Ketvirtadienis, 2024.12.12
Reklama

Kaip mūsų plaukai susiję su psichologine būkle

delfi.lt | 2015-04-09 17:07:40

Mūsų psichologinė būklė ir plaukų būklė daug labiau susijusios tarpusavyje nei galvojame.

Jei mums patinka mūsų šukuosena, tai pakelia nuotaiką ir suteikia pasitikėjimo savimi. O jei ne, jaučiamės tarsi ne savo kailyje. Be to, emocijos mūsų plaukų būklę veikia ne mažiau nei hormoninis fonas ir būtinos maistinės medžiagos.

Šukuosena
Algirdo Kubaičio nuotr.

Dėl depresijos, dažnų stresų ir nerimo plaukai išretėja ir praranda sveiką žvilgesį. Štai kodėl, jei norime, kad jie vėl būtų stiprūs ir gražūs, svarbu ne tik sveikai ir subalansuotai maitintis ir plaukų priežiūrai naudoti tinkamas kosmetines priemones, bet ir mokėti atsipalaiduoti.

Galvos masažas

Išjunkite visas ryšio priemones, įsijunkite tylią muziką, prigesinkite šviesą. Atsisėskite prie stalo, atsiremkite į jį alkūnėmis ir pasilenkite į priekį. Išsižiokite, kad akimirksniu sumažėtų veido raumenų įtampa.

Uždėkite delnus ant galvos taip, kad nykščiai būtų ant pakaušio. Atsargiai, bet tvirtai slinkite juos žemyn link kaklo. Pakartokite šį judesį nuo pakaušio iki kaktos, po to – nuo ausų link viršugalvio. Po to iš lėto pamasažuokite galvą pirštų galiukais, sukamaisiais judesiais. Ypatingą dėmesį skirkite energetiniams taškams viršugalvyje, smilkiniuose ir už ausų.

Nauda. Galvos masažas sumažina emocinę įtampą, pagerina galvos odos kraujotaką, todėl pagerėja plaukų svogūnėlių mityba ir prisotinimas deguonimi. Siekdami tokio efekto, garsių Prancūzijos grožio salonų klientai pakloja nemažas sumas, kad specialistai juos gerokai patampytų už plaukų. Bet namuose geriau nesiimti radikalių metodų. Švelnus sau daromas masažas ne mažiau veiksmingas – darykite jį bent du kartus per savaitę po 5 minutes.

Įdomu. Nugaros, kaklo ir pečių masažas taip pat gerina plaukų grožį ir sveikatą. Ši procedūra nuima raumenų blokus, kurie apsunkina galvos odos aprūpinimą krauju.

Daugiau judėkite, mankštinkitės

Tinka bet kokia jums patinkanti sporto rūšis. Taip joga, cigun ar kitos energetinės praktikos, šokiai, netgi paprasčiausias pasivaikščiojimas. Žodžiu, viskas, kas teikia jums džiaugsmą. Žiemą, kai organizmas linkęs į sąstingį, naudinga judėti net aktyviau nei vasarą.

Nauda. Padeda nuleisti garą, atsipalaiduoti, mažina įtampą kakle, pečiuose, stimuliuoja kraujotaką, taip pat ir galvos odoje, vadinasi, plaukai geriau aprūpinami deguonimi, maistingomis medžiagomis.

Įdomu. Jei fizinis aktyvumas ne jums, galite išbandyti tailandietišką masažą, kuris dar vadinamas joga tingiems. Yra įdomi technika floatingas – gulėjimas sūraus vandens paviršiuje panardina į tarpinę būseną tarp nemiegojimo ir miegojimo.

Giliai kvėpuokite

Retai apie tai susimąstome, bet būtent kvėpavimas gali padėti nusiraminti, kai kiti būdai atsipalaiduoti neprieinami. Juk daugelį kvėpavimo technikų galima atlikti viešajame transporte, gatvėje ir net darbe. Pradžiai pabandykite įkvėpimą: giliai įkvėpkite pro burną, sudėjus lūpas taip, tarsi gertumėte orą šiaudeliu, o iškvepiant išsižiokite, tarsi sakytumėte „aaa“. Iškvėpkite be pastangų, maksimaliai atsipalaidavę. Pakartokite tris kartus.

Nauda. Harmonizuoja dvasinę būklę, pripildo organizmą, taip pat ir galvos odą deguonies. Kvėpavimo technikas gerai pasitelkti ne tik kaip pagalbą nuo streso, bet ir profilaktikai, kas kartą išėjus pasivaikščioti gryname ore.

Įdomu. Stimuliuoti plaukų „kvėpavimą“ padeda ir šveitikliai galvai. Jie pašalina senas ląsteles, pleiskanas, riebalų mikrodaleles ir dulkes. Turintiems riebius plaukus galvos odos šveitimo procedūrą patartina atlikti kartą per savaitę, o turintiems sausus plaukus – kartą ar du per mėnesį.

Na, o psichologų teigimu, nesveikus plaukus buityje vadina nervingais plaukais. Labai tiksli metafora, atspindinti ir organizmo, ir nervų sistemos, ir psichologinę žmogaus būklę. Dalis psichoterapeutų iš įsitempusių veido raumenų diagnozuoja, kad dirbti teks su ankstyvais išgyvenimais dėl tėvų ir vaiko santykių, nors suaugęs žmogus kalba apie dabartines problemas.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatos apsaugos ministrės pareigas pradėjo eiti doc. dr. Marija Jakubauskienė
Davusi priesaiką Seime, sveikatos apsaugos ministrės pareigas ketvirtadienį pradėjo eiti Vilniaus universiteto (VU) Medi...
Šlapimo nelaikymas: nuo jo kenčia kas trečias vyresnio amžiaus gyventojas
Problema, pasireiškianti kas trečiam vyresnio amžiaus žmogui ir galinti pabloginti gyvenimo kokybę bei žmogaus psicholog...
Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas: „Lūžio taškų dar bus ne vienas“
Jau daugiau nei metai, kai Klaipėdos universiteto ligoninei, sukurtai sujungus tris Vakarų Lietuvos medicinos įstaigas,...
Valgymo sutrikimas ne tik alina kūną, bet gali vesti ir į savižudybę
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių. Išskirtin...
Epidemiologė atsakė, kiek užtruks įgyti kolektyvinį imunitetą rotavirusams
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų