Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Vyrų šlapimo nelaikymo gydymui - moderniausi sfinkteriai

Šaltinis: vlmedicina | 2016-11-10 12:00:16

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos nuo lapkričio pradžios vyrų šlapimo nelaikymo gydymui pirmosios Lietuvoje pradėjo naudoti modernius dirbtinius sfinkterius AMS 800 (AMS – amerikietiškos medicininės sistemos). Šlapimo nelaikymas ženkliai pablogina gyvenimo kokybę, neigiamai veikia socialinį aktyvumą ir darbingumą, todėl šios komplikacijos negalima ignoruoti, būtina ją veiksmingai gydyti.

Santariškių klinikų nuotr.

Dirbtinis sfinkteris, kurį 1973 metais sukūrė F.B Scott, W.E. Bradley ir G.W. Timm, daug kartų buvo tobulinamas. Šiandien dirbtinis sfinkteris AMS 800 medicinos pasaulyje yra laikomas auksiniu standartu gydant vyrų šlapimo nelaikymą po radikalios prostatektomijos, dubens srities radioterapijos.

Pastaraisiais metais, tobulėjant diagnostikai ir operavimo technikai, daugėja atvirų, laparoskopinių ir endourologinių prostatos operacijų. Kartu daugėja ir pooperacinio vyrų šlapimo nelaikymo atvejų.

Pasak Santariškių klinikų Urologijos centro docentės Aušros Černiauskienės, vyrų šlapimo nelaikymas gali būti gydomas konservatyviai. „Kai nepadeda kitos pagalbos priemonės, vyrų šlapimo nelaikymą gydome chirurginiais būdais implantuodami paprastus ir reguliuojamus pošlaplinius raiščius. Šios operacijos atliekamos nustačius lengvo ir vidutinio šlapimo nelaikymo laipsnį. Tačiau toks gydymas neefektyvus nustačius sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymą, kuris pasitaiko po prostatos operacijų, spindulinio gydymo,“ – pasakoja A. Černiauskienė.

Gydant sunkaus laipsnio vyrų šlapimo nelaikymą, Europoje ir implantuojamas dirbtinis šlapimo pūslės sfinkteris.

Santariškių klinikų Urologijos centre daug metų operuojami vyrai dėl šlapimo nelaikymo. Implantuojami ir pošlapliniai raiščiai, ir dirbtiniai sfinkteriai. Tačiau medikai vis ieškojo tobulesnių chirurginių gydymo būdų tam, kad pagerintų savo pacientų, turinčių šlapimo nelaikymo problemų, gyvenimo kokybę. Todėl buvo nutarta ir Santariškių klinikose pradėti implantuoti dirbtinius sfinkterius AMS 800.

Lapkričio 4 d. dirbtiniai sfinkteriai AMS 800 buvo implantuoti trims Santariškių klinikų pacientams. Operaciją atliko gydytoja urologė doc. Aušra Černiauskienė, o jai asistavo urologojai dr. Albertas Čekauskas ir dr. Robertas Adomaitis.

A. Černiauskienė pabrėžė, jog AMS 800 sfinkteris pranašus savo elastiškumu, jis susideda iš trijų atskirų dalių. Esant reikalui, jas galima pakeisti. Naujasis sfinkteris gali būti implantuojamas po radikalios prostatektomijos, spindulinio gydymo, brachiterapijos dėl prostatos karcinomos, uretrotomijų, nesant efekto po pošlaplinių raiščių implantavimo, atsinaujinus šlapimo nelaikymui po kitų operacijų arba po cistektomijos. AMS 800 sfinkteris pranašesnis už kitus dar ir dėl gerų rezultatų po operacijos (73-94% atvejų). Tokia operacija yra mažai traumuojanti, techniškai nesudėtinga ir pagerina pacientų gyvenimo kokybę.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų