Nemiga – nepasitenkinimo gyvenimu šaltinis, dažna darbo pravaikštų priežastis - yra susijusi tiek su somatinėmis, - galbūt dėl sumažėjusio natūralaus imuniteto, - tiek su psichikos ligomis.
Internetinė mokslinė naujienų svetainė „Sciences daily“ praėjusiais metais paskelbė apie Northwestern universiteto atliktą tyrimą, kuriuo siekta nustatyti, kokį poveikį insomnijai (trumpas miegas) daro aerobiniai pratimai.
Insomnija dažniausiai kankina vidutinio amžiaus ir vyresnius asmenis, o su šia problema iš jų susiduria apie 50 proc., tačiau nuo insomnijos dažniau kenčia moterys nei vyrai. Teigiama, kad nemigos problema didėja kartu su amžiumi. Norint išspręsti šia problemą, nebūtina griebtis vaistų, padedančių užmigti, užtenka pasimankštinti, taip išsaugant gyvybingumą dieną ir ramų miegą naktį.
Geros kokybės miegas - tai sveikos gyvensenos dalis, kaip ir racionali mityba ar tinkamas fizinis aktyvumas. Pagerinus miego kokybę, pagerėja tiek fizinė, tiek psichinė bei socialinė sveikata. Todėl miegas gali būti lyg sveikatos barometras. Visi žino, kad jei išsimiegojai prastai ar trumpai, dieną darbai bus atlikti atsainiai, fiziniai požymiai taip pat viską atskleis, o ir tarpasmeniai santykiai gali būti komplikuoti.
Taigi Northwestern universiteto mokslininkai 2010 metais paskelbė apie savo mažos imties tyrimą, kuriame dalyvavo 23 fiziškai neaktyvios vidutinio ir vyresnio amžiaus moterys, turinčios bėdų dėl nemigos. Buvo sudarytos dvi grupės. Pirmojoje moterys keturis kartus per savaitę turėjo po 20 min. atlikti du fizinių pratimų ciklus (greito ėjimo ir dviračio mynimo) arba keturis kartus per savaitę po 30 – 40 min. atlikti vieną ciklą. Visa tai buvo stebima 16 savaičių. Antroji grupė per tą laiką turėjo atlikti fizinio aktyvumo nelavinančius dalykus, tokius kaip maisto gaminimas, ugdomoji veikla, muziejų lankymas, tai trukdavo apie 45 min. penkis kartus per savaitę.
Abi grupės turėjo laikytis tam tikros miego higienos: miegoti vėsioje, gerai išvėdintoje, tamsioje patalpoje, eiti miegoti tuo pačiu metu, negulėti lovoje, jei neišeina užmigti.
Taigi nors tiriamųjų imtis buvo nedidelė, pavyko nustatyti statistiškai reikšmingą skirtumą tarp fizinį aktyvumą patyrusių ir nepatyrusių moterų. Rezultatas buvo beveik triskart geresnis nei naudojant taiči pratimus, kurie kaip buvo manyta, gali pagerinti miegą.
Taiči – senovinis kinų kovos menas, šiandien praktikuojamas kaip sveikatinimo priemonė, padedanti subalansuoti ryšį tarp kūno ir dvasios. Teisingai atliekami taiči pratimai padeda atsipalaiduoti, nuraminti mintis, gerinti kraujotaką, taisyti kūno laikyseną, sustiprinti imuninę sistemą bei vystyti vidinę energiją. Taip pat pastebėta teigiama nauda gerinant medžiagų apykaitą, mažinant svorį ir širdies bei kraujagyslių sistemą.