Šeštadienis, 2024.07.27
Reklama

Dauguma šalies gyventojų sveikatos apsaugos reformą vertina skeptiškai

Šaltinis: vlmedicina | 2022-08-31 11:11:34

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa rodo, kad pusė – 50 proc., apklaustų šalies gyventojų nėra informuoti apie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomą asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą ir jos tikslus.

Pacientė ligoninės koridoriuje
Ligoninė / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Skelbiama, kad reformos prioritetinių tikslų įgyvendinimas padės pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, sumažinti eiles gydymo įstaigose, pagerinti teikiamų paslaugų kokybę bei sumažinti šešėlį (neoficialius atsiskaitymus už paslaugas).

Šių metų liepos 4-19 dienomis atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, pusė visų apklaustųjų – 50 proc., nežino arba jiems neteko nieko girdėti apie SAM inicijuojamą reformą ir jos turinį. Kiek mažiau – 45 proc. teigia, kad apie šią reformą žino arba yra kažką girdėję, 5 proc. nieko neatsakė.

Apie reformą geriau informuoti yra 50 metų ir daugiau amžiaus turintys asmenys, dažniau moterys, gaunantys vidutinį ar didesnį (virš 1600 eurų) darbo užmokestį. Taip pat šalies gyventojai su aukštesniu nei vidurinis ar profesinis išsilavinimu, specialistai, tarnautojai.

Nieko negirdėjo arba nežino apie šią reformą 18-29 metų amžiaus asmenys, dažniau vyrai, su žemomis (850 eurų ar mažiau) gaunamomis pajamomis, gyvenantys kaime.

Dauguma – net 63 proc., apie tokią reformą žinančių gyventojų pesimistiškai vertina reformos efektyvumą ir naudą, kad esą ji padės pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir jų prieinamumą, taip pat sumažins eiles ir panaikins šešėlį gydymo įstaigose. Beveik trečdaliu mažiau – 23 proc., apklaustųjų tiki, kad reforma išspręs minėtas problemas, 14 proc. – neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Tai, kad nemokamomis gydymo paslaugomis naudojosi, t.y., per pastaruosius metus lankėsi tik valstybinėse gydymo įstaigose, nurodė 51 proc. apklaustųjų. Toks pat procentas apklaustųjų teigia, kad savo valstybinės gydymo įstaigos nerekomenduotų kitiems.

Ta pati apklausa parodė, kad 44 proc. apklaustų šalies gyventojų sutiktų valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose mokėti papildomai už geresnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas, o 43 proc. apklaustųjų, kad privačiose ir valstybinėse gydymo įstaigose paslaugas gautų greičiau t.y., netektų laukti eilėse.

Neprieštarautų mokėti papildomai dažniau pasisakė moterys, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis (virš 1600 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį. Tuo tarpu didesnė dalis vyrų, taip pat jaunimas iki 30 metų, pensininkai, bedarbiai – respondentai iš kaimo vietovių – tam prieštarautų.

Tyrimas, kurio metu buvo apklausti 1007 pilnamečių Lietuvos gyventojų, buvo vykdomas interviu metodu 2022 metų liepos 4-19 dienomis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti su pasibaigusio galiojimo vaistais
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?", – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda &...
Populiarėjančios žirgų terapijos studentų praktikos bazei suteikta licencija
Žmonės vis dažniau stengiasi išvengti tradicinės medikamentinės medicinos ir ieško alternatyvių, natūralesnių gydymo ar...
Vaistų nuo skausmo poveikis kepenims: kokiais atvejais ši baimė nepagrįsta
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau jiems neri...
Klastinga juostinė pūslelinė gali ištikti visus, kurie sirgo vėjaraupiais
Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų –...
Skenduolių statistiką blogina pervertinantieji savo jėgas
Statistika vis dar negailestinga – skendimų atvejų nemažėja. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų