Sekmadienis, 2024.09.01
Reklama

Santariškėse jau veikia nauji japoniški dializės aparatai

vlmedicina.lt | 2016-01-29 14:10:22

VUL Santariškių klinikų dializuojami pacientai naujuosius metus sutinka džiugiomis nuotaikomis – dalį ligoninėje veikusių aparatų pakeis nauji, turintys šiuolaikinę D-FAS įrangą. Tai naujiena Europoje pristatyta vos prieš pusmetį.

Prof. M.Miglinas prie naujojo dializės aparato
Prof. M.Miglinas prie naujojo dializės aparato. Santariškių klinikų nuotr.

„Naujieji aparatai su įranga užtikrina kokybiškesnę, efektyvesnę dializės procedūrą pacientui, yra ypač ergonomiški ir automatizuoti, todėl taip pat palengvina medicinos personalo darbą, kuris daugiau laiko gali skirti ligoniui“, - sako VUL SK Nefrologijos centro direktorius prof. Marius Miglinas.

Pasak profesoriaus, Japonijoje su naująja įranga jau atlikta virš 5 milijonų dializės procedūrų ir gauti puikūs rezultatai, todėl tiek gydytojai, tiek pacientai laukė galimybės pagerinti dializės procedūros kokybę ir Lietuvoje. „Naujieji aparatai su įranga užtikrina kokybiškesnę, efektyvesnę dializės procedūrą pacientui, yra ypač ergonomiški ir automatizuoti, todėl taip pat palengvina medicinos personalo darbą, kuris daugiau laiko gali skirti ligoniui“, - sako VUL SK Nefrologijos centro direktorius prof. Marius Miglinas.

Tokie aparatai įgalina automatiškai atlikti visus dializės procedūros žingsnius be personalo priežiūros – jie patys užsipildo krauju, tuomet automatiškai pereina į gydymo režimą, grąžina kraują ir signalizuoja dėl atjungimo.

Kitas naujosios sistemos pliusas, anot profesoriaus, jog dializės procedūros metu aparatas neinvaziniu būdu nuolat matuoja kraujospūdį. Pagal tai reguliuojama ultrafiltracija – perteklinių organizmo skysčių pašalinimas. Be to, nenutraukiant gydymo, sekama dializės dozė. Aparatas kontroliuoja dializuojamo kraujo tūrį, o tai procedūros metu pacientui leidžia jaustis geriau. Pats prietaisas veikia tyliai, nesukeldamas pacientui diskomforto.

„Naujoji dializės sistema, kaip ir dauguma kitų japoniškų inovacijų, pasižymi ergonomiškumu bei saugumu. Dėl unikalios konstrukcijos visa sistema yra pilnai dezinfekuojama, taip užkertant kelią pavojingų infekcijų plitimui. Kitas naujosios sistemos bruožas – intuityvus valdymas. Specialios nuorodos padeda medicinos personalui greitai ir saugiai uždėti kraujo magistrales“, – džiaugiasi Santariškių klinikų Dializių skyriaus vedėjas dr. Laurynas Rimševičius.

Visa reikiama informacija apie pacientą ir individualūs gydymo duomenys yra įrašomi į naujojo aparato elektroninę Paciento kortelę. Įstačius šią kortelę į aparatą, sistema gauna reikiamus duomenis ir gali pradėti gydymą. Duomenų nereikia kaskart suvedinėti iš naujo.

Naujieji aparatai ir juose veikianti elektroninė Paciento kortelė suteikė galimybę įdiegti ir dar vieną naujovę.

„Jau greitai Santariškių klinikose veiks hemodializės procesų duomenų surinkimo sistema, kuri leis pagerinti pacientams teikiamų paslaugų kokybę, pagreitins gydymo procesus, todėl nefrologinis gydymas taps dar greitesnis ir efektyvesnis“, – įsitikinęs VUL SK Nefrologijos centro vadovas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: dializė
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokių profesijų atstovai dažniausiai serga alerginiu kontaktiniu dermatitu?
Alerginis kontaktinis dermatitas – tai odos uždegimas, pasireiškiantis po kontakto su dirginančiomis medžiagomis,...
Vasaros pramogos gali tapti ausų, gerklės, nosies ligų priežastimi
Vasara – tinkamas laikas mėgautis šiluma, poilsiu gamtoje, prie vandens telkinių, tačiau neretai šiuos džiaug...
Jeigu pirmakursiai visai nejaučia nerimo, jau verta susirūpinti?
Rugsėjo 1-oji – naujos pradžios, kito gyvenimo etapo atskaitos taškas, kai pirmakursiai pradeda akademinį gyvenimą...
Empatijos robotai neišmoks: kaip ugdyti ateities slaugos specialistus?
Technologijos vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimus, įskaitant ir sveikatos priežiūrą. Robotikos ir dirbtinio intelekto...
Vienos pavojingos, o kitos - įkyrios: širšės ir vaisinės muselės
Nuo senų laikų širšių dažnai bijoma – ir tam yra priežastis. Širšės, nors ir svarbios ekosistemai, žmogui gali kel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų