Sekmadienis, 2025.01.26
Reklama

Medikas – geidžiamiausias partneris santuokai(5)

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2011-12-01 23:35:52

"Synovate" agentūra atliko tyrimą, kokių profesijų žmonės laikomi geriausiais partneriais santuokoje. Nors ši apklausa atlikta prieš kelerius metus, 2008 m., tačiau aktuali išlieka iki šiol. 

 Nepatikimiausi – menininkai ir žurnalistai?

 Buvo apklausta 5 500 respondentų Brazilijoje, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Malaizijoje, Pietų Afrikoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 Paaiškėjo, kad gydytojais ir slaugytojais santuokoje labiausiai žavimasi ir pasitikima. Aktoriai, kitų menų atstovai, žurnalistai ir reklamos agentai - tų profesijų atstovai, kurie santuokoje kelia mažiausiai pasitikėjimo.

 Iš visų apklaustųjų 16 proc. teigė, kad savo gyvenimą norėtų susieti su gydytojais, slaugytojais ar kitų medicinos profesijų atstovais. 14 proc. savo gyvenimo partneriais įsivaizduoja žmogų iš švietimo ar akademinės srities, 10 proc. žavėjosi mokslininkais ir inžinieriais.

 Gydytojais ir mokytojais bei dėstytojais žmonės pasitikėjo labiausiai – 86 ir 87 proc. atitinkamai.

 Tik 1 proc. respondentų teigė, kad savo partneriu įsivaizduoja pardavėjus, 2-3 proc. - dirbančius žiniasklaidos, marketingo srityje ar pramogų versle.

 Tik fantazija

 Gydytojas psichiatras - psichoterapeutas Saulius Liutkus, paklaustas, kas lemia daugelio žavėjimasis mediku, kaip potencialiu sutuoktiniu, prakalbo apie fantaziją.

Saulius Liutkus. Redakcijos archyvo nuotr.

„Viena iš prielaidų – fantazija, kad prie gydytojo ar slaugytojos yra saugiau ir patogiau, kad jie padės išlikti sveikesniam. Vadinu tai nerealiu įsivaizdavimu, nes jau nuo senų laikų įrodyta, kad mėgindamas gydyti artimą žmogų gydytojas patiria nesėkmę, nustatydamas diagnozę ar paskirdamas vaistus. Tai lemia psichologiniai dalykai, bet dabar į tai nesigilinsiu. O turėti pagalbą šalia – žmogiškas ir natūralus jausmas, bet gali būti klaidingas“. 

 Kaip psichoterapeutas paaiškintų tokį didelį nepasitikėjimą menininkais, marketingo ir žiniasklaidos atstovais? „Yra suformuotas įvaizdis, kad menininkai – lengvabūdžiai, dažnai keičia partnerius, marketingas visada meluoja, žurnalistai – irgi apgavikai. Juk Lietuvoje per dvidešimt metų kaip krito žiniasklaidos reitingas! Nepriklausomybės pradžioje jie buvo šalia Dievo, vos ne aukščiau už bažnyčią, bet per laiką atskleidė savo žmogiškąją pusę. Jei žurnalistai ir toliau taip sėkmingai dirbs už pinigus, ir neatsiras leidinių, kuriuose nebūtų bulvaro, jų reitingai kris žemiau Seimo, - savo mintis dėstė S. Liutkus. - Tad, lemiami šių stereotipinių klišių žmonės ir laikosi požiūrio, kad lygiai taip pat jie nepatikimi ir bendrame gyvenimo kelyje. Tačiau ir gydytojas ar slaugytoja gali būti labai nepatikimi tiek gyvenime, tiek partnerystėje, o žurnalistas gali būti labai saugus bei ištikimas partneris. Todėl siūlyčiau žmonėms nepasiduoti nusistovėjusioms klišėms ir renkantis gyvenimo pakeleivį žvelgti į asmenybę”.

 Ar psichoterapeutas yra atkreipęs dėmesį, kokių profesijų atstovai dažniausiai susiduria su santuokinėmis problemomis? “Jas dažniausiai lemia asmenybė. Narcistinės ir emociškai nestabilios asmenybės, kokiai profesijai beatstovautų, yra nestabilios santuokoje”, - teigė portalo pašnekovas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (5)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Viduriavimo ir vidurių užkietėjimo atmintinė: kaip elgtis sutrikus tuštinimuisi?
Kiek kartų per dieną keliaujame į tualetą ir kiek laiko jame praleidžiame; kokia yra išmatų konsistencija bei spalva; ka...
Dr. V. Sidorovas: „Odos vėžį įveikti įmanoma ir sulaukus garbaus amžiaus"
Odos vėžį gydantys specialistai pastebi, kad daugelis žmonių bijo išgirsti vėžio diagnozę, ir tai dažnai tampa pagrindin...
Tėvai ir vaikai. Tarp kontrolės ir liberalumo
„Man tėvai neleidžia“, – sako pradinukas draugams ir taip paaiškina, kad jis šioje situacijoje niekuo...
Dietistė atsakė, ar produktai be gliuteno yra geresni, ir pasidalijo receptų idėjomis
Miltai, makaronai ir kruopos – vieni dažniausių produktų virtuvėje, be kurių neapsieinama ruošiant įvairius patiek...
Žąsies oda – liga, apie kurią ne visi drįsta šnekėti: kaip ją gydyti?
Keratosis pilaris, dar kitaip vadinama žąsies oda, yra lėtinė odos būklė, pasireiškianti mažais, šiurkščiais gumbeliais,...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų