Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Kokios trukmės būtinasis darbo stažas garantuoja sveikatos draudimą valstybės lėšomis?

Šaltinis: vlmedicina | 2019-04-23 15:43:56

Ligonių kasos sulaukia niekur nedirbančių vyresnio amžiaus gyventojų klausimų, kokios trukmės darbo stažas jiems garantuoja sveikatos draudimą, apmokamą valstybės lėšomis.

@ Pixabay.com

Šiaulių teritorinė ligonių kasa primena, kad nedirbantys darbingo amžiaus žmonės, turintys įstatymu nustatytą būtinąjį darbo stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti, privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draudžiami valstybės lėšomis. Nuo 2019 metų būtinasis darbo stažas senatvės pensijai gauti yra pailgintas iki 31 metų vietoje 2018 metais buvusio 30 metų ir 6 mėnesių trukmės būtinojo darbo stažo.

Nuo 2018 metų prasidėjęs dešimtmetį truksiantis būtinojo senatvės pensijos stažo ilginimo procesas kasmet būtinąjį darbo stažą pailgina pusmečiu, kol bus pasiektas 35 metų trukmės būtinasis darbo stažas, todėl ir sveikatos draudimo garantijai kasmet reikės vis ilgesnio būtinojo darbo stažo.

Šiemet bedarbiams, turintiems 31 metų būtinąjį darbo stažą, nereikia patiems savarankiškai mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų. Sveikatos draudimą jiems garantuoja darbo stažas. Tik reikėtų laiku susitvarkyti būtinus dokumentus.

Gyventojo duomenys apie jo sukauptą stažą, jei pats žmogus nesikreipė į „Sodrą" dėl stažo apskaičiavimo ar pažymos apie stažą, Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre neatsiranda savaime. Tad pirmiausiai gyventojui reikia kreiptis į „Sodrą". Stažas skaičiuojamas, pateikus prašymą „Sodrai“. Kai bus sutvarkyta ši informacija, ją gaus ir Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras, ir žmogus bus priskirtas draudžiamųjų valstybės lėšomis grupei. Tada jis galės kreiptis į gydymo įstaigą dėl paslaugų, kompensuojamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Jei būtinąjį darbo stažą turintys asmenys vis dar dirba arba po kurio laiko įsidarbina, įregistruoja savarankišką veiklą, privalomojo sveikatos draudimo įmokos atskaitomos iš jo atlyginimo arba mokamos savarankiškai nuo kiekvienos veiklos pajamų.

Galima net neišėjus iš namų pasitikrinti, ar žmogus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Tai galima padaryti Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainės www.siauliutlk.lt skyrelyje „Ar esate draustas", suvedus reikiamus duomenis. Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo. Informaciją apie sveikatos priežiūros įstaigas ir jų teikiamas paslaugas galite rasti Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje.

Valstybės lėšomis PSD taip pat draudžiami Užimtumo tarnyboje užsiregistravę bedarbiai, pensininkai, neįgalieji, vaikai, vienas iš tėvų, auginantis vieną ar du mažamečius vaikus, socialinių pašalpų gavėjai, dieninių skyrių studentai ir kitoms kategorijoms priskiriami asmenys, nurodyti Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatyme.

Šiaulių teritorinė ligonių kasa primena, kad fiksuotas PSD įmokas mokantys gyventojai nuo šiemet už einamąjį mėnesį turi mokėti 38,74 euro, o gyventojai, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra ne didesnis kaip 2 EDV – 12,93 euro.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų