Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Kaip pailsėti nuo streso ir atsipalaiduoti?

Šaltinis: vlmedicina | 2023-04-03 11:01:26

Pasaulyje, kuriame siekiama kuo didesnio produktyvumo, rasti laiko atsipalaiduoti – tikras iššūkis. Kai patiriame didelį stresą, galvoje krebžda minčių skruzdėlynas. Spaudimas darbe, santykių su antra puse problemos, finansiniai rūpesčiai – visa tai pribloškia ir užvaldo protą.

Mergina skaito knygą
Knygos yra vienas geriausių streso mažinimo šaltinių / Pranešimo autorių nuotr.

Deja, šie išgyvenimai yra kasdienio gyvenimo dalis, todėl streso valdymas yra būtinas įgūdis. Sveikų įveikos mechanizmų, įskaitant būdus, kaip atpalaiduoti protą, kūrimas turi teigiamą įtaką bendrai savijautai. Dalinamės pasiteisinusiais metodais, nuo kurių galite pradėti.

1. Suplanuokite laiką knygai ar filmui

Knygos yra vienas geriausių streso mažinimo šaltinių. Leiskite sau nors mintimis ištrūkti į pasaulį, kurį pristato https://vaga.lt/keliones-ir-atostogos. Išsirinkite keletą knygų, kurias galėsite vartyti per savaitę, važiuodami autobusu ar skrisdami lėktuvu. Peržiūrėkite, kas naujo rodoma Netflix, arba išsirinkite ką nors iš filmų sąrašo, kuriame kaupiate rekomendacijas.

2. Suaktyvinkite proto ir kūno ryšį

Įžeminimo pratimas, vadinamas 5-4-3-2-1 technika, gali padėti užmegzti ryšį su savo kūnu ir aplinka. Atlikite šiuos veiksmus:

  • atpažinkite 5 dalykus, kuriuos matote aplink save;
  • suraskite 4 daiktus, kuriuos galite paliesti;
  • įsiklausykite į 3 dalykus, kuriuos girdite;
  • atkreipkite dėmesį į 2 dalykus, kuriuos galite užuosti;
  • nustatykite 1 dalyką, kurį galite paragauti.

Netgi galite pasirinkti temas, pavyzdžiui, namų biuro arba vakarinio pasivaikščiojimo versiją. Galite net sukonkretinti, tarkim, liesti tik žalius daiktus. Padarykite šį pratimą sau įdomų!

3. Kurkite meną

Galite kurti meną bet kokia Jums patinkančia forma. Jei nežinote, nuo ko pradėti, apsvarstykite piešimo, tapybos, skulptūros ar fotografijos galimybes. Svarbu, kad Jums tai patiktų, ir nesijaudinkite dėl to, ką apie darbus pamanys kiti.

Kai reikia pailsėti nuo gyvenimo, užrašų knygutę ar dienoraštį paverskite vieta kurti trumpas istorijas apie mėgstamus televizijos laidų, filmų ar net tikro gyvenimo personažus. Tai padeda apdoroti tai, kas vyksta Jūsų galvoje. Šias istorijas užrašę nustosite nuolat apie jas galvoti.

4. Įtempkite ir atleiskite raumenis

Raumenų atpalaidavimo pratimai atkreipia dėmesį į tai, kaip dažnai savo kūne laikome stresą. Atlikite šiuos veiksmus:

  • įtempkite kumštį ir jį atleiskite;
  • pasirinkite kitą kūno dalį ir ją įtempkite, o tada atleiskite;
  • kiekvienoje kūno srityje suspauskite ir atleiskite raumenį vieną ar du kartus.

Šis pratimas padės įsisąmoninti įtemptas kūno vietas. Tai puiki praktika, taip pat padedanti suaktyvinti proto ir kūno ryšį, kai esame įsitempę.

5. Išeikite į lauką

Laiko praleidimas gamtoje turi daugybę privalumų. Žemė skleidžia natūralų dažnį, kuris sutampa su mūsų dažniu. Tai padeda sutelkti pusiausvyrą, praktikuoti sąmoningumą ir mažina kortizolio kiekį. Kortizolis yra pagrindinis hormonas, sukeliantis stresą ir nerimą.

Be to, buvimas gamtoje gali padidinti dopamino ir endorfinų kiekį. Dopaminas ir endorfinai yra neuromediatoriai, padedantys gerai jaustis. O tai lydi į laimės pojūtį.

6. Praktikuokite rūpinimąsi savimi

Jūsų sveikata yra pati svarbiausia. Rūpinimasis savimi yra Jūsų sveikatos tęsinys. Kai dienotvarkė pradeda virsti savęs nepriežiūros ir pagrindinių poreikių nepaisymo ciklu, pavyzdžiui, pamirštate pietus, porą dienų nesiprausiate arba praleidžiate vizitus pas gydytoją, tuomet laikas žengti žingsnį atgal ir iš naujo įvertinti savo psichinę sveikatą.

Savęs priežiūra nebūtinai turi būti sudėtinga ir komplikuota. Tai paprasčiausiai reiškia rūpinimąsi savo gerove ir laime. Keletas praktinių pavyzdžių:

  • pasivaikščiojimas miške;
  • mirkimas vonioje;
  • uždegtos kvapiosios žvakės;
  • mankšta;
  • sveiko maisto ruošimas;
  • prasitampymas prieš miegą;
  • masažas;
  • laikas su artimaisiais, su kuriais galite būti savimi;
  • difuzorius ir iš jo sklindantis raminantis kvapas;
  • joga;
  • pietų miegas.
Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Transarterinė chemoembolizacija – veiksmingas įrankis kovoje su kepenų vėžiu
Tiek Europoje, tiek visame pasaulyje daugėja kepenų vėžio atvejų. Iš onkologinių kepenų susirgimų labiausiai paplitusi s...
Žaibavimas akyse gali būti aklumu gresiančios ligos pranašas
Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos iš sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tr...
Kaip prižiūrėti dantų implantus?
Gana dažnai girdimas mitas, kad įsidėjus dantų implantus – daugiau nereikės rūpintis savo burnos ertme. Odontologa...
Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuos naujus tyrimus ir procedūras
Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai...
Šienligės rizikos banginiai – kaip juos suvaldyti?
Augalų žydėjimo sezonas kasmet priverčia vis daugiau žmonių čiaudėti ir ašaroti, o mokslininkai bando suteikti viltį, ka...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų