Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Naikina onkologijos chemoterapijos paslaugų ligoninėse skirstymą į lygius

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2019-07-31 20:37:17

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo lapkričio 1 d. naikina onkologijos chemoterapijos paslaugų ligoninėse skirstymą į antrinį ir tretinį lygius. Tai reiškia, kad onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams atsiranda kur kas daugiau galimybių gauti vienodai aukšto lygio onkologijos chemoterapijos paslaugas visuose onkologinę pagalbą teikiančiuose centruose mūsų šalyje.

©-Fotolia.com

Laikinai einančio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, kaip parodė praktika, paslaugų skirstymas į antrinį ir tretinį lygius dažnai nepasiteisino, tad reikalingas jų harmonizavimas, atsižvelgiant į pacientų poreikius.

„Tai ne tik apriboja, sukelia nepatogumų, rūpesčių, bet ir painiavos pacientams. Pavyzdžiui, antrinio lygio paslaugas teikiančios ligoninės, net ir turėdamos profesionalius medikus, negalėjo teikti tretinio lygio paslaugų. Net jei būdavo teikiamos abiejų lygių paslaugos, kaskart buvo būtinas siuntimas, nukreipiant pacientą iš vieno lygio į kitą, todėl gydymo procesas strigdavo. O juk kalba eina apie itin sunkią ligą, kai svarbi kiekviena gydymo diena“, – sako A. Veryga.

Dabar situacija keisis ir pacientams paslaugos bus greičiau ir paprasčiau prieinamos, nes sudaromos vienodos galimybės ligoninėms, teikiančioms onkologijos chemoterapijos paslaugas. Be to, tai skatins ir konkurenciją.

Svarbu ir tai, kad ligoninėms dėl licencijų galiojimo jaudintis nederėtų. Jų turimos licencijos teikti onkologijos chemoterapijos stacionarines antrinio ir tretinio lygio paslaugas bus prilyginamos licencijai teikti onkologijos chemoterapijos stacionarines paslaugas.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Onkologijos instituto vadovės profesorės Elonos Juozaitytės teigimu, onkologijos chemoterapijos paslaugos neturi būti atsietos nuo daugiadalykinės onkologinės komandos veiklos, sprendžiant ir įgyvendinant kompleksinį paciento gydymą.

„Onkologinių ligų diagnostikai ir pilnaverčiam gydymui būtina ligoninės diagnostinė ir gydymo bazė. Tai yra radiologinė, radionuklidinė diagnostika, spindulinis, chirurginis gydymas, patologinė tarnyba, genetikos tyrimų galimybės. Tai yra prieinama Lietuvos onkologinę pagalbą teikiančiose gydymo įstaigose, kur sisteminis vėžio gydymas (chemoterapija, biologinė terapija) yra tik kompleksinio gydymo dalis“, – sako profesorė.

Ji pabrėžia, kad šiuolaikiniai chemoterapiniai ir biologiniai vaistai yra prieinami visose onkologinę pagalbą teikiančiose gydymo įstaigose, jose dirba kvalifikuoti specialistai.

„Todėl paslaugų suvienodinimas atspindi gerėjančią situaciją visuose regionuose“, – įsitikinusi Onkologijos instituto vadovė.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos 2019 metų liepos 1 d. duomenimis, šalyje veikia 6 įstaigos, turinčios teisę ligoninėse teikti onkologijos chemoterapijos paslaugas: Nacionalinis vėžio institutas, Santaros ir Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė. Iš jų dvi (Santaros klinikos ir Respublikinė Panevėžio ligoninė) iki šiol teikė tik antrinio lygio, likusios – tiek antrinio, tiek tretinio lygio stacionarines onkologijos chemoterapijos paslaugas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų