Antradienis, 2022.11.29
Reklama

Nėščia žaliavalgė: jei mama sveika ir laiminga – ir vaikas toks bus

grynas.lt | 2013-01-02 10:23:00

Viktorija, Rokas ir Aras – jauna, energinga, jaukiai sostinės pušynų apsuptyje gyvenanti šeima. Niekas negalėtų jiems pasakyti nė vieno priekaišto... iki momento, kai kuris nors jų įsidėtų į lėkštę šaukštą daigintų grūdų ar neaukštoje temperatūroje džiovintų mango gabaliukų ir į klausiamą žvilgsnį atsakytų: „Esame pusiau žaliavalgiai, pusiau vegetarai, nevartojame gyvūninės kilmės produktų“. Tuomet greičiausiai jie būtų apipilti pamokymų ir komentarų lavina. Kur tai matyta, šitaip auginti vaiką!

Žaliavalgiai
I. Labutytės (grynas.lt) nuotr.

Be to, Viktorija šiuo metu laukiasi antrojo vaikelio ir savo principų neatsisako: nevalgo mėsos, žuvies, kiaušinių, jūros gėrybių, o pieno produktus vartoja labai retais atvejais. Kraipote galvą? Būtent todėl Viktorija interviu GRYNAS.lt pasakoja apie savo gyvenimo būdą, savo ir vaiko sveikatą.

Aras darželyje atsargiai nukelia kumpio riekelę nuo duonos ir auklėtojoms sako: „Mėsytės aš nevalgau“. Viktorija juokdamasi pasakoja, jog pagrindinis daugelio sutiktųjų klausimas: „Ką jūs valgote?“. Tuomet seka: „O ką valgo jūsų vaikas?“.

„Jis valgo tą patį, ką valgome mes. O ką būtent – ilgai užtruktų pasakoti. Kartais duodame atskirai žalią agurką, ar žalią morką. Ir jaučiamės gerai. Su Aru einame į baseiną, pati lankau jogą, pirtį, sūnus lanko sporto būrelį. Vis dar specialia technika masažuoju žmones – kas ir buvo viena iš mano veiklų iki nėštumo“, – interviu pradeda Viktorija.

Vegetarai ir abstinentai

Moteris prisimena, jog lėkštę su kotletais į šoną nustūmė prieš gerus aštuonerius metus.

„Vėliau per porą metų „iškeliavo“ ir visi kiti gyvūninės kilmės produktai. Šiandien mes nevartojame mėsos, žuvies, jūros gėrybių, kiaušinių, produktų, kurių sudėtyje yra gyvulinių priedų, pavyzdžiui, želatinos. Retais atvejais suvalgome ką nors iš pieno produktų, bet dažniausiai apsieiname ir be jų. Taip jau gyvename penkerius metus“, – apie šeimos gyvenimo būdą pasakoja Viktorija.

Ji prisimena, jog mokyklos ir studijų laikais ją kankino skrandžio skausmai. Atsisakius mėsos, jie liovėsi. Viktorija sieja teigiamus pokyčius su žaliavalgyste ir vegetariška mityba – išsisprendė odos problemos, atsirado daugiau sveikos energijos.

Spėliojame, jog sunkiausia mėsos buvo atsisakyti šeimos galvai. Viktorija purto galvą.

„Kai susipažinome su Roku, jis jau buvo kelyje į vegetarinę mitybą. Tačiau vis nesusilaikydavo – tai šašlykai su draugais, tai vėl. Manau, kad buvau paskata laikytis tų principų – mūsų virtuvėje neliko jokios mėsos. Vyrui tai nebuvo jokia kančia – jis pats norėjo taip maitintis, – prisimena Viktorija. – Moterys dažniau tampa vegetarėmis ar žaliavalgėmis, tačiau vyrai... manau, kad jie sąmoningiau priima tą sprendimą. Vyrai dažniau atsisako ir alkoholio. O juk dažnai norisi alaus ir, na, tada jau ir šašlykų. Jei nevartoji alaus, nėra prie ko valgyti šašlykų, jei nevartoji vyno, kažkaip nereikia ir vytintos dešros. Pamiršau paminėti, kad mes taip pat atsisakėme alkoholio bei visų tabako gaminių. Ne taip seniai persikraustėme į Dvarčionis, o senojo būsto virtuvėje dulkėjusį vyną taip ir palikome – ateities nuomininkams“.

Viskas prasidėjo nuo blogo kvapo

Viktorija prisimena, kad sprendimą atsisakyti mėsos nulėmė ne kokios nors paskaitos ar seminarai. Tokį signalą vieną dieną atsiuntė organizmas.

„Kartą grįžau namo po paskaitų ir radau iškeptų kotletų. Prisimenu, kad man jie taip blogai „kvepėjo“, taip blogai, kad kvapą prisimenu iki šiol. Pradėjau galvoti, kodėl taip? Kodėl organizmas taip reaguoja? Iškart atsisakiau raudonos mėsos, ėmiau jausti patį bjauriausią visų kepsnių ir maltinių kvapą. O kai pradedi svarstyti, kodėl tau nesinori mėsos, automatiškai ateina žmonės ir informacija. Jie paaiškina, kodėl taip gali būti. Iš pradžių ne puoselėjau idėjas, kaip išgelbėti pasaulį ar gyvulius nuo kančių – pirmiausia įsijungė kažkokie organizmo mechanizmai, pojūčiai, kurie man parodė, ką turėčiau rinktis. Organizmas tiesiog sako: „Tau to nereikia“, – dėsto moteris.

Paeiliui Viktorija atsisakė paukštienos, žuvies, jūros gėrybių. Praėjusį pavasarį ji lankėsi garsaus rusų gydytojo Michailo Sovetovo paskaitose apie žaliavalgystę. Žmonos namo parneštus užrašus patyrinėjęs Rokas netrukus užsikrėtė žaliavalgystės idėja. Pati Viktorija teigia valganti pusiau žalią, pusiau vegetarišką maistą.

Palaipsniui iš valgiaraščio iškeliauja ir pieno produktai, daugiausia dėl to, kad, Viktorijos teigimu, organizme skatina nereikalingų gleivių gaminimąsi.

Dar kartelį – ką visgi jie valgo?

„Rokui tokia mityba (žaliavalgystė, – red. past.) labai tiko. Jis jautėsi labai gerai, atsirado daug energijos. Netrukus ir pati pajutau, kad jautiesi tuo geriau, kuo daugiau žalio maisto valgai. Ką valgome rytais? Žaliuosius kokteilius, žaliuosius jogurtus arba vaisių mišrainę. Taip pat geriame vandens. Tikrai nemanau, kad su vaiku išgyvenčiau 100 proc. valgydama tik nekeptą, nevirtą maistą. Ar vaikui neatsibosta? Ne, tiesiog negali atsibosti! Jei nenori to, pagaminsiu kažką kitą. Jei nenori kito, pagaminsiu trečią. Priešpiečiams valgome košes – kiekvieną kartą skirtingas. Košės gali pasikartoti tik po septynių dienų. Be to, gali ją padaryti arba su džiovintais vaisiais, arba su sėklomis ir šiek tiek druskos. Būdamas vegetaru ar žaliavalgiu privalai išmokti kurti“, – vardija Viktorija, kurios erdviuose virtuvės stalčiuose tvarkingai sudėliota gausybė stiklainių su įvairiomis kruopomis.

Moteris teigia, kad visiškai pereiti į žaliavalgystę jai ir Arui nepavyko. Tačiau tai – ne bėda, net garsiausi gydytojai teigia, kad visiškai atsisakyti virto ar kepto maisto nebūtina.

„Taip, žiemos metu noriu ko nors šilto, todėl verdame sriubas. Manau, jei maždaug 70 proc. raciono sudaro žalias maistas, tai jau yra labai gerai. Kaip įvertinti tuos procentus? Na, pavyzdžiui, ryte gali išgerti žaliąjį kokteilį iš salotų, avokadų, vaisių, žalumynų. Po kelių valandų gali suvalgyti indelį košės. Pavyzdžiui mes su Aru šįryt išgėrėme po žaliąjį kokteilį. Ir iki dabar nieko daugiau nevalgėme. Nesijautėme alkani“, – gerokai po vidurdienio gamindama virtinius tik iš miltų ir moliūgo pasakojo Viktorija.

Žaliesiems kokteiliams namų šeimininkė dažniausiai renkasi vaisius, daržoves ir prieskonines žoleles. Pavyzdžiui, bananą, petražoles, avokadą ir kivius.

Pietums gaminama sriuba ir indas įvairių salotų. Vakarienei – kokteilis su kokosų, sezamų arba avižų pienu bei džiovintais vaisiais. Vakare taip pat galima pasilepinti vaisių salotomis, valgyti įvairių sėklų ir riešutų (Viktorija prisimena, jog yra tvirtinančių, kad per naktį riešutai geriau suvirškinami).

„Iš to, ką išvardinau, panašiai ir išeina santykis 70/30 žalio ir virto maisto. Prisimenu, Sovetovas (gydytojas žaliavalgis Michailas Sovetovas, – red. past.) sakė, kad norint palaikyti gerą sveikatą taip maitintis labai tinka“, – prisiminė ji.

Mažiau ir įvairesnio maisto

Viktorija lankėsi ne tik šiame, bet ir dar keliuose seminaruose, kursuose mitybos tema. Moteris teigia, jog naudingos informacijos, studijų ir tyrimų gausu internete. Tereikia skirti šiek tiek laiko ją surasti.

„Yra daug labai smagiai parašytų knygų, išverstų į lietuvių kalbą. Be to, kai pradedi domėtis, ateina žmonės, kurie vegetarais ar veganais yra jau dvidešimt metų. Ir jie atrodo nuostabiai, jie yra veiklūs ir sveiki“, – teigė moteris.

Viktorijos šaldytuve kokosų ar sezamų pienas – ne vienintelis retesnis maisto produktas. Šeima nevalgo svogūnų ar česnakų – vietoj jų naudoja asafetido arba devyndrekio sakų prieskonius (teigiama, jog šie prieskoniai turi gydomųjų savybių). Taip pat šeimos virtuvės spintelėse yra indiškų prieskonių, jų mišinių – masalų.

Kiek laiko trunka visa tai supirkti, paruošti?

„Gal kiek daugiau, nei maitinantis įprastai. Bet reikia pagalvoti, kiek trunka mėsos gaminimas? Ją reikia išmušti, marinuoti. Arba malti. Be to, ji daug ilgiau kepa. O ką turime mes? Daržoves. Nusiplovei, susipjaustei ir valgai. Nori sriubos? Nusiplovei, supjaustei ir išvirei. Dėl pirkimo... Taip, galbūt visus tuos produktus sudėtingiau rasti, bet kiek iš to gauni skonių ir spalvų. Tavo maistas yra ne tik rudas (mėsa) ir baltas (bulvių košė). Tai atrodo estetiškai. Šiandien perku visai savaitei, pavyzdžiui, kelis kilogramus morkų. Bet iš jų aš galiu padaryti begales patiekalų. Juk ilgainiui „atmuši ranką“, kur tau pirkti patogiausia, pigiausia, kur randi tai, ko reikia. Ir žiemą turime parduotuves, nereikia varyti Dievo į medį“, – pasakojo Viktorija.

Čia pat Aro mama primena, jog maisto šeima suvartoja mažiau. Žaliojo kokteilio užtenka kelioms valandoms, o daugiausia jo galima išgerti po dvi stiklines kiekvienam. Per pietus užtenka dubens sriubos bei salotų.

„Vaikas kartais užsinori blynų. Bet jei ką nors ir kepu – tai tik ne keptuvėje ant aliejaus. Kepu daržovių blynus arba kotletukus orkaitėje. Taip pat šie moliūgų „gnocchi“, kuriuos verdu, yra tarsi blynų pakaitalas, – pasakojo Viktorija. Aras tuo tarpu prašė „gnočių“, raiškiai ištardamas patiekalo pavadinimą. - Blynams taip pat galima panaudoti įvairių daržovių išspaudas. Pavyzdžiui, iš morkų, burokų išspaudų, likusių nuo sulčių, išeina puikūs kotletukai – tetrūksta žirnių ar ruginių miltų ir kokių nors prieskonių. Blynukus taip pat kepu tik orkaitėje“.

Finansinę tokios mitybos pusę Viktorija įvertina taip – galbūt vaisiai ir daržovės kartais kainuoja brangiau, tačiau kiek lėšų sutaupoma nesilankant vaistinėse.

„Mes nesergame. Nebent žiemą, kokia sloga užpuola ar gerklę ima skaudėti. Bet rimčiau niekad nesergame. O jei jau kažkas nutinka, gydomės natūraliomis priemonėmis: kompresais, nosies praplovimu, specialiais prieskonių mišiniais nuo peršalimo – imbieru, pipirais, gvazdikėliais, cinamonu. Nemušu vaikui temperatūros, jei labai reikia atvėsinti kūną – tai daroma nuplaunant šaltu vandeniu arba kompresais“, – teigė Viktorija.

Valgo tai, ko prašo organizmas

Moteris pastebi, kad jai norisi įvairaus neapdoroto maisto – traukia morkos, žalios salotos, pagardintos sėklomis. Virto ar troškinto maisto norisi vis mažiau.

„Labai „eina“ vaisiai – kivius suvalgau po penkis, morkas – po dvi į dieną. Kai šalta – taip, norisi sriubos. Bet jokių troškinių ar kepinių – nėra tokio poreikio ar noro. Matyt, organizmas man liepia taip daryti ir aš jo klausau. Tiesa pastebėjau, kad mano kraujo tyrimų rezultatai tiek pirmojo, tiek antrojo nėštumo metu yra geresni, nei mėsą valgančių žmonių. Tą išsiaiškinau kalbėdama su nėščiomis pažįstamomis, draugėmis. Jų hemoglobinas neretai būna per žemas, maniškis visada buvo normos ribose. Nors niekuomet negėriau nei geležies, nei papildų“, – netikėtai prisipažįsta Viktorija.

Tačiau ji pabrėžia, kad taip maitinantis reikia atidžiai stebėti save, įsiklausyti į organizmo poreikius. Jei šiandien jautiesi kitaip, vadinasi, kažko trūksta.

„Vegetarai ir veganai skiria daugiau dėmesio savo organizmui. Mėsą valgantys tuo metu kiekvieną dieną „eina“ su mėsa ir bulvėm. Jei vieną dieną pasijus prasčiau, pagalvos: „Na, gal kavos reik „įkalt“. Mūsų šeimoje negeriami jokie tonizatoriai – nei kava, nei juoda, nei žalia arbata. Žalią arbatą geriu labai retai, nebent jei pasitaiko bemiegė naktis“, – teigė Viktorija.

Paiso ne visų gydytojų pasiūlymų

Nėščia moteris, žinoma, lankosi pas gydytojus. Ką jie sako dėl tokio gyvenimo būdo?

„Matyt, kai taip gyveni, šiek tiek „apsišvieti“ iš anksto ir rinkdamasis gydytoją. Todėl ir pirmojo, ir antrojo nėštumo metu lankausi pas smagias gydytojas. Jos yra informuotos, kokia šeima esame ir priima mano gyvenimo būdą. Tiesiog sako: „Na, prisižiūrėk“. O aš jaučiuosi gerai. Priminsiu, kad visavalgiai neretai vartoja įvairius vitaminus ir papildus. Gydytojai supranta, jog vegetarai bei veganai į chemiją žiūri visai kitaip. Todėl ir nebruka visokių papildų, aš jų ir nevartoju. Absoliučiai nieko tokio negėriau ir nežadu gerti. Gydytojai visuomet stebi tyrimų rezultatus, ir net jei kažkurio elemento pradeda trūkti, siūlo natūralius kokteilius, kurie, pavyzdžiui, aprūpintų organizmą geležimi. Tiesa, dabartinė šeimos gydytoja kelis kartus siūlė pagerti kalcio, magnio, cinko bei geležies papildus. Į tokį pasiūlymą tiesiog atsakau: „Sureguliuosiu tą trūkumą maisto produktais“. Toliau gydytoja papildų nebesiūlo. Tiesa, ji išvardina ir galimas rizikas, pavyzdžiui, kas bus, jei gimusiam vaikui trūks geležies“, – savo įspūdžiais iš gydymo įstaigų dalinosi Viktorija.

Moteris teigė, jog maždaug kas pusmetį kraujo tyrimus darosi visa šeima. Jokių nukrypimų nuo normos nėra pasitaikę.

„O ar mėsą valgančių vaikų tėvai taip pat atidžiai seka jų kraujo ir sveikatos pakitimus? Ar tikrai pakankamas kiekis geležies ir vitamino B12 gaunamas visiškai nesirūpinant, ką valgai?“, – retoriškai klausia Aro mama.

Vaikai puikiai žino, ko reikia jų organizmui

Ne vienas greičiausiai smerktų Viktoriją dėl to, jog ji vaiką augina ir antrąjį ruošiasi auginti be mėsos bei kiaušinių.

„Vaikas visuomet žino, ką jis nori valgyti, – ramiai į klausimą atsako moteris. – Taip pat jis žino, kada jis nori valgyti. Mūsų namuose nėra mėsos. Bet Aras atsikelia vieną rytą ir sako: „Noriu kivio!“, kitą rytą: „Noriu apelsino!“, trečią – „Noriu banano!“. Jei tik įsiklausytume į vaikus, jie puikiai žino, ko jie nori ir ko jiems šiandien reikia. Buvo metas, kai visi intensyviai valgėme granatus. Kitą sykį pasiūliau riešutų – purtė galvą. Kažkada vėliau atbėgo ir pats paprašė riešutų ir gardžiai juos valgė. Kaip elgtis tuo metu, kai vaikas dar nekalba? Svarbiausia manau – bent iki pusės metų vaiką maitinti krūtimi. Ir tuo metu vaikas geležį bei kitus svarbius elementus gauna iš motinos. Tiesa, Aras negali paprašyti mėsos, nes niekuomet nėra jos valgęs ir matęs namuose. Taip, mes už jį priėmėme tokį sprendimą. Bet ar geriau už savo vaiką nuspręsti maitinti antibiotikais prifarširuota mėsa? Reikia nepamiršti, kad vaikai gyvi ne tik maisto medžiagomis ar mikroelementais. Jie  gyvena ir emocijomis. Jei mama yra sveika ir laiminga – ir vaikas toks bus“.

Viktorijai ranka nekiltų pirkti vaikui staigiai užaugintų broilerių krūtinėles ar kitos mėsos.

Ji mano, jog gyvulys ar paukštis skerdžiamas patiria didžiulį stresą – visa tai su mėsa būtų perduota vaikui. Todėl pagal skaitytą literatūrą vegetarų šeima stengsis bent iki trejų metų amžiaus vaikus auginti jokių gyvulinės kilmės produktų, išskyrus retkarčiais – pieno produktus.

Jei jis vieną dieną paprašys mėsos...

„Man maistas yra ne tik maistas, bet ir energija. Karvės, jaučio mėsa turi daug gyvuliškos jėgos, agresijos. Kam jos tam mažam vaikeliui? Juo labiau, kad mėsa ilgai ir sunkiai virškinama. Norisi tame mažiausiame amžiuje palaikyti švarų ir kūną, ir dvasią, – kalbėjo moteris. – Mes kalbamės tarpusavyje, kodėl taip gyvename. Tačiau neplanuoju ateityje reguliuoti, ką jam valgyti. Jei sūnus vieną dieną paprašys mėsos... Manau, kad paklausiu, kodėl jam jos norisi ir jei išgirsiu pagrįsta atsakymą... Nors ne, net jei ir neišgirsiu pagrįsto atsakymo, sakysiu – prašau, valgyk. Nes niekas nenusprendė už mane, tapau vegetare dvidešimt kelių metų. Todėl nespręsiu ir už savo vaikus. Kol kas bent jau Aras mėsa mato vaikų gimtadieniuose, darželyje, tačiau net neklausia, kas tai, tiesiog ignoruoja“.

Įdomu tai, jog tarp artimųjų nekilo jokių konfliktų dėl tokio šeimos gyvenimo būdo. Seneliai sėkmingai gamina Arui vegetariškus patiekalus, o per poros vestuves bei sūnaus krikštynas visi svečiai taip pat negavo nė kąsnelio mėsiškų patiekalų.

„Ką dažniausiai valgo žmonės? Mėsą užkeptą su sūriu, su grietinės arba grietinėlės padažu. O ar žinojote, kad kalcis neleidžia įsisavinti geležies? Kiek tėvų tai žino? Kiek tėvų apskritai žino, kur ir kokių maistinių medžiagų yra? Tačiau jie žino, kad vaikui reikia duoti mėsos. Patiekti puveną, lavoną. Nesupraskite neteisingai, nesu arši fanatikė. Bet tikrai žinau atvejų, kai vaiko hemoglobinas yra per žemas, mamos juos maitina mėsa ir tas hemoglobinas neatsistato. Taip kad postringauti apie jos naudą kažin ar verta. Visų pirma geležį iš maisto turi įsisavinti sveikas žarnynas. Jeigu tu šlamšti viską iš eilės – ką dažnai daro suaugusieji – žarnynas nėra sveikas. O daržovės pirmiausia jį išvalo. Ir smegenys šviesėja: pradedi galvoti kitaip, pradedi elgtis kitaip. Pavyzdžiui, kiekvieną rytą pradedi vandeniu, kad žarnynas šiek tiek išsivalytų po nakties“, – teigia Viktorija.

Net ir nupurkštų daržovių ar vaisių nauda didesnė

Ji pastebi, jog nėra jokio sunkumo, apsnūdimo, nė vienas šeimos narys neturi didelio pilvo, nėra nutukęs. Iškart po sočių pietų kiekvienas gali imtis aktyvios veiklos.

Dažnas, išgirdęs apie žmones, praktikuojančius žaliavalgystę niurna, jog taip „išsidirbinėti“ gali tik ofisuose ištisas dienas prasėdintys (sunkaus fizinio darbo nedirbantys) žmonės.

„O dramblys? Arklys? Nuostabūs pavyzdžiai. Kokio svorio ir kokios jėgos gyvūnai! O kuo jie minta? Žole. Jeigu tik tas pats statybininkas pamėgintų bent kelioms dienoms atsisakyti mėsos, kuri atima iš jo gausybę energijos – jos reikia mėsos virškinimui. Jei šis žmogus pamėgintų suvalgyti gerą bliūdą salotų, su visomis daigintomis sėklomis ir ankštinėmis kultūromis, kuriose gausu baltymų – pavyzdžiui mungo pupuolėmis, avinžirniais, lęšiais... Jis turėtų tiek energijos, kad puikiai dirbtų visą darbo dieną. Ar vegetarai, veganai, žaliavalgiai yra paliegę ar nepajudantys žmonės? Visi jie yra labai veiklūs žmonės!“, – iš anksto komentatorių replikas atrėmė jauna mama.

Tačiau jei jau kalbame apie hormonų prifarširuotą mėsą reikia pažvelgti ir į rizikingą žaliosios mitybos aspektą – žiemą tenka gyventi iš importuotų vaisių, daržovių, žalumynų. Kokiomis sąlygomis jie buvo auginti, kokiais chemikalais nupurkšti? Sužinoti visą šią informaciją iš skurdaus prekybos centre pakabinto lapelio yra neįmanoma.

„Ką įmanoma stengiuosi pirkti ūkininkų turgeliuose. Ką imanoma – tai, kas užauginta pas mus. Tiesa, visko nenusipirksi. Tačiau manau, kad bet kokiu atveju daržovių ir vaisių nauda yra didesnė. Daržovės neįsisavina nitratų daugiau, nei jos gali. Pagal savo odą, kuri yra jautri ir žarnyną, kuris jautrus, aš tiesiog jaučiu, kurie produktai yra užteršti labiau, kurie – mažiau. Ir pagal tuos pojūčius tu atsirenki, ko vis tiktai nereikėtų vartoti. Galų gale, pamirkai. Pavyzdžiui, man įtarimą kelia melionai – nuo jų pradeda niežėti veidą. Taip pat – vynuogės. Ir šiaip aš vaisius stengiuosi nuplauti, palaikyti vandenyje su soda, - savo atradimus atskleidė Viktorija. – Chlorofilas ir hemoglobinas skiriasi vienintele vandenilio molekule. Vadinasi, augalinis maistas, tai mūsų maistas. Jis skirtas mūsų kraujui gerinti“.

Vegetarų įstatymas negina

Viktorija yra susidūrusi su situacija, kai valstybinis darželis neleidžia vaikui atsinešti ir valgyti savo namuose gaminto maisto. Motyvuojama tuo, jog indelio daržovių salotų nėra kur laikyti. Darželiai turi gauti įvairius leidimus, „apginti“ savo valgiaraštį prieš valstybės institucijas. Tai neretai lemia, jog ir privatus darželis negali pasiūlyti vegetariško maisto vaikui.

„Vegetarų įstatymas negina“, – tokios replikos moteris yra sulaukusi iš darželio darbuotojų.

Šiuo metu Aras pusdieniui iškeliauja į tokį darželį, kur gali valgyti tai, prie ko yra pripratęs.

„Žinote, kodėl sutikau kalbėti portalui? Todėl, kad noriu, jog kuo daugiau žmonių žinotų, jog auginti vaikus be mėsos yra normalu ir jie auga sveiki. Visas pasaulis šiandien skelbia, kad vegetarinis maistas – sveika. Ir kodėl turime būti nuo kažko priklausomi, jei visa šeima esame vegetarai ar žaliavalgiai? Kodėl turime taikytis prie išlikusių stereotipų?“, – retoriniu klausimu interviu užbaigė Viktorija.

Inga Labutytė,

www.grynas.lt

logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
COVID-19 vakcinos padeda gelbėti gyvybes
Nors vis dar matome statistiką, kiek žmonių kasdien suserga COVID-19 ar miršta nuo jos, dažnam atrodo, jog tai vyksta ne...
Vėjaraupiai. Sirgti nereikia skiepytis: kur dėti kablelį?
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, šiemet Lietuvoje užregistruota 2,6 karto daugiau vėjaraupių...
Pandemijos mitus augino informacijos stoka, nežinomybė ir baimės
Koronaviruso pandemijos metu pasaulio mokslininkai pademonstravo neįtikėtiną susitelkimą bei proveržį – saugi ir v...
Plaučių vėžiu susirgusi moteris: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“
Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydosi ir sako...
Specialistai apie antibiotikų vartojimą: vaikštome plonu ledu
Vos tik peršalus griebtis namuose turimų antibiotikų ar jais pasidalinti su artimaisiais, giminėmis ar draugais, šiems p...
DIENOS KLAUSIMAS
Kiek jums metų?
Iki 20
Nuo 20 iki 30
Nuo 30 iki 50
Nuo 50 iki 70
Nuo 70
RENGINIŲ KALENDORIUS
Konferencija „Vienykimės, kad sergančiųjų retomis ligomis balsas būtų išgirstas“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin

Dalyvaukime programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š

Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija

2016 m. vasario  26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,

Pripažinti užsienio ekspertai pristatys autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo būdus

Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &

Mokslinė-praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“

Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo

Konferencija „Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologija"

Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron

Milijardinė sveikatos technologijų industrija laukia inovatyvių lietuvių

Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga

Konferencija „Nerimo ir su stresu susiję psichikos sutrikimai: nuo diagnostinių iššūkių iki įrodymais pagrįsto gydymo“

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b

Konferencija "Rinktiniai akušerijos ir ginekologijos klausimai"

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i

Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

„Žemės valandoje“ dalyvaus daugiau nei 40 savivaldybių

Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

Konferencija „Endokrininė hipertenzija“

Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun

Konferencija "Ultragarsinė diagnostika 2016"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje

Konferencija „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos 2016“

Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok

Medikų poezijos šventė „Tos birželio purpurinės rasos“

Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &

Konferencija „Lėtinės ligos ir būklės: kontracepcijos vartojimo rekomendacijos“.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr

Konferencija "Vėlyvojo laikotarpio po organų transplantacijos problemos"

Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac

Trečiasis plaučių ligų kongresas

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč

Jaunieji gydytojai kviečia diskutuoti apie sveikatos sistemos problemas

Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a

Konferencija „Psichikos sveikatos priežiūros paslaugų raida Lietuvoje“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at

Vilniuje - sveikatos ir širdies stiprinimo programa

Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome

Mokymai „Ultragarsu kontroliuojamos skydliaukės mazgų biopsijos"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia

Mokymai "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostika ir intervencinės procedūros ultragarso kontrolėje"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik

Prasideda paskaitų ciklas “Burnos sveikata ir negalia”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja

Vilniuje– nemokami ir anonimiški greitieji ŽIV tyrimai

Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV

Balandžio 30 d. Palangoje – sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c

Konferencija apie autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Prasideda paskaitų ciklas apie emocinę sveikatą

Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Antroji jungtinė kardiologų konferencija – Šiauliuose

Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol

Onkologiniams ligoniukams ir jų draugams - šventė „Menas gydo“

Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Konferencija “Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2016"

Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin

Sporto ir menų šventėje – atviras žvilgsnis į psichiatriją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks

Nemokama psichologinė pagalba sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems

VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Pasaulinei širdies dienai – visuomenės diskusija su prof. R. Benečiu

Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Infekcinių ligų aktualijos

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

To dar nebuvo: kartu siekime donoro kortelių pasirašymo rekordo!

Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik

Tarptautinis rudens bėgimas – už organų donorystės idėją

„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimas Kaune

Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa

41 dieną trukęs „Širdies žygis“ finišuoja

41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija kviečia į renginį

Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Žvakutės, skirtos 1410 organų donorų, suliepsnos 9 miestuose

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė

Apie sezoninę depresiją paskaitoje-diskusijoje „Melancholija ar ruduo?“

Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr

Šiauliuose – konferencija „Pulmonologijos naujienos“

Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos

Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod

Šiaulių krašto akušerių konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Gydytoja ginekologė – apie merginų fiziologiją ir higieną

Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap

„Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką akušerijoje ir ginekologijoje“

Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak

Po blaivių Naujųjų metų – šuolis į ledinę eketę

Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Jaunieji gydytojai kviečia į „TransForm 2.0“

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

„Naujieji iššūkiai intensyvioje terapijoje ir skubioje medicinoje“.

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kaune - 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“

2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi

Konferencija, skirta Tarptautinei retų ligų dienai

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis

„Apsinuodijimų ir infekcinių susirgimų sąlyčio taškai“

Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sergantiems širdies nepakankamumu – nemokamas edukacinis renginys

Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę

Konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo vertinga darbuotojų įvairovė?“

Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Vilniečiams – paskaita apie priklausomybę nuo interneto, žaidimų, darbo

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Klaipėdoje - projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo renginys

Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn

Sporto varžybos „Saugus poilsis“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Dermatologai kviečia pasitikrinti savo odą

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų.  Pristatoma sąm

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ pradeda vasaros sezoną

Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp

Bėgimas vėl kviečia burtis Vilties mieste

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg

Neuromenas: nauja meno ir mokslo šaka pirmą kartą pristatoma Lietuvoje

Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje

Dešimtą kartą dailės studentai pristatys kolekciją onkologinėms pacientėms

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k

Viso pasaulio profesionalai susitelkia į vaikų ir paauglių ginekologijos problemas

2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.

Ypatinga paroda kvies klaipėdiečius atrasti neišnešiotų kūdikių genialumą

Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro

Norite būti laimingesni? Jus kviečia festivalis „Mandala“

Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la

Kviečia į susitikimą su prekės ženklo „Julia Janus“ įkūrėja

Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk

Žydrūnas Savickas susitiks su sergančiasiais išsėtine skleroze

Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak

Paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos forumas "TransForm"

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“ klausia, kiek lauktum dėl kito gyvybės

„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l

Kviečia į nemokamą seminarą „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?“

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka

Sieks didžiausio iš žmonių sudaryto širdies ženklo rekordo

Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž

Jubiliejinė konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas“

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t

Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švęskime kartu

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Padėkos renginys donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag

Dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul

100 dienų apie TAI: atvira diskusija apie lytiškumą Vilniaus jaunimui

Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron

Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s

Neišnešiotukų dienai mezgimo iniciatyva ir minėjimas

Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

Klaipėdoje – nemokamas renginys „Tu – mano gyvenimo herojus“

Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

„Ūsai bėga“ – už Lietuvos vyrus, kurie gyvena trumpiausiai Europoje

Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Atsinaujinusiame projekte „Judėk sveikai“ – dvigubai daugiau nemokamų treniruočių kauniečiams

Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau

Šv. Pranciškaus onkologijos centre – poezijos terapijos užsiėmimai

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd

Kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Laukia prizas

Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Kardiologų IV jungtinė konferencija – Bistrampolio dvare

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m

Inovatyvios širdies formulė

Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje - svarbūs mokymai specialistams

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie

Algirdo Kumžos knygos „Rasa. Po angelo sparnu” pristatymas

2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li

Uostamiestyje – nemokama patikra dėl melanomos

Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein

Išsėtinės sklerozės draugijos renginys

Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai

Pasaulinę aortos dieną – nemokama patikra

Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or

1675 organų donorams pagerbti 18-oje miestų liepsnos „Gyvasties“ žvakelės

Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi

Vilniuje – kaulų čiulpų donorų registracijos "Pop Up"

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks

Padėka donorams – donorus sergėjantis angelas

      Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se

Nemokamai ir be siuntimo pasitikrinkime aortos diametrą

VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Šv. Magdalenos naktis – dėmesys ligai, kuri gresia kas vienuoliktai moteriai

Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka

Konferencija apie kraujo ligas skatins pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese

Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų