-09 23:45:40

Naujausi tyrimai rodo, kad pacientai, sergantys širdies ligomis ir vartojantys nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, turi didesnę tikimybę patirti širdies priepuolį, insultą. Tokie vaistai kaip ibuprofenas ar naproksenas yra populiariausi nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (analgetikai), – praneša „HealthDay News“.

A. Kubaičio nuotr.

Tokia tyrimo išvada buvo padaryta išanalizavus 882 ilgą laiką ir 22 tūkst. protarpiais analgetikus vartojusių pacientų, sergančių širdies bei kraujagyslių ligomis, duomenis. Pacientai, kurie vartojo analgetikus, turėjo net 47 proc. didesnę riziką patirti nemirtiną insultą ar širdies priepuolį. Tačiau vartojusieji  analgetikus ilgiau nei penkerius metus turėjo net 126 proc. didesnę mirties tikimybę ir 66 proc. tikimybę patirti širdies priepuolį.

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad rizika didesnė tiems, kurie turi didesnį kraujo spaudimą, kuris dažniausiai yra vyresnio amžiaus žmonių problema. Dėl išsamių tyrimų trūkumo sunku pasakyti, kas lemia tokį nesteroidinių priešuždegiminių vaistų ryšį su širdies bei kraujagyslių ligomis. Todėl mokslininkai rekomenduoja pacientams ieškoti kitų skausmo malšinimo būdų, siekiant išvengti pavojaus sveikatai.

Sporto medicinoje šie tyrimo rezultatai taip pat svarbūs -  sporto medicinos specialistai turėtų atkreipti dėmesį į analgetikų poveikį esant didesniam kraujo spaudimui.

Hipertenzija - dažniausia sveikatos problema Lietuvoje. Tarp 20 metų ir vyresnių gyventojų hipertenzija diagnozuojama kas dešimtam, o tarp vyresnių nei 65 metų amžiaus gyventojų - beveik kas antram.

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad analgetikai yra vieni iš dažniausiai vartojamų vaistinių preparatų pasaulyje, o juos vartoja didelė visuomenės dalis. Jie dažnai vartojami be recepto, todėl būtina nuolatos stebėti, rinkti ir analizuoti skausmą malšinančių preparatų suvartojimo duomenis.

Kokie gydymo būdai ar vaistai gali pakeisti nesteroidinius priešuždegiminius vaistus sergantiesiems hipertenzija? Gydytojas neurologas Viktoras Rimas Geraskinas sako, kad skausmo malšinimas yra sudėtinga problema ir gydymas turi buti kompleksinis. Žmogui, sergančiam hipertenzija, gali būti taikoma fizioterapija, gydomoji mankšta, akupunktūra, manualinė terapija, psichologo ar psichiatro gydymas.

Šaltinis:

The American Journal of Medicine, news release, July 12, 2011; Howard S. Weintraub, M.D., clinical director, Center for the Prevention of Cardiovascular Disease and clinical associate professor, medicine, NYU Langone Medical Center, New York City; Victor Khabie, M.D., co-chief, Orthopedics and Spine Institute, Northern Westchester Hospital, Mt. Kisco, N.Y.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų