Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Kosulio ignoruoti nevertėtų: kada jis praneša apie uždegimą?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-09-03 12:29:57

Kosulys – vienas dažniausių nemalonių negalavimų, kuris pradeda kamuoti vos atvėsus orams. Nors dalis žmonių yra linkę į atsiradusį kosulį numoti ranka, pasak sveikatos specialistų, net sausas kosulys gali būti ūmaus bronchito pradžia. Kada verta sunerimti?

© Graphicstock.com

Šeimos gydytoja Jūratė Valiukienė sako, kad kosulys yra natūralus organizmo apsauginis refleksas, o prieš pradedant gydymą, reikia išsiaiškinti, kokia yra jo kilmė. Anot sveikatos specialistės, priežasčių gali būti daugybė.

„Kosulį gali sukelti kvėpavimo takų ligos, virškinamojo trakto sutrikimai, centrinės nervų sistemos pažeidimas ar išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, tam tikrų vaistų vartojimas, dulkės. Tačiau dažniausia ūmaus kosulio priežastis – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija“, – pažymi gydytoja.

Prasideda sausu kosuliu

„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė akcentuoja, jog ūminį bronchitą sukelia virusai ir bakterijos, taip pat jis gali pasireikšti kaip gripo komplikacija. Pasak jos, pirmasis ūmios ligos požymis – sausas kosulys.

„Bronchų gleivinės uždegimo pradžioje pasireiškia sausas kosulys, tik vėliau atsiranda skreplių, galima girdėti drėgnus neskambius karkalus“, – sako farmacininkė.

Pasak J. Valiukienės, ūminį bronchitą nuo paprasto kosulio atskirti nėra sudėtinga, jam būdingi viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

„Gali pasireikšti gerklės skausmas, krūtinės spaudimo, sinusų pilnumo pojūtis, bendras silpnumas, gali pakilti temperatūra“, – nurodo gydytoja ir prideda, kad atsikosėjant krauju, prasidėjus dusuliui, pūlingam skrepliavimui, naktiniam prakaitavimui ar svorio kritimui reikia nedelsiant kreiptis į sveikatos specialistus.

Vaistai neišvengiami

J. Valiukienė akcentuoja, jog įtariant ūminį bronchitą būtina kreiptis į šeimos gydytoją, kuris paskirs reikiamą gydymą, mat ignoruojama ar neteisingai gydoma liga gali sukelti labai rimtas komplikacijas.

„Tinkamai negydomas ūminis bronchitas gali virsti į plaučių uždegimą ar ūminį kvėpavimo nepakankamumą. Bronchitui kartojantis, ūminis uždegimas gali tapti lėtiniu“, – perspėja sveikatos specialistė.

Vaistininkė E. Ramaškienė pritaria, jog norint pasveikti vaistai yra neišvengiami, tačiau greičiau palengvinti atsiradusius nemalonius pojūčius, gali padėti ir gausus skysčių vartojimas bei vitaminai.

„Galima daryti vandens garų inhaliacijas, dėti garstyčių lapelius ant krūtinės, naudinga gerai vėdinti kambarį. Patariama gerti daug atsikosėjimą lengvinančių arbatų ir kitų skysčių, būtina stiprinti imunitetą vitamino C, ežiuolės, bičių produktais ir kitais augaliniais preparatais“, – pažymi farmacininkė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: kosulys
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų