Penktadienis, 2022.01.28
Reklama

Reabilitacija Lietuvoje: problemos ir iššūkiai(2)

Daiva Ausėnaitė | 2013-12-11 00:01:15

Šiais metais sveikatos apsaugos ministras patvirtino vyriausiųjų šalies skirtingų medicinos sričių specialistų sąrašą. To nėra buvę apie dvidešimt metų. Pradedame ciklą rašinių – pokalbių su vyriausiaisiais šalies specialistais apie jų kuruojamos srities padėtį, problemas ir iššūkius tobulinant esamą situaciją. Jūsų dėmesiui pirmasis ciklo pokalbis su vyriausiuoju šalies reabilitologu, VUL Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovu, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedros vedėju prof. Alvydu Juocevičiumi.

Alvydas Juocevičius
„Gulėti mineralinėje vonioje gali metus laiko - niekas nepasikeis. Reikia, kad ligonis ir jo artimieji kartu su septynių specialistų komanda dirbtų kryptingai ir siektų rezultato“, - reabilitacijos esmę apibūdina prof. Alvydas Juocevičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Jūs reabilitacijos sritį valstybiniu lygmeniu kuruojate nuo Nepriklausomybės laikų. Kokius pokyčius teko stebėti?

Sveikatos apsaugos ministerijoje aš kuravau reabilitacijos sritį iki 2005 m. Tą sritį stebėjau nuo pat pradžių. Nuo 1990 m. mes pradėjome kurti reabilitacinių paslaugų sistemą, nes tokios sistemos neturėjome, buvo tik atstatomasis gydymas. Praeitą savaitę buvo atvažiavę profesoriai iš Rusijos, jie prašo mūsų pagalbos, nes irgi nori pas save įdiegti reabilitaciją.

Čia reikia paaiškinti, kas yra reabilitacija ir atstatomasis gydymas. Atstatomasis gydymas mūsų šalyje ir visoje buvusioje sąjungoje egzistavo iki Nepriklausomybės. Darbingo amžiaus žmonės, kurių funkcijos, tikėtina, turi grįžti iki sveiko žmogaus funkcinio pajėgumo lygio, buvo siunčiami dar  24 dienoms į atstatomojo gydymo skyrių. O tuos, kurių, deja, funkcijos, tikėtina, negrįš atgal, kuris turės negalią, siųsdavo namo.

Mūsų uždavinys buvo papildomai su atstatomojo gydymo priemonėmis (pirma ligonių grupė) padėti  ir tiems, kuriems biopsichosocialinės funkcijos sutrikusios ryškiai ir, tikėtina, jau nebeatsistatys, suteikti jiems visas reikiamas kompleksinės reabilitacijos paslaugas, kad net ir su sutrikusiomis funkcijomis jie galėtų adaptuotis gyvenime. Ši pacientų grupė – tie, kurių funkciją galima kompensuoti. Trečia pacientų grupė – prarastą funkciją galima tik dalinai kompensuoti medicininėmis priemonėmis, reikia daug socialinių priemonių, pavyzdžiui, kai yra nugaros smegenų pažeidimas ir žmogus visiškai nevaldo kojų, reikia iš pradžių mediciniškai išvengti komplikacijų, kurios gali kilti, nes jis guli patale, po to jis išmokomas sėdėti, valdyti vežimėlį, jam pritaikomas butas, jam valstybė duoda rankinio valdymo automobilį. Šitie pacientai mūsų šalyse integruojasi apie 60 proc., prieš 22 metus nesiintegruodavo nė vienas. Jie gulėdavo lovose, niekas jų neintegruodavo, tam nebuvo skiriamas nei dėmesys, nei lėšos, tik šeimos nariai juos slaugydavo.

Po Nepriklausomybės reabilitacinio gydymo paslaugų suteikimo sistema buvo tvarkoma, kad visos pacientų grupės gautų jiems reikiamas paslaugas. Dabar sistema veikia, nes joje paslaugas gauna didesnis pacientų skaičius negu prieš gerus dvidešimt metų.

Kodėl aš sakau, kad mes turime reabilitacijos sistemą? Yra toks vertinimo kriterijus. Paciento, kuris turi sunkų nugaros pažeidimą, dėl kurio ne tik kad negali judėti, bet dar ir neveikia jo kvėpavimo sistema (dauguma jų žūsta, nes sutrinka kvėpavimas) reabilitacija prilygsta širdies ar kepenų transplantacijoms. Mes turime tokį vaikiną, teikėme jam kelis metus reabilitacijos paslaugas. Dabar jis gyvena savarankiškai, turi butą, burna valdo kompiuterį, nes galvos negali pajudinti, ir dirba Seimo nario padėjėju puse etato. Jis renka informaciją internetu, siunčia laiškus, aš gaunu jo laiškus. Mes teikiame jam palaikomąją reabilitaciją namų sąlygomis. Šveicarijoje tokių žmonių yra dešimt. Šveicarijoje pusė iš tų dešimties gyvena namuose, penki – slaugos institucijose. Mūsiškis gyvena namuose. Čia yra rodiklis, kad jei mes galime tokį žmogų reabilituoti, sistema yra ir veikia.

Taip pat esu visiškai ramus dėl mūsų specialistų kvalifikacijos. Lietuva pagal milijonui pacientų tenkančių gydytojų reabilitologų, kurie turi europinę licenciją, skaičių užima trečią vietą. Mes įsijungėme į šį procesą tik 2006 m. ir pagal paslaugų lygį esame Europoje vidutiniokai. Bet kaip Europoje yra netolygumų, taip ir Lietuvoje yra netolygumų.

Matydamas situaciją nuo sovietmečio iki dabar, jūs matote progresą, tačiau jauni žmonės, atsigręždami dešimtmetį atgal, galėtų sakyti, kad kažko šiai sričiai trūksta. Ar iš viso deramą poziciją sveikatos priežiūros sistemoje užima reabilitacija?

Problema yra ta, kad ne visi, kuriems reikia tos paslaugos, laiku ją gauna. Daug kas priklauso nuo žmonių, ne tik nuo žinių. Yra tam tikri netolygumai, nulemti įvairių faktorių.

Deja, vyresnių gydytojų, vyresnių žmonių karta savo atmintyje turi tą sovietinį suvokimą apie reabilitaciją. Jie neturėjo informacijos apie tikrąją reabilitaciją. Studijų metais būsimi medikai ką matė – kad daromas masažas, kad įkišamas ligonis į vonią. Tada tas buvo vadinama reabilitacija, tačiau tai yra tik priemonės, kurios yra reabilitacinio gydymo komplekse, bet reabilitacijai labiausiai reikia, kad pats ligonis dirbtų, kad kartu su specialistu lavintų savo funkcijas. Gulėti mineralinėje vonioje gali metus laiko, niekas nepasikeis. Reikia, kad ligonis ir jo artimieji kartu su septynių specialistų komanda dirbtų kryptingai ir siektų rezultato. Sveikatos sektorius turi tris „kojas“: diagnostiką ir gydymą, reabilitaciją bei slaugą, kai reabilitacija jau negali žmogui padėti.

Pateiksiu puikios reabilitacijos pavyzdį. Vaikinas guli neurochirurgijos skyriuje, neurochirurgai sako tėvams – jis greitai mirs. Tėvai nepasiduoda, jie pamato kažkokius ženklus, sūnaus atliekamus nežymius judesius. Neurochirurgai nusprendė, kad tai pacientas, kurio negalima išgelbėti, pastatė jam į skilvelį šuntą be nutekėjimo reguliacijos galimybės. Paprašėme pastatyti reguliuojamą, buvo sureguliuotas spaudimas smegenų skilveliuose, po dviejų mėnesių jis atgavo sąmonę, atvyko į reabilitaciją, mes su juo dirbome dvejus metus stacionariai ir ambulatoriškai. Jis grįžo į darbą, dabar kuria kompiuterines programas. Žmogus, kuris buvo pasmerktas mirti. Nes anksčiau, kai mokėsi, medikams niekas nesakė, kad yra reabilitacijos programos, kurias pritaikius, galima žmogų grąžinti į visavertį gyvenimą, į darbą.

Reabilitacija startuoja nuo susirgimo ar traumos pradžios. Jeigu mes tas priemones, kurias tam etape galima taikyti, pradedame taikyti laiku, išvengiame daugybės komplikacijų; antra, jeigu mes pacientą paguldome į lovą dėl patirtos traumos ir su juo nieko nedarome, per 2-3 savaites jis praranda 30 proc. savo funkcinių rezervų, nusilpsta ir nelieka rezervų pasveikti. Todėl mes turime jį aktyvuoti, kiek leidžia jo būklė, nuo pat pradžių. Tai leis apsaugoti žmogų nuo to, kad liga pereis į lėtinę formą. Trečia, jis daug greičiau grįš į įprastą sau gyvenimą. Pasirodo, pirmi du mėnesiai po traumos yra labai svarbūs, nes jeigu per juos nieko nedarai, prarandamas neuroplastiškumo efektas. Reikia, kad pažeistos ląstelės funkciją perimtų sveika, tas vyksta labai anksti, vėliau tą padaryti labai sunku.

Ne visi medikai pasidomi, ką gali šiuolaikinė reabilitacija, ir ją neretai pamiršta. Mes 1993 m. atidarėme pirmą Lietuvoje reabilitacijos skyrių, kurį kūrėme padedant užsieniečiams, pas mus dažnai atvykdavo žmonės po insultų. Vieni patekdavo laiku, kiti pavėluotai, nors atrodytų, jų pradinė būklė buvo vienoda, tačiau pakliuvusiųjų  laiku 25-30 proc. buvo geresni rezultatai.

Ši bėda – kitos srities nematymo – yra visoje Europoje. Deja, esame įpratę matyti tik savo sritį, joje dirbti. Trūksta vadinamojo tarpdisciplininio bendradarbiavimo. To trūkumą labai jaučia reabilitacijos specialistai.

Į reabilitaciją patenka 16 profilių ligoniai. Kitų specialybių gydytojams labai sunku pamatyti, ką mes čia darome, nes 80 proc. mūsų pacientų taikomos priemonės yra gana paprastos. Daugiausiai ligonių pagalbą gali suteikti reabilitacijos specialistai (reabilitacijos gydytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichologai, logopedai, socialiniai darbuotojai, slaugytojos  ir kt.), brangios technikos reikia kokiems 5 proc. pacientų.

Pasakysiu kuriozinį atvejį, kuris leis suvokti, su kuo mums dar tenka susidurti. Gydytojas sako pacientui – tu važiuok namo ir kai sustiprėsi, aš tave nusiųsiu į reabilitaciją.

Turiu pavyzdžių, kurie galbūt reikalauja kažkokių sprendimų. Pavyzdžiui, sergantys išsėtine skleroze gauna reabilitaciją tik įgiję neįgalumą ar po ligos paūmėjimo epizodų. Bet šia liga sergantys žmonės, padedami reabilitacijos, galėtų ilgiau išsaugoti savo darbingumą ir galbūt negauti to neįgalumo.

Taip, problema yra, bet kad suprastumėte, nuo ko pradėjome, noriu pasakyti, kad kai pradėjome dirbti reabilitacijos stiprinimo ir jos įtvirtinimo srityje, man buvo leista į kompensuojamų ligų sąrašą įtraukti tik infarktą. Pritariu, kad požiūris netinkamas, ir manau, kad tai susiję su tuo anksčiau buvusiu požiūriu. Tačiau šiems pacientams gali būti taikomos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos.

Tačiau sutikite, kad tai sudėtinga žmogui – juk norima, kad jis dirbtų, o ambulatorinės reabilitacijos paslaugos dažniausiai teikiamos iš ryto. Ambulatorinė reabilitacija nepadeda žmogui išsaugoti darbo vietos. Jei jis gautų siuntimą reabilitacijai, imtų atostogas ir reabilituotųsi.

Jūs palietėte svarbius visuomenės požiūrio ir supratimo klausimus. Darbdavys žiūri kreivai į tą, kuris kas rytą dėl reabilitacijos ateina vėliau į darbą. O juk galėtų kreivai nežiūrėti. Gydantis gydytojas kartais neinformuoja apie ambulatorinę reabilitaciją, žmogus nežino, kad gali tokias paslaugas gauti.

Prieš aštuonerius metus ministro pasirašytame įsakyme (jis buvo tuomet visapusiškai išdiskutuotas) aiškiai parašyta, kad jei paciento būklė reikalauja reabilitacijos priemonių komplekso, ir tas nenumatyta įsakymo nė vienoj dalyje, tai gydytojų konsiliumas turi teisę jį nukreipti reabilitacijai. Pavyzdžiui, žmogus gyvena kaimo vietovėje ir jam toli važiuoti iki poliklinikos, todėl ambulatorinė reabilitacija jam bus netinkama – dėl jo sveikatos būklės ir dėl tolimo atstumo. Ministro įstatyme visus niuansus negali numatyti, bet šis sakinys leidžia išspręsti kai kuriuos sunkumus.

Yra vadinamosios kvotos, kiek kiekviena pirminio lygio gydymo įstaiga per ketvirtį gali siųsti žmonių į reabilitaciją. Gal būtent tos kvotos dažniausiai tampa galimų netolygumų priežastimi – atėjai ne tą mėnesį ir kvotos išeikvotos, nieko negausi, nors tau ir labai reikia?

Tai yra antra blogybė. Finansavimas per pastaruosius 15 metų nesikeičia, o pabrango viskas, atlyginimai augo. Finansavimo procentas, skiriamas reabilitacijai, tikrai yra per mažas, artimiausiu metu manęs laukia pokalbis su viceministru apie finansavimo didinimą. Tikimės palankaus sprendimo. Jūs prašnekote labai skausminga tema.

Sveikatos sektoriaus finansavimas per tuos metus išaugo, mums skiriama dalis lėšų neaugo. Reabilitacijai 1998 m. buvo skirta 140 milijonų, šiemet apie 130 milijonų. Mes vykdėm strateginę užduotį, kad atsirastų ambulatorinė reabilitacija net ir mažame rajone. Vadinasi, padaugėjo aptarnaujamų pacientų skaičius, padaugėjo įvairių paslaugų, o finansavimas liko toks pats.

Jei finansavimas būtų adekvačiai padidintas, nemažai problemų išsispręstų. Kadaise buvo padarytas nemažas finansinis investavimas į ambulatorinių reabilitacijos paslaugų tinklo sukūrimą. Dabar belieka pripildyti tą sritį reikiamu turiniu, kad būtų paslaugų kokybė, taikomos pripažintos metodikos. Tuo dabar ir užsiimsime, nes turime tikslą harmonizuoti paslaugas.

Kartais pacientai piktinasi, kad po kokių nors operacijų dar, vaizdžiai sakant, su vamzdeliais, jie jau siunčiami į reabilitaciją. Tai yra gera praktika net dėl keleto priežasčių. Žmogui pirmosiomis dienomis yra suteikiama tokia pagalba ir tokios reabilitacinės priemonės, kokios reikalingos tuometinei jo būklei. Blogai, kad žmogus nėra informuojamas apie tai, kas jo laukia ir kokia jam iš to bus nauda ar kokių rezultatų jis gali tikėtis.

Antras momentas, daugelyje šalių taikoma praktika kuo trumpiau būti gydymo įstaigose. Iš esmės dėl to, kad gydymo įstaigose būnant ilgai yra rizika užsikrėsti hospitaline infekcija, kuri sunkiai ar visai nepasiduoda gydymui. Trečia, reabilitacinis gydymas yra pigesnis valstybei nei gydymas ligoninėje. Todėl ligonių savalaikis paskirstymas leidžia daug kokybiškiau suteikti reikiamas paslaugas.

Yra nemažai privačių sanatorijų, kurių paslaugų kainos yra įkandamos tik pasiturintiems asmenims. Jei ten teikiamas paslaugas vertintume kaip ligų prevenciją, galima teigti, kad ji mūsų šalyje prieinama tik turtingiems?

Tai svarbi tema, nes visuomet geriau užbėgti ligai už akių. Deja, tokios ligų prevencijos, kokią gali suteikti reguliarus apsilankymas sanatorijose, mūsų sveikatos sistema nepajėgtų finansuoti.

Sveikatos sustiprinimas yra svarbus, bet, deja, jūs teisi – tai prieinama tik pasiturintiems. Užsienyje daugelis įmonių skiria lėšų žmonių sveikatos draudimui, darbuotojai yra draudžiami tokiais draudimais, kuriuose numatytos kompensavimo paslaugos, tarp jų ir sveikatos ugdymo priemonės, įskaitant ir sanatorinį gydymą. Mūsų šalies darbdaviai dar ne visada suvokia, kad geriau padėti darbuotojui kuo ilgiau išlikti sveikam negu jį prarasti.

Šiuo metu lėšų neturintis žmogus, jeigu jis serga lėtine liga, gali atvykti pasikonsultuoti ir pretenduoti į ambulatorinės reabilitacijos paslaugas. Kad ir mūsų centre yra tokių vyresnio amžiaus žmonių, kurie kelis kartus per metus pasinaudoja ligoninėje esančiomis ambulatorinės reabilitacijos paslaugomis (kursas mankštų vandenyje, ergoterapija, kineziterapija ir t.t.) ir tokiu būdu atitolina galimą ligos paūmėjimą. Mes tai skatiname.

Vaikai su cerebriniu paralyžiumi – jiems lyg ir reikia daugiau reabilitacijos kursų per metus, kartais tų vaikų reabilitacijas „suėda“ suaugusieji. Kokia yra situacija su vaikų reabilitacija?

Čia jūs neteisingai informuota – vaikų reabilitacijos finansavimas yra atskirtas nuo suaugusiųjų reabilitacijos. Negali būti kalbos, kad poliklinikai skirtą reabilitacijų kvotą, kurioje yra ir vaikų reabilitacija, gali išnaudoti suaugusieji ir vaikams nieko neliks. Vaikai sudaro apie 16 proc. mūsų visuomenės. Nuo visos reabilitacijai skirtos sumos vaikams skiriama 20 proc.

Vaikų reabilitacijų ciklų skaičius per metus neribojamas. Jei vaikas serga cerebriniu paralyžiumi, jį reabilitacijos įstaiga priima, padirba su juo kiek skirta, ir jau gali numatyti, kad po trijų mėnesių jis grįžta antram kursui. Vaikų reabilitacijos įstaiga valdo šitą procesą, ji gali sudėlioti visą reabilitacijos kursą. Ministro įsakyme aiškiai parašyta, kad vaiką gydantis gydytojas turi kviestis konsultacijai reabilitacijos gydytoją, jeigu yra aiškiai matomi funkcijos pažeidimai.

Aš žinau kitą, blogąją vaikų reabilitacijos pusę – skambina gydytojui mama sausio mėnesį ir sako: mes „susirgsime“ liepos mėnesį ir norime reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“. Čia ta korupcijos pusė, kurią gimdo pacientai.

Vaikai niekad neišnaudoja visų jiems skirtų kvotų. Sakau atvirai, kad tai skaudi tema. Tėvų požiūris į reabilitaciją yra kitoks nei, pavyzdžiui, Skandinavijoje. Ten sergantis cerebriniu paralyžiumi vaikas gauna visas reikiamas paslaugas vienoje vietoje. Yra tokie centrai, kur vaikas mokomas ir reabilituojamas, vakare jis grįžta namo praleidęs tame centre visą dieną. Ten reabilitacija yra pirmiausiai mokymo institucija, o šalia galinga reabilitacijos bazė. Nėra tokios sistemos kaip buvimo sanatorijoje kursas. Mes niekur nedingsime, vieną dieną irgi turėsim turėti panašius dalykus.

Kokius matote iššūkius savo srityje?

Mes patys kalti, kad nesugebame pakankamai aiškiai išaiškinti visuomenei reabilitacijos svarbos. Sunku komunikuoti, kai žurnalistai vaikosi tik sensacijų, jie neateina šiaip pasikalbėti ar painformuoti žmonių. Per pastaruosius penkiolika metų jūs - pirmoji žurnalistė, kuri atėjo pasikalbėti, o ne ieškoti sensacijų.

Sovietmečiu buvo laikomasi pozicijos, kad pavogti iš valstybės nėra vagystė. Tų laikų mentalitetas vis dar pakiša mums koją. Tokių piktnaudžiavimų yra ir reabilitacijos srityje. Man patinka kai kurių šalių sistema, kad gydantis gydytojas atsako už rezultatą. Amerikoje daktaras, kai baigiasi paciento gydymas neurologiniam skyriuje, skambina kitiems centrams ir klausia, ar gali priimti jo ligonį. Daktaras rūpinasi, nes jis atsakingas, kad pacientas gautų visą programą. Pas mus tas lyg ir yra, bet de facto neveikia. Gydytojas turėtų atsakyti už galutinį rezultatą. Gydytojas, kuris rūpinasi ligoniu, visada randa išeitį. Už gydytojo darbo broką kol kas atsako  ligoninė ar kita gydymo įstaiga, kurioje jis dirba. Tikro asmeninio suinteresuotumo nėra. Tai yra didelė problema, ją būtinai reikia keisti.

Ar nematote grėsmių tame, kad vienos įstaigos yra jungiamos su kitomis, sanatorijos jungiamos prie ligoninių?

Tai, kad sanatorija „Saulutė“ yra prijungta prie Vaikų ligoninės, yra didžiulis šuolis į priekį. Jie, atvirai sakant, buvo apsnūdę, patys labai mažai dėjo pastangų, kad pas juos būtų teikiamos kokybiškos paslaugos. Nauja ligoninės vadovybė sutvarkė pastatą, priėmė naujų specialistų, du kartus pagerėjo paslaugų kokybė. Pamatysit, už metų kitų tėvai ten labai norės patekti, nes ten pradėtos taikyti naujos metodikos, jie eina į priekį su gydymu ir nori, kad ir reabilitacija nenusileistų savo paslaugų kokybe. Reabilitacinio centro sujungimas su gydymo įstaiga yra tik į naudą. Kai yra padalinys, gydytojai konsultantai dirba ir reabilitacijoje. Jeigu reabilitacija veikia atskirai, jai reikia samdyti gydytojus, kad jie atvyktų konsultuoti. Iš sujungimų pacientai tik laimės.

Reikia žiūrėti du momentus, kaip suteikti paslaugą, kad nenukentėtų ligonis ir kaip pigiau jį aptarnauti. Skandinavijoje, pavyzdžiui, reabilitacijos specialistai vyksta į namus pas nuošaliau gyvenantį žmogų, nes taip yra pigiau. Manau, kad mes link to einame, kito kelio neturime. Turime susėsti, apsitarti ir pradėti racionaliai dirbti.

Kokie jūsų artimiausi uždaviniai? Ką norėtumėte nuveikti su nauju ministru ir nauja valdžia?

Mūsų, reabilitacijos specialistų, kurie kuruoja atskirus kraštus, grupė sutarė, kad pirmiausiai mes pasižiūrėsime, kaip esami reabilitacijos centrai veikia. Pirmoji reabilitacijų akreditacija vyko 1998 m., tada buvo važiuojama per visos šalies reabilitacines bazes ir buvo suteikiama teisė teikti tą paslaugą. Nuo to laiko niekas tų įstaigų nekontroliuoja, išskyrus finansinius veiklos aspektus. Bėda ta, kad kai nėra kontrolės, dalis įstaigų moka savarankiškai dirbti ir puikiai susitvarkyti, dalis  ramiai miega. Nauja darbo grupė patobulins įsakymą dėl medicinos įstaigos akreditavimo. Dabar pasitikriname, kokioje situacijoje esame, ką reikia koreguoti.

Todėl mes norime geranoriškai pasižiūrėti visą tinklą, kur kokios problemos yra, kur trūksta specialistų ar priemonių, pasitarti, kaip daryti geriau. Yra dabar perspektyva iš Europos paramos fondo gauti lėšų įsigyti aparatūrą ar pritraukti specialistų. Esminis mūsų tikslas – harmonizuoti paslaugas visoje Lietuvoje. Kad ir Kelmėje, ir Šilutėje, ir Zarasuose pacientas gautų tokią pačią paslaugą, kad jis turėtų iš reabilitacijos rezultatą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Alerginės reakcijos žiemą: kaip atpažinti ir ko imtis?
Šaltuoju metų laiku alergijos niekur nedingsta. O kartais gali pasireikšti ir tokios, kurias sunku net atpažinti. Yra ir...
Ligonių kasos už gydymo paslaugas mokės daugiau
Nuo šių metų sveikatos apsaugos ministro įsakymu ženkliai padidinta daugelio sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų...
Patvirtinta Sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo plėtros programa
Vyriausybė patvirtino Sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo plėtros programą 2022–2023 metams, kurią koordinuos Svei...
Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas skubantiems: 3 receptai
Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertė...
Unikali operacija išvadavo pacientę iš skausmo ir atitolino klubo sąnario protezavimą
„Skausmas kirkšnyje, atsirandantis po didesnio fizinio krūvio, laikui bėgant stiprėja ir žmogų lydi kiekviename ži...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar maudotės žiemą atviruose vandens telkiniuose?
Taip
Ne, bijau
Ne, nes nemanau, kad tai sveika
Dar ne, bet žadu pasiryžti
RENGINIŲ KALENDORIUS
Konferencija „Vienykimės, kad sergančiųjų retomis ligomis balsas būtų išgirstas“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin

Dalyvaukime programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š

Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija

2016 m. vasario  26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,

Pripažinti užsienio ekspertai pristatys autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo būdus

Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &

Mokslinė-praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“

Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo

Konferencija „Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologija"

Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron

Milijardinė sveikatos technologijų industrija laukia inovatyvių lietuvių

Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga

Konferencija „Nerimo ir su stresu susiję psichikos sutrikimai: nuo diagnostinių iššūkių iki įrodymais pagrįsto gydymo“

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b

Konferencija "Rinktiniai akušerijos ir ginekologijos klausimai"

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i

Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

„Žemės valandoje“ dalyvaus daugiau nei 40 savivaldybių

Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

Konferencija „Endokrininė hipertenzija“

Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun

Konferencija "Ultragarsinė diagnostika 2016"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje

Konferencija „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos 2016“

Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok

Medikų poezijos šventė „Tos birželio purpurinės rasos“

Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &

Konferencija „Lėtinės ligos ir būklės: kontracepcijos vartojimo rekomendacijos“.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr

Konferencija "Vėlyvojo laikotarpio po organų transplantacijos problemos"

Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac

Trečiasis plaučių ligų kongresas

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč

Jaunieji gydytojai kviečia diskutuoti apie sveikatos sistemos problemas

Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a

Konferencija „Psichikos sveikatos priežiūros paslaugų raida Lietuvoje“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at

Vilniuje - sveikatos ir širdies stiprinimo programa

Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome

Mokymai „Ultragarsu kontroliuojamos skydliaukės mazgų biopsijos"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia

Mokymai "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostika ir intervencinės procedūros ultragarso kontrolėje"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik

Prasideda paskaitų ciklas “Burnos sveikata ir negalia”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja

Vilniuje– nemokami ir anonimiški greitieji ŽIV tyrimai

Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV

Balandžio 30 d. Palangoje – sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c

Konferencija apie autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Prasideda paskaitų ciklas apie emocinę sveikatą

Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Antroji jungtinė kardiologų konferencija – Šiauliuose

Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol

Sveikatingumo festivalis „Mandala“

Liepos 22-24 dienomis (nuo 17.30 val. penktadienį iki 19 val. sekmadienį) kviečiame į šeštą kartą jau orga

Onkologiniams ligoniukams ir jų draugams - šventė „Menas gydo“

Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Konferencija “Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2016"

Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin

Sporto ir menų šventėje – atviras žvilgsnis į psichiatriją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks

Nemokama psichologinė pagalba sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems

VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Pasaulinei širdies dienai – visuomenės diskusija su prof. R. Benečiu

Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

„Jogos dienos 2016“ – natūralus sveikatos palaikymas taupo mūsų laiką ir pinigus

Trečią kartą Kaune ir antrą – Vilniuje vyks natūralios sveikatos ir jogos festivalis – „Jogos dienos 2

„Jogos dienos 2016“ – natūralus sveikatos palaikymas taupo mūsų laiką ir pinigus

Trečią kartą Kaune ir antrą – Vilniuje vyks natūralios sveikatos ir jogos festivalis – „Jogos dienos 2

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Infekcinių ligų aktualijos

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

To dar nebuvo: kartu siekime donoro kortelių pasirašymo rekordo!

Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik

Tarptautinis rudens bėgimas – už organų donorystės idėją

„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimas Kaune

Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa

41 dieną trukęs „Širdies žygis“ finišuoja

41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija kviečia į renginį

Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Žvakutės, skirtos 1410 organų donorų, suliepsnos 9 miestuose

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė

Apie sezoninę depresiją paskaitoje-diskusijoje „Melancholija ar ruduo?“

Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr

Šiauliuose – konferencija „Pulmonologijos naujienos“

Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos

Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod

Šiaulių krašto akušerių konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Gydytoja ginekologė – apie merginų fiziologiją ir higieną

Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap

„Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką akušerijoje ir ginekologijoje“

Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak

Po blaivių Naujųjų metų – šuolis į ledinę eketę

Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Jaunieji gydytojai kviečia į „TransForm 2.0“

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

„Naujieji iššūkiai intensyvioje terapijoje ir skubioje medicinoje“.

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kaune - 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“

2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi

Konferencija, skirta Tarptautinei retų ligų dienai

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis

„Apsinuodijimų ir infekcinių susirgimų sąlyčio taškai“

Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sergantiems širdies nepakankamumu – nemokamas edukacinis renginys

Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę

Konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo vertinga darbuotojų įvairovė?“

Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Vilniečiams – paskaita apie priklausomybę nuo interneto, žaidimų, darbo

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Klaipėdoje - projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo renginys

Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn

Sporto varžybos „Saugus poilsis“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Dermatologai kviečia pasitikrinti savo odą

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų.  Pristatoma sąm

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ pradeda vasaros sezoną

Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp

Bėgimas vėl kviečia burtis Vilties mieste

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg

Neuromenas: nauja meno ir mokslo šaka pirmą kartą pristatoma Lietuvoje

Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje

Dešimtą kartą dailės studentai pristatys kolekciją onkologinėms pacientėms

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k

Viso pasaulio profesionalai susitelkia į vaikų ir paauglių ginekologijos problemas

2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.

Ypatinga paroda kvies klaipėdiečius atrasti neišnešiotų kūdikių genialumą

Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro

Norite būti laimingesni? Jus kviečia festivalis „Mandala“

Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la

Tarptautinė jogos diena – kas laukia šių metų renginyje?

Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip visame pasaulyje, bus minima Tarptautinė jogos diena. Birželio 21-ąją nuo

Kviečia į susitikimą su prekės ženklo „Julia Janus“ įkūrėja

Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk

Žydrūnas Savickas susitiks su sergančiasiais išsėtine skleroze

Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak

Paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos forumas "TransForm"

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“ klausia, kiek lauktum dėl kito gyvybės

„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l

Kviečia į nemokamą seminarą „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?“

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka

Sieks didžiausio iš žmonių sudaryto širdies ženklo rekordo

Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž

Jubiliejinė konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas“

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t

Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švęskime kartu

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Padėkos renginys donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag

Dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul

100 dienų apie TAI: atvira diskusija apie lytiškumą Vilniaus jaunimui

Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron

Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s

Neišnešiotukų dienai mezgimo iniciatyva ir minėjimas

Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

Klaipėdoje – nemokamas renginys „Tu – mano gyvenimo herojus“

Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

„Ūsai bėga“ – už Lietuvos vyrus, kurie gyvena trumpiausiai Europoje

Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Atsinaujinusiame projekte „Judėk sveikai“ – dvigubai daugiau nemokamų treniruočių kauniečiams

Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau

Šv. Pranciškaus onkologijos centre – poezijos terapijos užsiėmimai

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd

Kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Laukia prizas

Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Kardiologų IV jungtinė konferencija – Bistrampolio dvare

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m

Inovatyvios širdies formulė

Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje - svarbūs mokymai specialistams

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie

Algirdo Kumžos knygos „Rasa. Po angelo sparnu” pristatymas

2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li

Uostamiestyje – nemokama patikra dėl melanomos

Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein

Išsėtinės sklerozės draugijos renginys

Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai

Pasaulinę aortos dieną – nemokama patikra

Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or

1675 organų donorams pagerbti 18-oje miestų liepsnos „Gyvasties“ žvakelės

Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi

Vilniuje – kaulų čiulpų donorų registracijos "Pop Up"

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks

Padėka donorams – donorus sergėjantis angelas

      Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se

Nemokamai ir be siuntimo pasitikrinkime aortos diametrą

VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Šv. Magdalenos naktis – dėmesys ligai, kuri gresia kas vienuoliktai moteriai

Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka

Konferencija apie kraujo ligas skatins pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese

Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia

Fitoterapijos skaitymai. Kalėdos

Gruodžio 10 dieną, penktadienį, 17 val. jūsų laukia nemokamas internetinis renginys „Fitoterapijos skaitymai. Kalė

Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų