Pirmadienis, 2024.10.14
Reklama

Kur kreiptis, jei norima pasitikrinti dėl burnos vėžio?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-02-11 15:28:26

Klausimas. Kur kreiptis, jei įtariamas burnos vėžys? Ar pasitikrinti galima tik akcijos metu? Jei tikrinčiausi ne akcijos metu, ar paslaugos būtų mokamos?

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajevas

Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti žmonės reikiamą pagalbą turi gauti ir tokią gauna visada – ne tik akcijos metu. Jeigu, pavyzdžiui, žmogui įtarimų kelia burnoje negyjanti žaizdelė, jaučiamas skausmas, atsiranda sunkumų kramtant ar ryjant ir panašių simptomų, pradėti reikėtų nuo šeimos gydytojo arba odontologo.

Žmonėms reikia kreiptis į įstaigą, kuri turi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) ir kurioje jie prirašyti.

Jei įstaigoje odontologo nėra, įstaigos darbuotojai turi pateikti informaciją, koks odontologinis kabinetas ir kur teikia ligonių kasų kompensuojamas odontologines paslaugas prirašytiems toje įstaigoje žmonėms.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad pirminės odontologinės sveikatos priežiūros paslaugoms priskiriamas ne tik dantų ir dantų šaknų traukimas, bet ir ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas ir kt., bet ir ikivėžinių ligų įtarimas.

Apžiūrėjęs pacientą odontologas, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas reikiamą gydytoją specialistą.

Apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu suaugusiesiems šalies gyventojams mokėti už gydytojo suteiktas paslaugas nereikia, tačiau jiems tenka sumokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Gydymo įstaigoje turi būti skelbiamas ar kitaip pacientams viešai prieinamas mokamų paslaugų, taip pat ir odontologinių medžiagų bei priemonių sąrašas ir jų kainos.

Nekainuoja vaikų iki 18 metų dantų priežiūra, gydymas. Taip pat mokėti nereikia moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims (jiems būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą).

Gydytojas, išduodamas siuntimą, turi informuoti pacientą, kur tokios paslaugos teikiamos (turi nurodyti bent 3 įstaigas) ir informuoti pacientą, kad jis gali pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje yra mažiausia eilė.

Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas žmogus, turintis siuntimą planinei konsultacijai, gali pasirinkti gydytoją specialistą bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje sutartį su jo gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa dėl reikalingų paslaugų teikimo.

Be to, tuo galima pasidomėti gydymo įstaigų interneto svetainėse ar pasiteirauti paskambinus telefonu į gydymo įstaigų registratūras. Raginame pacientus rinktis tą gydymo įstaigą, kurioje reikiamos paslaugos laukimo eilė yra trumpiausia.

Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo sausio Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas gali gauti asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Šių pacientų dantys protezuojami be eilės. Toks sprendimas priimtas siekiant pagerinti dantų protezavimo paslaugų prieinamumą pacientams, sergantiems burnos, veido ir žandikaulių onkologinėmis ligomis.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada ryžtis gastroskopijai?
Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virški...
Kaip pažangios technologijos keičia dantų atkūrimo procesą
Nors netekus dantų patariama kuo greičiau juos atkurti, nemažai žmonių vis dar mano, kad dantų implantacija – ilga...
Nauja tvarka keičia organų donorystės situaciją
Organų donorystės situacija išlieka sudėtinga – organų trūkumas ir ilgi laukiančiųjų sąrašai kelia didelį iššūkį m...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų