Sekmadienis, 2025.05.04
Reklama

Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyrius kuriasi naujose patalpose

vlmedicina.lt | 2015-05-12 11:25:52

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyrius visu pajėgumu galės priimti pacientus atsinaujinusiose patalpose jau nuo rudens.

Priėmimo skyrius
Santariškių klinikų nuotr.

Buvusios skyriaus patalpos apėmė vos 700 m2, o, po rekonstrukcijos, išsiplėtė iki 5241 m2 ploto. Jis įsikūrė B korpuso 2 aukšte.

Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Božena Markevič sako, kad skyriaus personalo darbo sąlygos akivaizdžiai pagerės. „Ilgą laiką teko dirbti labai susispaudus. Per dieną mūsų skyriuje priimama nuo 100 iki 130 skubios pagalbos laukiančių pacientų, neskaitant planinių hospitalizacijų, kurių pirmadieniais būna apie 300, o kitomis savaitės dienomis – apie 200. Rekonstruotose patalpose šiuo metu montuojama moderni ligonių ištyrimo ir stebėjimo įranga. Taigi, darbo sąlygos tikrai gerėja, o tai turės teigiamos įtakos mūsų teikiamų paslaugų kokybei’’, – džiaugėsi B. Markevič.

Į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių priimami ūminių būklių ligoniai, kuriems reikia skubios  pagalbos, paūmėjus sunkioms lėtinėms ligoms.

Kasmet Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje ambulatoriškai konsultuojama apie 20 tūkst., o hospitalizuojama – apie 40 tūkst. pacientų.

Rekonstruotose patalpose padaugės apžiūros kabinetų, bus naujai įrengti specializuotos paskirties diagnostikos kabinetai, netrukus visu pajėgumu pradės veikti izoliacijos patalpų sistema, daugiaprofilinės operacinės,  intervenciniai kabinetai, reanimacijos ir intensyvios terapijos, pacientų būklės sekimo palatos. Personalas naudosis darbo, susirinkimų, poilsio, asmens higienos, sandėliavimo bei ūkinės paskirties patalpomis. Be to, įrengta moderni, uždara patalpa, skirta pacientų atvežimui greitosios pagalbos automobiliais.

Įgyvendinus „VUL Santariškių klinikų Priėmimo skyriaus ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus patalpų rekonstrukcija ir įrengimas“  projektą, planuojama, jog vidutiniškai 20-čia minučių sutrumpės skubios ambulatorinės pagalbos teikimo laikas vienam pacientui. Tai leis efektyviau panaudoti turimus resursus, padidinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę.

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2008-10-27 – 2015-09-30. Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijai skirta apie 5,4 mln. eurų, o medicininės paskirties baldų bei įrangos įsigijimui – 4 mln. eurų Europos Sąjungos ir Valstybės biudžeto.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų