Penktadienis, 2025.05.16
Reklama

Paneigė mitus apie celiulitą: vien sporto ir tinkamos mitybos gali nepakakti

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-05-15 10:32:48

Nepaisant populiarios nuomonės, celiulitas nėra būdingas tik turinčioms antsvorį – jis gali atsirasti ir lieknoms, aktyviai sportuojančioms moterims. Celiulitas formuojasi ne tik dėl fizinio aktyvumo stokos ir netinkamos mitybos, bet ir kitų veiksnių: genetinio polinkio, hormonų disbalanso ir kraujotakos sutrikimų.

Gydo celiulitą
Daugelis tikisi, jog anticeliulitiniai kremai visiškai pašalins celiulitą, tačiau tai nėra realu / Fotolia.com

Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Nedos Pašukonytės, dažnai girdima klaidinga nuomonė, jog celiulitas yra tik antsvorį turinčių ar vyresnio amžiaus moterų problema.

„Tai nėra tiesa, nes celiulitas gali atsirasti ir lieknoms, sportuojančioms moterims. Net ir aktyviai judant bei laikantis sveikos mitybos, odos paviršiaus nelygumai gali išlikti. Kai kurios moterys stebisi, kad jau daugelį metų prižiūri savo kūną, tačiau celiulito visiškai pašalinti nepavyksta. Tai susiję su genetika, kuri turi didelę įtaką šiam procesui“, – pabrėžia ji.

Ar kremai gali padėti?

Vaistininkė pastebi, kad daugelis tikisi, jog anticeliulitiniai kremai visiškai pašalins celiulitą, tačiau tai nėra realu.

„Nors tokios priemonės gali pagerinti odos būklę ir suteikti jai stangrumo, jos neišsprendžia pagrindinės problemos – riebalų sankaupų po oda. Dažnai kremų sudėtyje randamos tonizuojančios ar stipriai dirginančios medžiagos, kaip kofeinas, L-karnitinas, benzilo nikotinatas ar žaliosios arbatos ekstraktas. Kai kuriais atvejais jos gali sukelti odos jautrumą ar alergines reakcijas, o poveikis gali būti minimalus. Vis dėlto moterys dažnai nepaiso šių rizikų, siekdamos trokštamo rezultato“, – sako N. Pašukonytė.

Tad moterims, kurios nori sumažinti celiulito matomumą, vaistininkė rekomenduoja kompleksinį požiūrį. Reguliarus fizinis aktyvumas, subalansuota mityba ir pakankamas skysčių vartojimas gali padėti sumažinti celiulito matomumą, bet nebūtinai visiškai jo atsikratyti.

„Be to, nemažai moterų pastebi pagerėjimą po limfodrenažinių masažų ar kūno įvyniojimų, taip pat savimasažų. Tačiau reikia nepamiršti, kad visų šių priemonių poveikis skiriasi priklausomai nuo organizmo savybių ir gyvenimo būdo. Tiesa, norint išlaikyti efektą, procedūras reikia atlikti reguliariai“, – teigia ji.

Celiulitas – ne tik estetinė problema

Celiulitas skirstomas į tris tipus: edeminį (vandeningą), vangųjį (riebų) ir kietąjį (pluoštinį). Pirmasis tipas – kai gumbeliai pastebimi tik suspaudus odą. Tokio tipo celiulitą galima sumažinti reguliaria fizine veikla, sveika mityba ir atsisakius žalingų įpročių.

„Antrasis tipas – kuomet oda elastinga, minkšta, matomi nedideli gumbeliai, kurių vieta gali kisti. Jie pastebimi tik tam tikroje kūno padėtyje. Šiuo atveju, be sveikos gyvensenos, galima išbandyti ir papildomas priemones, tokias kaip kremai, kūno įvyniojimai ar įvairūs masažai“, – aiškina N. Pašukonytė.

Trečiajam, arba kietajam, tipui būdingi gumbeliai, kurie matomi bet kokioje padėtyje: stovint, gulint, sėdint. Šio tipo celiulitui nepakanka vien jau minėtų metodų, todėl rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistais dėl pažangių celiulito gydymo procedūrų, pavyzdžiui, ultragarso ar lazerių terapijos.

„Beje, celiulitas gali atsirasti net ir labai jauname amžiuje – 14–15 metų paauglėms. Tai gali lemti įvairūs veiksniai, tokie kaip mažas fizinis aktyvumas, kaloringo maisto vartojimas, kontraceptinių tablečių vartojimas, kai šios skiriamos tiek aknės gydymui, tiek apsisaugojimui nuo nėštumo“, – teigia vaistininkė.

Anot jos, celiulitas dažnai laikomas tik kosmetine problema, tačiau jis taip pat gali rodyti tam tikrus sveikatos sutrikimus: hormonų disbalansą, skydliaukės problemas, insulino rezistenciją, silpną kraujotaką ar limfos tekėjimą.

„Jis taip pat gali būti susijęs su per dideliu kaloringo ir saldaus maisto suvartojimu bei nepakankamu fiziniu aktyvumu. Tad kai kuriems žmonėms celiulitas gali būti signalas atkreipti dėmesį į gyvenimo būdą, mitybą ir judėjimo įpročius“, – pažymi N. Pašukonytė.

Dažniausiai užduodami klausimai

Moterys dažnai klausia, ar įmanoma visiškai atsikratyti celiulito. „Gintarinės vaistinės“ vaistininkei į šį klausimą tenka atsakyti neigiamai. Jo matomumą sumažinti įmanoma, tačiau visiškai atsikratyti celiulito nepavyks net laikantis griežtos mitybos ar intensyviai sportuojant – viskas priklauso nuo jo tipo.

„Kitas populiarus klaidingas įsitikinimas – kad celiulitą sukelia visi gazuoti gėrimai. Tačiau tai nėra tiesa“, – paaiškina ji.

Celiulito mažinimo priemones reikėtų rinktis ne tik pagal norimą efektą, bet ir atsižvelgiant į individualias odos savybes. Jaunos moterys gali lengviau pasiekti rezultatų dėl elastingesnės odos ir didesnio kolageno kiekio, o brandesnio amžiaus moterims gali prireikti daugiau pastangų.

„Nors celiulitas dažniausiai siejamas su moterimis, apie jį pasiteirauja ir vyrai. Vyrų celiulitas yra retesnis dėl skirtingos odos struktūros ir riebalų pasiskirstymo, tačiau jis gali atsirasti dėl hormoninių pokyčių ar didelio antsvorio. Celiulitą vyrams gali sukelti ir estrogenų terapija dėl prostatos vėžio. Tačiau vaistinėje vyrų, besidominčių šia problema, pasitaiko retai – dažniausiai jie teiraujasi apie anticeliulitines priemones savo antrosioms pusėms“, – atkreipia dėmesį N. Pašukonytė.

Svarbiausia kovojant su celiulitu, pasak vaistininkės, yra kantrybė ir pastovumas. Greitų rezultatų tikėtis neverta, o dažniausia moterų daroma klaida – tikėjimas stebuklingomis priemonėmis, kurios akimirksniu išspręs problemą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Prastai miegate? Priežastis gali slypėti jūsų žandikaulyje
Sveikatos mokslai vis dažniau pabrėžia, kad miegas žmogui ne mažiau svarbus nei mityba ar fizinis aktyvumas, tačiau daug...
Sergančiųjų išemine širdies liga gyvenimo kokybę lemia sezoniškumas
Išeminė širdies liga (IŠL) – viena dažniausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse. Ši liga neapsiriboja fizi...
Ergoterapija iš arti: kai didžiausias profesinis iššūkis – tavo vaikas
Ilgametė ergoterapijos specialistė dirba Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų reabilitacijos skyr...
Paneigė mitus apie celiulitą: vien sporto ir tinkamos mitybos gali nepakakti
Nepaisant populiarios nuomonės, celiulitas nėra būdingas tik turinčioms antsvorį – jis gali atsirasti ir lieknoms,...
Akies vėžiu susirgusio 1,5 m. Adomo mama: „Norėčiau pabusti iš šio baisaus sapno“
Klaipėdos rajone gyvenančio 1,5 metų Adomo šeima, pasak gydytojų, ištraukė nelaimingą bilietą. Prieš kelis mėnesius bern...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų