Šeštadienis, 2025.06.14
Reklama

Lazerines smegenų operacijas palengvins skaidrūs implantai

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-11 00:02:11

Diena, kai chirurgams nebereikės praverti kaukolės taikant gyvybiškai svarbią lazerio terapiją, artinasi, – rašo medicalnewstoday.com.

© Algirdo Kubaičio asociatyvioji nuotr.

Mokslininkai iš Kalifornijos Riverside universiteto keliuose žurnaluose paskelbė savo pasiekimus kuriant kaukolės implantą – „langą į smegenis“, per kurį būtų galima tiesiogiai nukreipti lazerio spindulius į paciento smegenis, negręžiant jokios skylės kaukolėje. Toks išradimas rizikingą invazinę operaciją paverstų saugesne ir ne tokia invazyvia.

Smegenų chirurgai taiko lazerio terapiją gydydami tokias gyvybei pavojingas būkles kaip vėžys, insultas, trauminiai smegenų sužeidimai ar neurodegeneracinės ligos.

„Lango į smegenis“ projektą pradėjo profesorius G. Aguilar ir jo komanda, kuomet jie atrado būdą, kaip keraminę medžiagą (YSZ), naudojamą dantų karūnėlių ir šlaunikaulio implantų gamyboje, paversti perregima.

Tai nėra pirmas to paties rezultato siekiantis tyrimas, bet daugelis kitų mokslininkų dirba su stiklo pagrindu pagamintomis medžiagomis, kurios yra mažiau atsparios aplinkos veiksnių poveikiui.

Naujos publikacijos rodo, kad YSZ galėtų būti puiki alternatyva dabar implantų gamybai naudojamoms medžiagoms.

Tyrimo autoriai pabrėžė, kad pagrindinė dabartinio gydymo nesėkmių priežastis yra bakterinės infekcijos. Implantas, kuriam negrėstų tokia problema, būtų daug pranašesnis, nes prasidėjus infekciniam procesui su juo itin sunku kovoti, nes daugelis antibiotikų nepraeina smegenų-kraujagyslių barjero.

Mokslininkai žurnale „Lasers in Surgery and Medicine“ paskelbė bandymo rezultatus, rodančius, kad lazerio šviesai skverbiantis per YSZ implantą E.coli gyvybingumas yra sumažėjęs. O E.coli yra dažniausiai po galvos operacijų meningitu susirgusių ar galvos traumą patyrusių pacientų audiniuose aptinkama bakterija.

Kitoje publikacijoje žurnale „Nanomedicine: Nanotechnology, Biology and Medicine“ aprašoma, kaip YSZ implantas, įsodintas į žiurkėno audinius, nesukėlė imuninio atsako ir jokių šalutinių reiškinių.

„Taigi turime gerą žinią – mūsų tiriama medžiaga galėtų būti tinkamesnė kaukolės implantams gaminti nei visos, kurios naudojamos dabar“, – reziumavo prof. G.Aguilar.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Psichologė: vaikas nepasirenka būti jautrus
„Nekreipk dėmesio“, „neverkšlenk dėl niekų“, „susirask draugų ir žaisk su jais“, &bd...
 Šaltai "užplikyta“ kava:  gurmaniški receptai vasarai
Garuojantis puodelis karšto kvapnaus gėrimo – tai bene dažniausia asociacija, iškylanti pagalvojus apie kavą. Tači...
Pavėžėjimo paslauga į organų transplantacijas ir po jų teikiama be pokyčių
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NTB) primena: organų transplan...
Negalėjusiam pačiam kvėpuoti ir maitintis 4 dienų kūdikiui – inovatyvi operacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose keturių dienų naujagimiui, gimusiam su reta ir gyvybei pavojinga kvėp...
Pornografija veržiasi į vaikų pasaulį
Kol suaugusieji ginčijasi dėl lytinio švietimo būtinybės mokyklose, vaikai kasdien susiduria su turiniu, formuojančiu jų...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų