Trečiadienis, 2023.09.27
Reklama

Menininkų ir verslo parama vėžiu sergančioms moterims

Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-19 10:05:03

Vykdant tęstinį projektą „Gyvybės mazgas“ išleisti du lediniai – „Transformuojami galvos apdangalų modeliai“ ir „Galvos apdangalai iš skarų ir šalių“, autoriai Danguolė Brogienė ir Andrius Surgailis. Knygelės skirtos moterims, kurioms taikyta chemoterapija. Dėl šio gydymo jos yra laikinai netekusios plaukų. Knygelėse pateikiamos pamokos, schemos ir brėžiniai, kaip pačioms susikurti galvos apdangalą.

Edmundo Paukštės nuotr.

Tęstinį unikalų projektą „Gyvybės mazgas“ jau dešimtmetis realizuoja susibūrę socialiniai partneriai – Vilniaus dailės akademija, Nacionalinis vėžio institutas, Nacionalinė krūties ligų asociacija (ankstesnis pavadinimas – Nacionalinė moterų, sergančių krūties ligomis, organizacijų asociacija) ir bendrovės LINDEX (Švedija) bei OMNITEKSAS (Lietuva).

„Kiekvienai, susirgusiai onkologine liga moteriai prireikia nemažai jėgų ištverti gydymosi laikotarpį ir toliau gyventi turiningą, visavertį gyvenimą, – sako Vilniaus dailės akademijos profesorė Danguolė Brogienė. – Net ir patyrus vieną iš nemaloniausių šalutinių chemoterapijos reiškinių – laikinai netekus plaukų, jokiu būdu negalima sėdėti užsidarius ir krimstis dėl pasikeitusios išvaizdos.“

Pasak prof. D. Brogienės, leidiniuose būtent ir pasakojama bei parodoma, kaip kiekviena gali paslėpti laikiną išvaizdos trūkumą visiškai nesunkiai. “Knygelėse moterys atras sau tinkamų, originalių galvos apdangalų variantų, kuriuos galės pačios, be didesnių investicijų ir pastangų, susikurti. Linkiu moterims – nepraraskime savęs ir sveikime gražios“ , – sako prof. D. Brogienė.

Leidinių parengimą ir išleidimą parėmusios bendrovės LINDEX tikslas – palaikyti Lietuvos moteris, kurioms susirgus krūties vėžiu tenka atlaikyti ne tik fizinę, bet psichologinę naštą. Bendrovė LINDEX spalį, krūties vėžio žinomumo mėnesį, parduoda Rožinio kaspino žymeniu pažymėtas prekes ir dalį gauto pelno skiria kovai su krūties vėžiu. Nuo 2003 m. bendrovė LINDEX nuosekliai remia Lietuvoje informacijos apie krūties vėžį sklaidos projektus.

Abu leidiniai, išleisti bendru dviejų tūkstančių egzempliorių tiražu, spalio mėnesį bus pristatyti Lietuvos gydymo įstaigose, kuriose taikoma chemoterapija krūties ir kitų lokalizacijų vėžiu sergančioms pacientėms.

Nacionalinio vėžio instituto klinikoje besigydančios pacientės gali teirautis šių leidinių instituto Vėžio informacijos centre. Taip pat leidinius bus galima rasti internetinėje Nacionalinio vėžio instituto svetainėje bei kuriamoje atsinaujinusios Nacionalinės krūties ligų asociacijos internetinėje svetainėje.

Tęstinį projektą „Gyvybės mazgas“ vykdančių partnerių bendras tikslas – kad nė viena vėžiu susirgusi moteris nepasijaustų vieniša ir apleista.

Vėžio registro duomenys

NVI Vėžio registro duomenimis Lietuvoje kasmet diagnozuojama beveik 18 tūkst. naujų piktybinių navikų atvejų, iš jų – daugiau nei 8,5 tūkst. naujų vėžio atvejų nustatoma moterims. Dažniausia onkologinė liga tarp moterų – krūties vėžys. Naujų krūties vėžio atvejų kasmet mūsų šalyje diagnozuojama apie 1,5 tūkst.

Apie chemoterapiją

Chemoterapija, medikamentinis onkologinių ligų gydymas, t.y. piktybinių navikų gydymas vaistais nuo vėžio, yra vienas iš sudėtinio vėžio gydymo metodų. Vaistai nuo vėžio veikia piktybines ląsteles, stabdydami jų dalijimąsi ir jas naikindami – tada navikas nebeauga, sunyksta. Chemoterapija labiausiai veikia greitai besidauginančias ląsteles. Vienas iš nemaloniausių šio gydymo laikinų nepageidaujamų poveikių – galvos plaukų nuslinkimas, dažnai sukeliantis moterims stresą ir nepatogumą. Būtina žinoti, jog šis laikinas nepageidaujamas poveikis praeina – pabaigus gydymą plaukai atauga.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Perkant receptinius vaistus svarbus recepto galiojimas, kopijos vaistinė nepriims
Nors receptiniai vaistai gali būti įsigyjami tik pateikus galiojantį receptą, vaistininkai pastebi, kad pasitaiko įvairi...
Širdies stimuliatorius kartais yra vienintelis būdas išsaugoti paciento gyvybę
Sergamumas bei mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje jau ne pirmus metus išlieka vienas aukščiausių tar...
Parenteriniu maitinimu nuo mažumės besimaitinanti moteris pagimdė sveiką kūdikį
Didelės daugiadalykės Santaros klinikų medikų komandos pastangos išsaugojo jaunos moters gyvybę – ir ji pati, ir j...
Nuo spalio 5 d. – galimybė pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 vieno vizito metu
Nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – g...
Liga, kuri kamuoja kas ketvirtą pasaulio moterį: stebėkite kūno pokyčius
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų