Antradienis, 2024.04.23
Reklama

Šaltis grasina ir sveikatai, ir grožiui

vlmedicina.lt | 2013-01-30 10:35:40

Žiemą mūsų oda yra veikiama įvairių neigiamų aplinkos veiksnių: sniego, šalčio, drėgmės ir vėjo, kurie gali pažeisti atvirų kūno vietų (veido, rankų) odą. Ji gali parausti, šerpetoti, patinti, skaudėti, gali sutrūkinėti odos kapiliarai, formuotis nuožvarbos, nušalimai. Šalčio pažeista oda ne tik atrodo neestetiškai, bet ir jos tolimesnė priežiūra reikalauja didelių išlaidų. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai pataria, kaip tinkamai nuo šalčio apsaugoti veido odą bei plaukus. 

Norint apsaugoti odą nuo šalčio, rekomenduojama naudoti įvairius natūralius augalinius aliejus. Algirdo Kubaičio nuotr.

Kuo riebiau, tuo geriau

Veidą ir lūpas nuo šalčio galima apsaugoti naudojant tinkamas kosmetikos priemones. Dieną veido ir lūpų priežiūrai rekomenduojama naudoti riebias, natūralesnes, sudėtyje daug aliejų, vaško turinčias priemones. Galima naudoti įvairius natūralius augalinius aliejus (alyvuogių, šaltalankių, kokosų, ricinos ir kt.), sviestą (taukmedžio, mangų, avokado ir kt.). Šios priemonės ypač tinka vaikų veido odos, kuri, kaip žinoma, yra jautresnė, priežiūrai.

Kosmetikos gaminių sudedamųjų dalių sąraše įvairūs aliejai turėtų būti sąrašo viršuje, nes ingredientai išvardijami mažėjančia pagal kiekį tvarka. Reikėtų vengti naudoti lūpų ir veido priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra sintetinių naftos produktų (petrolato, parafino, propilenglikolio, silikatų ir kt.), nes jie neleidžia odai kvėpuoti, ypač atėjus į šildomas patalpas.

Drėkinti ar nedrėkinti?  

Prieš išeinant į lauką šaltuoju metų  laiku, jokiu būdu negalima naudoti drėkinamojo, daug vandens sudėtyje turinčio kremo, nes vanduo gali nesuspėti įsigerti, užšalti, pažeisdamas veido odą. Tačiau veido odą tinkamai drėkinti yra svarbu, nes šaltis, vėjas, drėgmė, temperatūros skirtumai lauke ir šildomose patalpose sausina ją.

Drėkinamosios kosmetikos priemonės turi spėti susigerti, todėl  žiemą rekomenduojama jas naudoti vakare arba nakčiai. Moterų veido odą nuo šalčio ir vėjo padeda apsaugoti kompaktinė pudra. Prieš išeinant į lauką siūloma nenaudoti skysto, sudėtyje turinčio vandens toninio kremo, arba leisti kremui įsigerti, po to reikėtų naudoti birią pudrą.

Be kepurės nė žingsnio

Jeigu visgi sušalote, veido odą, ausis galite šildyti delnais, atėję į šildomas patalpas. Atminkite, kad sušalusios kūno vietos yra jautresnės, todėl jų nereikėtų stipriai ar šiurkščiai trinti, šildyti tiesiogine šiluma.

Kad taip nenutiktų, pirmiausia turėtume pasirūpinti tinkama apranga, ypatingai vaikų ir paauglių – neišleisti jų į lauką be pirštinių, šalikų, kepurių. Atkreipkime dėmesį į mergaičių  drabužius – pėdkelnės turėtų būti ne per plonos, striukė turėtų dengti liemens sritį.

Kepures žiemą patartina dėvėti ir suaugusiems – mat šaltis, temperatūrų skirtumas neigiamai veikia ir plaukus. Nuo šalčio nukentėjusių plaukų galiukų priežiūrai galima naudoti įvairius aliejus.

Taigi šaltuoju metų laiku pasirūpinkime ir tinkama apranga, ir tinkamomis odos priežiūros priemonėmis. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai tikisi, kad pateiktos rekomendacijos padės išsaugoti ir sveikatą, ir grožį.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Medikų trūkumui mažinti parengtas veiksmų planas
Siekdama mažinti sveikatos priežiūros specialistų trūkumą ir jų netolygų pasiskirstymą šalies regionuose, Sveikatos apsa...
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai
Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai ap...
Personalizuotas mieloleukemijos gydymas Lietuvoje pritraukia ir užsienio pacientus
Kokios yra ūminės mieloleukemijos susirgimo priežastys, kaip liga pasireiškia, kaip gydomi ja sergantys žmonės? Apie tai...
Ikivėžiniai pakitimai gimdoje tyliai vystytis gali net dešimtmetį – kaip juos pastebėti laiku?
Gimdos kaklelio vėžys itin pavojinga būklė, kuri ilgą laikotarpį gali vystytis nepasireikšdama jokiais simptomais ir nes...
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų