Antradienis, 2023.03.21
Reklama

Plaukai greitai riebaluojasi – ką daryti?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-07-11 10:53:25

Sveiki ir gražūs plaukai - ne tik moterų, bet ir vyrų puošmena. Tačiau ne visus jie džiugina. Greitai besiriebaluojantys plaukai jų savininkams sukelia nemažai rūpesčių. Šią vasarą, kai saulė mus lepina, daugiau prakaituojame, tad ir riebių plaukų problemos dar paaštrėja.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

 

„Dažniausiai plaukų tipas tiesiogiai susijęs su odos tipu. Jeigu jūsų veido oda riebi, tai ir plaukai greitai riebaluojasi, nes riebalinės liaukos išskiria daugiau riebalų. Tačiau riebūs plaukai gali būti ir pas tuos, kurių galvos oda sausa“, – sako mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Kristina Zacharevič.

Riebių plaukų priežastys

Pašnekovė pastebi, kad dažnai į vaistinę įsigyti plaukų priežiūros priemonių riebiems plaukams ateina paaugliai, nes lytinio brendimo metu riebalinių liaukų veikla suaktyvėja. Plaukai greitai riebaluojasi ir moterims, kurių organizmas gamina per daug vyriško hormono testosterono. Pasak vaistininkės, jeigu galvos oda staiga tampa riebi, tai gali reikšti sveikatos sutrikimus: skydliaukės veiklos problemas, nervų ir endokrininės sistemos funkcijų pakitimus, padidėjusį cukraus kiekį kraujyje, vidurių užkietėjimą. Jeigu plaukai pradėjo smarkiai riebaluotis, vadinasi, sutriko jūsų medžiagų apykaita arba vandens ir druskų pusiausvyra organizme, o gal trūksta B grupės vitaminų. Plaukų būklei gali atsiliepti ir tokios ligos kaip egzema, psoriazė, seborėja.

Plaukai gali labiau riebaluotis dėl streso, kai kurių vaistų, netaisyklingos mitybos. Riebalų išsiskyrimą skatina ir kai kurios sezoninės aplinkybės – vasarą karštis, šaltuoju metų laiku – kepurių nešiojimas.

Ką daryti?

„Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti greito plaukų riebalavimosi priežastį. Jei tai sveikatos sutrikimas, jį šalinti. Jei jūsų galvos oda tiesiog natūraliai riebi, rekomenduojama naudoti tokiam odos tipui pritaikytas plaukų priežiūros priemones – šampūnus, kondicionierius ir kitas priemones. Neplaukite galvos per dažnai. Geriausia, jei tai darytumėte 2-3 kartus per savaitę. Jeigu jau po dienos jūsų plaukai sulimpa, atrodo kaip neplauti, praranda purumą, įgauna riebų blizgesį ir esate priversti galvą plauti kiekvieną dieną, naudokite švelnų, riebiems plaukams ir kasdieniam naudojimui skirtą šampūną. Neplaukite galvos karštu vandeniu, tai suaktyvins riebalinių liaukų veiklą“, – pataria vaistininkė.

Pasak specialistės, vienas populiariausių riebios galvos odos šampūnų yra su dilgelių ekstraktu. Šis daugiametis augalas žinomas dėl sutraukiamųjų ir gaivinamųjų savybių. Šampūnas paprastai gaminamas iš didžiosios dilgelės, kurioje gausu skopoletino – veikliosios medžiagos, reguliuojančios riebalinių liaukų veiklą. Toks šampūnas švelniai ir natūraliai reguliuoja riebalų išsiskyrimą ir apsaugo plaukus nuo greito riebalavimosi. Plaukai išlieka lengvi ir elastingi.

Riebiems plaukams plauti labai tinka ir šampūnas su baltuoju moliu. Jis gerai išvalo plaukus ir galvos odą nuo riebalų pertekliaus, nepažeisdamas plono hidrolipidų sluoksnio. Panaikina riebaluotų plaukų sukeliamą sunkumo jausmą.

Vaistininkė žmonėms, kurių plaukai greitai riebaluojasi, taip pat rekomenduoja plaukus trinkti subalansuotais nedidelio rūgštingumo (pH 6,0) šampūnais. Pagrindinė jų veiklioji medžiaga – lauryl glukosidas – gausiai putoja, švelniai ir atsargiai valo galvos odą bei plaukus. Šampūne esantys citrusinių vaisių aliejai dezodoruoja plaukus ir galvos odą bei naikina nemalonų riebių plaukų kvapą. Jie taip pat suteikia plaukams žvilgesį ir veikia antibakteriškai.

Kalbėdama apie kondicionierių naudojimą K. Zacharevič atkreipia dėmesį, kad riebių plaukų savininkams kondicionierių naudoti nebūtina, o jei naudojate, tai reikomenduojama skirtą specialiai riebiems plaukams. Ir tepkite jį tik ant plaukų galiukų, netepkite šaknų ir galvos odos. Labai kruopščiai nuskalaukite plaukus drungnu ar šaltu vandeniu. Venkite plaukų formavimo priemonių.

„Dar vienas reikšmingas patarimas – rečiau šukuokite plaukus, netrinkite ir nekasykite galvos odos, nes tai skatina riebalinių liaukų veiklą ir plaukai riebaluojasi greičiau. Turinčius riebius plaukus, kviečiu drąsiai kreiptis į vaistininkus. Mes visada jums individualiai parinksime plaukų priežiūros priemones, patarsime, kaip jas naudoti ir tikiu, kad greitai galėsite džiaugtis gražiais plaukais“, – sako vaistininkė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokią įtaką vaiko psichinei sveikatai turi ryšys su jo pedagogu?
Vis dažniau ir dažniau girdime, kad mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su motyvacijos stoka mokantis mokykloje bei siek...
Kada pabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad sparčiai besikeičiant k...
Kraujo donorams: prieš padėdami kitiems, pirmiausiai pasirūpinkite savimi
Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje kraują aukojo 57,5 tūkst. kraujo donorų, iš kurių nuolatiniai – 48...
Gydytojai pasakoja apie odos pakitimus nėštumo metu
Vienokius ar kitokius odos pakitimus nėštumo metu patiria dauguma moterų. Juos sukelia hormoniniai, imunologinia...
Reta neurologine liga serganti Gustė: „Miego priepuolių kontroliuoti negalėjau“
Siekiant atkreipti dėmesį į miego svarbą žmogaus sveikatai, kovo 17 dieną minima Pasaulinė miego diena. Šiais metais šio...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų