Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Riebaluojasi plaukai? Galvą plaukime kartą per savaitę

Šaltinis: vlmedicina | 2023-01-27 10:42:13

Vis dar stipriai vyrauja mitas, kad norint rečiau besiriebaluojančių plaukų, reikia dažniau keisti plaukų priežiūros priemones. Tačiau tai neturi įtakos plaukų odai.

Mergina suka plaukų sruogą
Plaukai / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Jeigu atradote priemones, kurios puikiai tinka jūsų galvos odai ir plaukams, pasidžiaukite ir neskubėkite ieškoti alternatyvų joms pasibaigus. Iki šiol nėra įrodymų, kad plaukai taptų atsparūs priemonių poveikiams. Todėl jas keiskite tik tuo atveju, jeigu kurį laiką naudodami nematote teigiamo poveikio, o plaukai kaip tik greičiau išsausėja arba dar intensyviau riebaluojasi. O jeigu priemonėmis esate patenkinti, bet vis tiek norite pokyčių – pabandykite pažaisti tarp jūsų mėgstamos linijos priemonių, pavyzdžiui, vietoje drėkinančių išbandykite maitinančias“, – pataria Eurovaistinės“ grožio specialistė Aušra Vareikienė.

Galvos plovimas – kartą per savaitę

Kaip dažnai plaunate plaukus? Tai pirmas klausimas, kurį grožio specialistė užduoda į vaistines konsultacijai apsilankiusiems žmonėms. Anot jos, būtent šis atsakymas gali padiktuoti, ką reikėtų keisti plaukų priežiūros rutinoje.

„Jeigu žmogus pasako, kad galvą plauna kiekvieną dieną, galima manyti, kad jis naudoja netinkamas plaukų priežiūros priemones arba jas naudoja neteisingai. Visgi, nesvarbu, kokios priemonės bebūtų, kuo dažniau mes plauname plaukus – tuo galvos oda išskiria daugiau riebalų, taip kovodama su išsausėjimu. Geriausia plaukus šampūnu trinkti kartą per savaitę, o kad galvos oda spėtų įprasti prie pokyčių, iš pradžių plaukus trinkite kas antrą dieną, po to kas trečią ir taip didinkite dienų intervalus. Jūsų organizmas adaptuosis ir pradės nebeišskirti tiek riebalinio sekreto“, – pasakoja A. Vareikienė.

Kuo rečiau lieskite plaukus rankomis

Grožio specialistė pasakoja, kad dažnai stipresnį plaukų riebalavimąsi gali paskatinti ne tik priežiūros priemonės, bet ir mūsų įpročiai. Anot jos, vienas iš jų – tai dažnas plaukų lietimas rankomis.

„Su ranka lengvai prabraukti per švelnius ir švarius plaukus gali būti tikras džiaugsmas. Visgi toks atsikartojantis veiksmas, kai rankomis liečiame plaukus ir galvos odą, gali paskatinti riebalų gamybą. Todėl norint džiaugtis retesniu plaukų trinkimu, vertėtų pradėti keisti šį įprotį ir stengtis kuo rečiau glostyti ir liesti savo plaukus. Taip džiaugsitės ne tik lėčiau besiriebaluojančiomis plaukų šaknimis, bet ir nepaskirstysite šių riebalų po visą plaukų ilgį“, – pataria A. Vareikienė.

Sausi šampūnai

Grožio specialistė neslepia, kad šiuo metu sausi šampūnai išgyvena visišką renesansą. Anot jos, per pastaruosius 20 metų jų sudėtis ir kokybė kardinaliai pasikeitė.

„Jeigu seniau sausi šampūnai plaukams suteikdavo pilkšvą atspalvį, šiandien jie ne tik gražiai pasidengia ant plaukų, bet ir gali praversti kaip plaukų formavimo priemonės. Nors kai kurių sausų šampūnų instrukcijos rekomenduoja papurkštus plaukus patrinti rankšluosčiu, geriau rinkitės plaukų prapūtimą šilta džiovintuvo srove. Be to, norint sausą šampūną naudoti kaip formavimo priemonę, jo sudėtyje ieškokite kukurūzų arba ryžių miltų, kurie ne tik formuos šukuoseną, bet ir apsaugos plauką nuo išsausėjimo bei suteiks žvilgesio“, – pataria A. Vareikienė.

Odos pilingas – kartą per mėnesį

Grožio specialistė pataria bent kartą per mėnesį pasidaryti galvos odos pilingą, kuris padės atstatyti tiek odos, tiek plaukų būklę.

„Odos pilingas padeda sureguliuoti riebalinių liaukų sekreto kiekį, dėl kurio plaukai pradeda rečiau riebaluotis. Lygiai taip pat vertėtų nepamiršti, kad mūsų plaukuose ilgainiui gali likti įvairių kosmetinių priemonių likučių, dėl kurių plaukai praranda gyvybingumą ir lengvumą, atrodo labiau susiriebalavę. Galvos odos pilingas gali pašalinti priemonių likučius ir kitus įvairius nešvarumus iš aplinkos, o jūsų plaukai susigrąžins prarastą gyvumą ir žvilgesį“, – pasakoja A. Vareikienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Supaprastinta siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui
Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnauj...
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų