Ketvirtadienis, 2023.06.01
Reklama

Kaip moterims išlaikyti seksualinį potraukį?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-01-16 00:01:22

Moters seksualinis potraukis, arba libido, bėgant metams natūraliai svyruoja. Jo sumažėjimas dažnai sutampa su santykių pabaiga ar dideliais pokyčiais gyvenime, tokiais kaip nėštumas, menopauzė ar kitos ligos. Nustačius pagrindinę žemo lytinio potraukio priežastį, galima rasti veiksmingų gydymo būdų jam atstatyti ir net sustiprinti.

Moteris ir vyras
Santykiai / Fotolia.com

„Moters libido yra varomoji jos gyvenimo jėga, skatinanti visas veiklas: biologines, kultūrines, kūrybines, seksualines. Jis glaudžiai susijęs su moters psichine energija – kad seksualinis potraukis išliktų aukštas, būtina daug dėmesio skirti būtent psichologinei sveikatai“, – pranešime žiniasklaidai sako vaistininkė Laura Masiulienė.

Kas lemia sumažėjusį libido

Atlikti įvairūs moksliniai tyrimai parodė, kad net 40 proc. moterų bent kartą per gyvenimą patiria vienokias ar kitokias seksualines problemas. Jei sekso metu moteris sunkiai patiria malonumą, prarado suinteresuotumą užsiimti seksualine veikla ir pastebėjo seksualinių minčių ar fantazijų trūkumą, tai gali būti ženklai, kad jos libido yra sumažėjęs.

„Libido sumažėjimą gali lemti daug įvairių faktorių: pokyčiai asmeniniuose santykiuose, ligos ar kiti sveikatos sutrikimai, ilgainiui patiriami stresas, nerimas ir nuovargis, didelis alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimas, patirta seksualinė prievarta. Įtakos gali turėti ir moters vartojami vaistai ar kontraceptikai“, – teigia L. Masiulienė.

Pasak vaistininkės, nėra vienos žemo libido priežasties, todėl labai svarbu apie tai pasikalbėti su gydytoju. Sumažėjęs seksualinis potraukis gali signalizuoti apie depresiją, skydliaukės problemas, vėžį ir širdies, inkstų ar kepenų nepakankamumą.

Padėti gali gyvenimo būdo pokyčiai

Norinčioms išlaikyti aukštą seksualinį potraukį ar jį atstatyti, pirmiausia, reikia palaikyti gerą fizinę sveikatą ir formą. Taip pat vaistininkė rekomenduoja aktyviai dalyvauti socialiniame ir kultūriniame gyvenimuose, skirti dėmesio santykiams su artimais žmonėmis. Be to, naujai atrasta veikla ar hobis taip pat gali paskatinti aukštesnį moters libido.

„Moteris gali sąmoningai sustiprinti savo libido išlaikydama pusiausvyrą tarp darbo ir poilsio, aktyviau sportuodama, sveikai maitindamasi, palaipsniui atsisakydama žalingų įpročių. Įsitraukimas į visuomeninę veiklą, savanoriavimas irgi glaudžiai susijęs su libido padidėjimu. Kaip vienos iš priemonių populiarėja ir sąmoningumo praktikos bei joga“, – teigia „Camelia“ vaistininkė.

Prieš einant pas gydytoją vizitas į vaistinę

Mokslinės studijos rodo, kad libido sustiprinti gali ir sveikatinimo priemonės bei farmaciniai preparatai. Su seksualinio potraukio problemomis susiduriančios moterys gali išbandyti peruvinių pipirnių šaknų (maca) ekstraktą, gaunamą iš Bolivijoje ir Peru Andų regione augančio augalo. Šis suteikia energijos, ištvermės, palaiko fizinį ir protinį ištvermingumą.

„Taip pat rekomenduočiau per dieną suvartoti 30 mg cinko, kuris atsakingas už hormoninio balanso stimuliaciją, į mitybos racioną įtraukti ir vadinamuosius afrodiziakus: imbierą, juoduosius pipirus, kardamoną, cinamoną, šokoladą, muskato riešutus, austres ir ličio vaisius“, – pataria vaistininkė.

Vis dėlto, jei seksualinio potraukio sumažėjimas pradeda kelti nerimą, trukdo santykiams ir natūraliomis priemonėmis nepavyksta jo pakelti, vaistininkė nurodo, kad tada – būtina kreiptis į gydytoją.

„Prieš vizitą patariu susirašyti pastebėtus simptomus, pasižymėti, kada jie prasidėjo, taip pat prisiminti turėtas sveikatos problemas ir kokie gydymo metodai buvo taikomi joms spręsti. Tai padės gydytojui nustatyti, kas galėjo sukelti libido sumažėjimą ir skirti reikalingą bei jums pritaikytą gydymą“, – pataria L. Masiulienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Moterims
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
Botulino toksino injekcijos raumenų spastiškumui gydyti –  nepamainoma gydymo dalis
„Dėl nevalingo raumenų tonuso padidėjimo (spastiškumo) mažėja žmogaus gebėjimas pasirūpinti savimi, prastėja gyven...
Vyresni nei 65-erių metų žmonės irgi gali tapti kraujo donorais
Lietuvoje populiarėjant neatlygintinai kraujo donorystei ir žmonėms vis aktyviau domintis, kas gali tapti kraujo donorai...
Psichiatras: didžiuotis, kad miegate 5 valandas, nėra ko – už tai atsiimsite senatvėje
Nors paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie psichinę sveikatą, skatinama ja rūpintis ir iškilus sunkumų kreiptis į psi...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų