Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad pinigai ir dvasingumas – nesuderinamos sąvokos. Tačiau tikrasis dvasingumas reiškia harmoniją visuose lygmenyse, taip pat - harmoninę sąveiką su materialine realybe.
Pinigai – jėga
Nepaisant daugybės mitų apie pinigus, jie patys yra neutralūs – nei blogi ir nei geri, nei pikti, nei švarūs, nei purvini. Jie – energetinis krešulys, įdėtų vertybių, jėgų, žinių ir mainų priemonės ekvivalentas.
Mūsų epochoje pinigų jėgą pripažįsta visi. Sąveika su pinigais – tik viena iš gyvenimo pusių, kuri, vis dėl to, labai ryškiai parodo, kaip žmogus elgiasi su savo energija, jam duotu talentu. Kaip žmogus gauna pinigus ir jais disponuoja, šiandien yra vienas iš pagrindinių vertinimo kriterijų, kuriuo remdamiesi aplinkiniai vertina jo veiklą. Pinigų buvimas ar nebuvimas nedaro žmogaus automatiškai laimingo arba nelaimingo.
Psichologiniai apribojimai
Prieš siekiant pinigų taip, kaip jų siekia visi, geriau būtų atsakyti į klausimą – kam jums pinigai? Jei laimei - jos už pinigus nenusipirksi. Norėdami sužinoti, kas yra Jūsų laimė, užduokite sau kelis klausimus:
• Koks aš?
• Ko man reikia iš gyvenimo?
• Ko aš noriu iš savęs?
• Kokia pagrindinė mano gyvenimo svajonė?
Tai jau Savęs pažinimo Kelio, Dvasios Kelio, klausimai. Norint pasiekti turtų, teks susikauti su savo baimėmis, su nepasitikėjimu savimi, žemu savęs vertinimu, tinginyste, kūno inercija, įpročiais, sąmonės ribotumu, ugdyti savyje valią.
Finansų sferoje yra galybė psichologinių apribojimų. Teisingai disponuoti pinigais trukdo pavydas, savigaila ir pasipiktinimas likimo neteisybe.
Su tokiomis mintimis, kaip „Aš niekada nesugebėsiu“, „Jiems tiesiog pasisekė“, „Man neužteks jėgų“, „Moterys negali...“, beveik neįmanoma pasiekti gerovės, nes sąmonė nukreipiama destruktyviu keliu.
Kiekvienas turi savo piniginę kartelę – 100 litų per savaitę, 1000 litų, 10 000 lt. Jei galvoje sukasi mintys iš kolekcijos „Na, tai jau tikrai neįmanoma...“, norint pakelti šią kartelę teks gerokai paplušėti, kad išeitumėte iš pramintų vėžių ir pamatytumėte naujus platesnius kelius – išplėstumėte savo sąmonę.
Būtina drąsa
Būtina turėti drąsos įveikti aplinkos pasipriešinimą. Pokyčiams trukdo artimieji, kurie bijo prarasti įprastą užtikrintą komfortą arba nepasiekti jūsų naujo įvaizdžio. Tolimesnė aplinka – bendradarbiai, pažįstami, taip pat siekia jūsų nepaleisti nuo savęs į kitą pasaulį iš pavydo – juk tada teks pripažinti, jog šansas visgi yra, tik reikia netingėti juo pasinaudoti. Būti tokiam, „kaip visi“ - žymiai lengviau.
Taigi nuo ko pradėti, jeigu jūs tvirtai nusprendėte, kad jums reikalingi ir dvasingumas, ir pinigai?
Pradžia – nuo svajonės
Pradėkite nuo svajonės. Reikia mokėti svajoti – ir apie aukštumas, ir apie kasdieniškus dalykus. Svajoti ir išmokti įgyvendinti savo svajones realybėje. Svajonę paversti tikslu – tai kelias jai materializuotis.
Štai kelios universalios taisyklės:
• Pinigus, kaip ir viską, ką jus norite pakviesti į savo gyvenimą, reikia mylėti.
• Išstudijuoti dėsnius, pagal kuriuos pinigai funkcionuoja.
• Būti pasirengusiam mokytis
visada ir iš visų.
• Niekada nepasiduoti. Tikėti savimi. Klausyti tik savęs.
• Nugalėti likimo, savo tinginystės, įpročių inerciją. Tam prireiks išsiugdyti savyje drąsą ir stiprią valią.
• Suformuluoti savo svajonę, kaip konkretų tikslą, ir parengti jos įgyvendinimo planą.
• Disciplinuotai vadovautis šiuo planu, apibrėžiant laiko rėmus kiekvienam etapui įgyvendinti.
Viktorija Gončarova