Penktadienis, 2023.06.02
Reklama

Rugsėjį „angliuko“ pardavimai šoktelėjo kaip prieš Kalėdas

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-25 14:31:42

Jau daug metų viena populiariausių vaistinės priemonių aktyvintoji anglis (vadinamasis „angliukas“) šį mėnesį išpopuliarėjo taip, kaip nutinka tik prieš didžiąsias metų šventes. Vaistininkai tai sieja su rudeniniu gyventojų namų vaistinėlių atsinaujinimu ir neseniai atsiradusiomis kitomis šio maisto papildo panaudojimo formomis.

Aktyvintoji anglis. Redakcijos archyvo nuotr.

Remiantis „Eurovaistinės“ pardavimų statistika, palyginus su praėjusių metų rugsėju, šiais metais pirmąjį rudens mėnesį jo vaistinėse parduota 56 proc. daugiau.

Sveikatos specialistu teigimu, aktyvintoji anglis tinka žmonėms, kurie skundžiasi įvairiais virškinimo sutrikimais. Ji taip pat vartojama vidurių pūtimui mažinti. Vaistininkė Regina Razulevičiūtė sako, kad šis preparatas gerai pašalina įvairius nuodus, bakterijų toksinus ir kitas medžiagas.

„Labai svarbu, kad anglis iš virškinamojo trakto nepasisavina visų naudingų medžiagų, todėl ji yra sąlyginai saugi. Ją gali vartoti net nėščios ir kūdikį žindančios moterys. Tačiau reikia nepamiršti, kad ilgesnį laiką vartojant aktyvintą anglį, ji gali dirginti skrandį, sukelti vidurių užkietėjimą“, - teigia farmacininkė.

Šia anglimi sėkmingai gydomi ir sunkūs apsinuodijimai kai kuriais vaistais: barbitūratais ir kitais migdomaisiais vaistais, antidepresantais, eufilinu, aspirinu, sunkiųjų metalų druskomis, alkaloidais ir narkotikais.

„Ji taip pat yra vartojama sergant lėtiniu inkstų nepakankamumu, lėtiniu virusiniu hepatitu, kepenų ciroze, atopiniu dermatitu, todėl, kad padeda pašalinti susikaupusias toksines medžiagas. Be to, yra duomenų, kad aktyvinta anglis mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir gali būti vartojama aterosklerozės profilaktikai“, - aiškina R. Razulevičiūtė.

Norint pasiekti gerų gydymo rezultatų, reikia išgerti pakankamai daug aktyvintosios anglies tablečių. „Anglies tabletes rekomenduočiau ištirpinti dideliame vandens kiekyje ir gautą masę suvalgyti ar išgerti. Tuo tarpu aktyvintosios anglies kapsules galima nuryti užgeriant vandeniu. Jos netepa rankų, nedažo burnos ertmės gleivinės ir dantų“, - sako farmacininkė.

Anot vaistininkės, aktyvinta anglis vis dažniau naudojama ir grožio srityje – veido kaukėms ir dantų balinimui. „Šis natūralus produktas giliai išvalo poras ir nedžiovina odos, veiksmingai naikina bakterijas ir šalina riebalus. Taigi, aktyvintos anglies kaukės – gera profilaktinė spuogų priemonė nuo spuogų ir inkštirų. Ji taip pat pabalina dantis bei atgaivina jų natūralų atspalvį“, - pasakoja „Eurovaistinės“ atstovė.

Vaistinėse šiuo metu parduodama penkių skirtingų pavadinimų aktyvintoji anglis – ji gali būti kapsulėmis, granulėmis, arba tabletėmis. Vienkartinė dozė suaugusiam žmogui yra 3 – 4 kapsulės, didžiausia paros dozė — 12 kapsulių. Kapsules rekomenduojama užsigerti vandeniu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Virškinimo sistema
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
Botulino toksino injekcijos raumenų spastiškumui gydyti –  nepamainoma gydymo dalis
„Dėl nevalingo raumenų tonuso padidėjimo (spastiškumo) mažėja žmogaus gebėjimas pasirūpinti savimi, prastėja gyven...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų