Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Pėsčiomis į Krokuvą: kas suteikia jėgų ir stiprybės

Dalia Šimkutė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-07-09 00:02:55

„Dievui nėra neįmanomų dalykų“, – pabrėžia piligrimai, pėsčiomis keliaujantys iš Klaipėdos į Krokuvą. Pakeliui jie aplanko šventovėse atvertus gailestingumo vartus, šiuo būdu įprasmindami šiemet popiežiaus Pranciškaus paskelbtus jubiliejinius Gailestingumo metus. Kasdien kelių dešimčių kilometrų atstumą jiems padeda įveikti pasitikėjimas Dievu, dvasinė stiprybė ir grupę lydinčios medikės pagalba.

Juozo Adomavičiaus nuotr.

Įveiks per 1000 kilometrų

Klaipėdoje įsikūrusios laisvalaikio užimtumo asociacijos „Piligrimas“ vadovo Gintaro Naudžiūno vadovaujama piligrimų grupė birželio 6-ąją išėjo iš uostamiesčio Marijos Taikos Karalienės bažnyčios ir patraukė per Lietuvą link kelionės tikslo – Krokuvos Lenkijoje, kur yra palaidota šventoji Faustina. Per mūsų šalį maldininkai keliaus 31 dieną, nueis 950 km atstumą, Lenkijoje per 23 dienas - 670 km, o tikslą planuoja pasiekti liepos 28-ąją. Grupė tikisi dalyvauti liepos 28 – 31 d. Krokuvoje vyksiančiose Pasaulio jaunimo dienose.

Pagal vadovo sudarytą grafiką maldininkai kasdien įveikia apie 25 – 30 kilometrų, tik birželio 9-ąją iš Telšių keliaudami į Kuršėnus nužingsniavo net apie 48 kilometrus. Šiuo metu jie jau pasiekė Lenkiją.

Keliaujantieji džiaugiasi, kad juos svetingai priima ir pavaišina, suteikia nakvynę vietos kunigai, padedami parapijiečių.

Meldžiasi už artimuosius

Iš įvairių Lietuvos vietovių susirinkę kelios dešimtys piligrimų, nešančių medinį kryžių, Jėzaus Gailestingumo paveikslą bei vėliavas, žingsniuoja nepaisydami žvarbaus vėjo, svilinančios saulės ar lietaus, netausodami pavargusių kojų.

Vyriausiajai piligrimei, žingsniuojančiai grupės priekyje ir raudona vėliavėle signalizuojančiai kertant gatves, žvitriai Janinai Žibėnienei – net 80 metų. Iš kur ta ištvermė, stiprybė?

Šiauliuose gyvenanti senolė pasakoja, kad dažnai pėsčiomis iš Šiaulių eina 12 kilometrų į Kryžių kalną ir grįžta.

„Kodėl einu? Noriu pasimelsti už vaikus, anūkus, už visas Lietuvos šeimas, už tai, kad nebūtų abortų“, – atskleidė J.Žibėnienė.

Kita maldininkė – 22 metų vilnietė Ieva Indrišiūnaitė keliauja jau antrąjį kartą. Praėjusiais metais ji nužingsniavo iš Lietuvos į Santjago de Kompostelą Ispanijoje, kur palaidotas šventasis Jokūbas.

Ji prisipažino, kad praėjusi kelionė ją dvasiškai sustiprino, išmokė atviriau bendrauti su žmonėmis, įgyti didesnio pasitikėjimo savimi ir kitais.

„Labai norėjau ir šįkart keliauti, net išėjau iš darbo. Norėjau ne tik pabėgti nuo rutinos, patirti bendrystę, nuoširdumą iš pakeliui sutinkamų tikinčiųjų, bet ir įgyvendinti savo svajonę – Krokuvoje popiežiui Pranciškui pabučiuoti ranką“, - atviravo I. Indrišiūnaitė.

Juozo Adomavičiaus nuotr.

Naudoja ir varnalėšų lapus

Maldininkus visą kelią lydinti medikė Janina Los, pati, būdama jaunesnė, ėjusi ne vieną piligriminį žygį, dabar padeda sveikatos bėdų užkluptiems žmonėms.

„Jei žmogus manimi pasitiki, ir jam geriau, ir man lengviau jį gydyti“, – sakė lengva, skausmus malšinančia ranka tarp piligrimų žinoma pašnekovė.

Jos teigimu, kelionės pradžioje dažniausiai daugumą vargina „pamuštos“, nutrintos kojos, kai kurie skundžiasi tarsi degančiais padais, ypač jei avima nepatogi avalynė.

„Jeigu nėra pūslių, karštį ištraukia varnalėšų lapai, kuriais galima kojas apvynioti nakčiai; taip pat padeda ir trynimas arnika, atskiesta vandeniu ar revanoliu; arniką galima tepti ir kai ant kojų yra susiformavusios pūslės, žaizdos; pavargusias kojas atgaivina ir obuolių actas; o nuo saulės nudegimo odą tepu rūgštu pienu ar alijošiumi“, – maldininkų gydymo niuansus išdėstė J. Los.

Ankstesnėse kelionėse jai yra tekę gelbėti piligrimus ir nuo erkių. Pavyzdžiui, praėjusiais metais, žingsniuojant Vokietijoje per miškus, kartais į vieną žmogų įsisiurbdavo net keletas erkių. Jas vakare medikė iš odos išprašydavo tokiu būdu: ant vieno vatos gabalėlio užlašindavo jodo, ant kito – aliejaus, tada ant parazito odoje užspausdavo vatą su jodu, ant šio – su aliejumi, šiek tiek palaikydavo ir išlindusią erkę ištraukdavo pincetu.

J. Los ir šįkart vaistinėlėje turi reikalingiausių kelionėje vaistų: jodo, briliantinės žalumos, arnikos, kraujažolės tinktūros, paracetamolio, aspirino, marlės, tvarsčių, pleistriukų, nuo virškinimo sutrikimų – džiovintų pelynų, angliukų.

Paprašyta įvardinti, ko reikia, kad savo kojomis galėtum įveikti kelią ir pasiekti užsibrėžtą tikslą, atsakė: „Svarbu pasitikėti Dievu; turėti keletą porų patogios, pranešiotos avalynės; nebijoti jokios ligos ir apie tai negalvoti“.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: kelionės
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų