Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Plaukų priežiūra pagal plauko tipą: ar tikrai reikia derinti kondicionierių su šampūnu?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-02-09 12:06:54

Kaip tinkamai pasirinkti plaukų priežiūros priemones, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, o galvos oda – puikios būklės? Vieni kosmetikos gamintojai skelbia, kad geriausią efektą pasieksime naudodami tik tos pačios linijos priemones, kiti siūlo nepamiršti ir galvos pilingo, kaukių, atkuriančių serumų.

Plaukai
Plaukai / Unsplash.com

BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Donata Švarcaitė pranešime žiniasklaidai sako, kad svarbiausia tinkamai pasirinkti priemones dviem pagrindiniams galvos plaukų priežiūros etapams – valymui ir drėkinimui bei maitinimui.

Norint, kad plaukai būtų sveiki, gyvybingi, reikia vienodai gerai rūpintis ir galvos oda, ir pačiu plauku. Ir tam gali tekti turėti ne vieną priemonę iš skirtingų linijų, nes galvos odos poreikiai gali būti vienokie, o plaukų – kitokie.

„Šampūno paskirtis – išplauti plaukus, pašalinti ant jų ir galvos odos susikaupusius riebalus, negyvas odos ląsteles bei nešvarumus, plaukų priežiūros priemonių likučius. Antras žingsnis – pasirūpinti pačiais plaukais naudojant kaukes, emulsijas, balzamus, kondicionerius. Daugumą kondicionierių reikia tepti nuo plaukų galiukų nesiekiant plaukų šaknų: ant švarių plaukų paskirstome priemonę, palaikome 1–2 minutes (siekiant didesnio efekto, priemonę galima palaikyti ilgiau) ir kruopščiai nuplauname šiltu vandeniu“, – sako D. Švarcaitė.

Plaukų maitinimo ir gaivinimo priemonės praturtina plaukus reikalingomis medžiagomis ir naudoti ne tik šampūną, bet ir plaukų kondicionierių, reikia ne tik moterims, bet ir vyrams ar vaikams, ypač jeigu jų plaukai išsausėję, sunkiai šukuojasi. D. Švarcaitė sako, kad plaukų priežiūros priemonė ir šampūnas galvos odai gali nesutapti.

„Pirmiausia įvertinkite galvos odos būklę ir pagal tai rinkitės šampūną – riebiai galvos odai net ir esant sausiems, trapiems plaukams, reikėtų rinktis šampūną iš riebios odos priežiūros linijos, jautriai ir sudirgusiai odai tiks švelnus raminantis šampūnas su alavijo, vaistinės ramunės ekstraktais, alantoinu. O štai kondicionierių reikia rinktis pagal paties plauko tipą ar jo būklę“, – sako BENU vaistinių Sveikos odos instituto specialistė.

Retiems ir ploniems plaukams geriausiai tiks lengvi drėkinantys kondicionieriai, kurie neapsunkina plauko. Taip pat galima naudoti ir nenuplaunamus purškiamus kondicionierius, kurie suteikia purumo, pakelia prigludusius plaukus nuo šaknų, suteikia daugiau apimties, bet neapsunkina plaukų.

Kartais galima naudoti ir maitinantį plaukų balzamą, kuris plauką prisotina iš vidaus, atkuria jo struktūrą, glotnina plauko žvynelius. Plaukai tampa minkšti, lengvai iššukuojami, sustiprinti.

Garbanotiems plaukams nuolat trūksta drėgmės, todėl reikia rinktis intensyviai drėkinančias plaukų priežiūros priemones. Kad plaukai nesišiauštų ir nesipūstų, garbanas reikėtų palepinti specialiai plaukų galiukams skirtais aliejais arba plaukų kaukėmis, praturtintomis aliejais. Po tokių procedūrų garbanos bus elastingos, žvilgančios. Tik svarbu kaukių nenaudoti per dažnai, nes jos įsigeria į plauko vidų ir išlieka iki septynių plovimų, o plaukų kondicionierius išsiplauna jau per kitą galvos trinkimą.

Dažytiems plaukams rinkitės specialias priemones, kurių sudėtyje esančios medžiagos išlaiko spalvos pigmentą ir uždaro plauko žvynelius, apgaubia plauką taip suteikdamos natūralaus blizgesio.

Vyresnių žmonių plaukai dažnai ne tik išretėja, bet ir pasidaro ploni, trapūs – tai siejama su amžiniais hormonų pakitimais. Taip pat su amžiumi plaukai ima žilti ir sausėti, tuomet jie tampa šiurkštūs ir mažiau paklusnūs. Kai žmogui senstant melaniną gaminančioms ląstelėms nebeužtenka resursų gaminti pigmentą, plaukų folikulai pradeda gaminti ir mažiau sebumo – natūralių aliejų, kurie drėkina plaukus, dėl to žili plaukai būna sausesni. Tokiems plaukams geriausiai tiks sausų ir trapių plaukų priežiūros priemonės arba skirtos specialiai žiliems plaukams.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų