Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Sočios gardžios šventės baigėsi – kaip atsigauti organizmui?

Audronė Griežienė | Šaltinis: pajurionaujienos.com | 2025-01-03 12:43:33

Žiemos šventės – ne tik laikas, kai galima pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, pabūti su šeima, bet ir savotiška našta organizmui: sutrinka miego režimas, mityba. Kretingiškė žolininkė Katerina Labanauskienė pasidalijo naudingais patarimais, kurie padės kūnui atsigauti.

Džiovintos vaistažolės
Vaistažolės / Algirdo Kubaičio nuotr.

Pirmiausia – gerti vandens

Pirmiausia, – gerti daugiau vandens. Būtent vanduo padės nepersivalgyti, grįžti prie įprastos mitybos. Vandenyje, skirtingai negu gazuotose gėrimuose ar sultyse, nėra kalorijų, cukraus ir druskos – yra tik organizmui reikalingų mikroelementų. Į sveikatą bus ir ilgesni pasivaikščiojimai ar mankšta.

„Kalėdos, Naujieji metai, sočios vaišės pas gimines ir draugus – kepenys šiomis dienomis dirbo ypač aktyviai. Norėdami susigrąžinti formą ir palaikyti kepenų sveikatą, pabandykite vartoti papildų, kurių pagrindą sudaro augalų ekstraktai, kursą“, – sakė K. Labanauskienė.

Ypač veiksmingas margainių ekstraktas. Šio augalo sėklose yra daug silimarino – antioksidantų, kurie blokuoja neigiamą poveikį kepenų ląstelėms. Ši medžiaga aktyvina baltymų ir fosfolipidų sintezę, užkerta kelią ląstelių membranų sunaikinimui ir atkuria kepenų detoksikacijos funkciją. Jo veiksmingumą patvirtino mokslo bendruomenė, ir gydytojai rekomenduoja tiek kepenų ligų profilaktikai, tiek vidutinio sunkumo ir sunkioms ligoms gydyti.

Spintelėse pasiieškokime žolelių

Skrandžui ir virškinimui padeda, tuo pačiu ir vitaminų atsargą papildo tradicinės žolelės, jų šaknys ar vaisiai – ramunėlės, kiaulpienės, pelynas, beržų lapai, erškėtrožės, medetkos. Ramunėlės turi švelnų antibakterinį poveikį ir skatina virškinimo fermentų sekreciją.

„Kodėl tai svarbu?“ – retoriškai klausė žolininkė. Pasirodo, viena pilvo pūtimo ir sunkumo jame atsiradimo priežasčių yra ta, kad į storąją žarną kartais patenka nepakankamai gerai virškinamo maisto gabalėlių. Bakterijos jas skaido, ir susidaro dujos. Stimuliuojant skrandį, plonąją žarną ir kasą, maistas bus virškinamas efektyviau, o tai taip pat sumažins diskomforto tikimybę.

K. Labanauskienės žodžiais, seniau mėtų lapų nuoviru gydydavo beveik visas ligas. Šiuolaikinė medicina suteikė daug sėkmingesnių alternatyvų, tačiau mėtos vis dar neturinčios lygių savo galimybe sumažinti sunkumą skrandyje.

„Mentolis yra natūralus antispazminis preparatas, jis akimirksniu pašalina diskomfortą ir nuramina pilvo pūtimo jausmą“, – sakė pašnekovė.

Kaip ir mėtos, natūralus antispazminis vaistas yra medetkos, kurios veiksmingai malšina pilvo skausmą. Be to, ryškios gėlės turi unikalių raminamųjų ir priešuždegiminių savybių. Medetkos palankiai veikia skrandžio ir žarnyno gleivinę, malšina pilvo pūtimą ir sunkumą, o reguliariai naudojant užtikrina įvairių virškinimo sistemos ligų prevenciją.

Pavartokime nuovirų ir užpilų

Organizmui atsigauti padės ir krapai. Jų nuovirui reikės ne šviežių krapų, o jų sėklų. Lengviausia paruošti taip: į stiklinę geriamojo vandens įberiame du arbatinius šaukštelius sėklų ir verdame ant silpnos ugnies 20 minučių. Atvėsintą gėrimą, perleistą per marlę, rekomenduojama savaitę vartoti 5–6 kartus per dieną. Nuoviras normalizuoja skrandžio rūgštingumą, apsaugo nuo rėmens ir kitų nemalonumų.

Atstatyti žarnyno mikroflorą, pagelbėti imunitetui padės varnalėšų, kiaulpienių ir saldymedžio šaknys, gysločiai, jonažolės, medetkos. K. Labanauskienė pasidalijo tokiu receptu: dvi dalys varnalėšų, po vieną kiaulpienių ir saldymedžio šaknų.

Tris keturis gramus mišinio patariama užplikyti 200 ml vandens, palikti per naktį šiltoje vietoje ir išgerti rytais nevalgius. Po kurio laiko ypač pravartu lengvai pasimankštinti.

Priklausomai nuo būklės, užpilą žolininkė rekomendavo gerti 14–28 dienas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų