Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Kaip kuo ilgiau išvengti raukšlių: 12 naudingų patarimų

ji24.lt | 2016-02-01 15:54:51

Raukšlės – vienas didžiausių kiekvienos moters priešų. Kovą su raukšlėmis reikėtų pradėti kuo anksčiau, nes sulaukus 25 metų aplink akis jau pradeda formuotis nematomos raukšlės. Vėliau moters organizme lėtėja estrogenų gamyba, oda blogiau sulaiko drėgmę, o raukšlės išryškėja, jų atsiranda vis daugiau. Geriausia priemonė nuo raukšlių – ankstyva jų profilaktika.

lašiša su padažu
Į racioną įtraukite daugiau riebios žuvies, ypač lašišos. © A. Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

1. Miegokite ant nugaros

Nuolatinis miegojimas ant kokio nors šono provokuoja raukšlių ant skruostų ir smakro atsiradimą, o miegojimas ant pilvo didina raukšlių skaičių ant kaktos. jei tokią miegojimo pozą laikote kankyne, pasirūpinkite bent šilko patalais.

2. Vartokite žuvį

Į racioną įtraukite daugiau riebios žuvies, ypač lašišos. Ši žuvis - tai ne tik baltymų, bet ir nepamainomų riebalų rūgščių omega 3 šaltinis. Baltymai – viena pagrindinių odos statybinių medžiagų, o omega 3 riebalų rūgštys padeda apsaugoti nuo odos išsausėjimo, maitina ją ir palaiko jos stangrumą.

3. Gerkite pieną

Tam, kad odą įgautų gražią spalvą, persų filosofas ir gydytojas Avicena siūlė gerti pieną su medumi. Iš tiesų, pieno riebalai padeda išlaikyti gerą odos būklę. Peržiūrėkite savo racioną, gal jame mažai ar visai nėra pieno produktų?

4. Nesiraukykite

Jeigu jūsų regėjimas nėra tobulas ir jūs nenešiojate akinių, tai greičiausiai dažnai raukotės. Žmonėms, kurie dažnai raukosi, atsiranda gilios raukšlės tarp akių, nusvyra vidiniai antakių kraštai. Todėl jeigu jums buvo išrašyti akiniai, nepamirškite jų.

Ta pati taisyklė galioja ir saulės akiniams. Kai saulė itin spigina, nešiokite akinius nuo saulės, kurie padės apsaugoti paakių odą nuo žalingų saulės spindulių ir, be abejo, raukšlių.

5. Nepamirškite veido odos šveitiklių

Odos šveitimas ne tik didina jos elastingumą bei padeda kovoti su jos nelygumais, bet ir efektyviai šalina įvairaus gylio raukšles. Šveitimo priemones rinkitės pagal odos tipą.

6. Pamėkite kakavą

Kakavoje yra gausu katechino ir epikatechino flavonoidų, kurie apsaugo odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio bei gerina odos ląstelių kraujotaką. Be to, puodelis kakavos – tai velniškai skanu.

7. Tinkamai prauskitės

Dermatologai teigia, kad paprastas vanduo iš čiaupo panaikina natūralų odos apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo odą nuo dehidratacijos ir ankstyvųjų raukšlių atsiradimo. Todėl nepamirškite jūsų odos tipui tinkamų prausimosi priemonių, kurios pašalina nešvarumus ir tuo pačiu saugo jūsų odą.

8. Atsikratykite žalingų įpročių

Žalingi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas, itin neigiamai veikia ne tik sveikatą, bet ir odą. Rūkalių oda dažnai būna ne pagal amžių susiraukšlėjusi, nesveikos pilkos spalvos.

9. Daugiau vitamino C

Vitaminas C skatina kolageno gamybą, kuris apsaugo odą nuo žalingų UVA spindulių, reguliuoja pigmentaciją ir kovoja su uždegiminiais odos procesais. Į kasdienį racioną įtraukite daugiau citrusinių vaisių, kivių, brokolių, kopūstų, pomidorų, ananasų.

10. Pamėkite sojos produktus

Soja padeda apsaugoti odą nuo priešlaikinio odos senėjimo, kurį sukelia kenksmingas saulės spindulių poveikis. Be to, soja savo sudėtyje turi junginių, kurie veikia panašiai kaip estrogenai – jeigu trūksta šio hormono, audiniai pradeda irti, todėl atsiranda raukšlės. Reguliariai vartodamos sojos produktus, padėsite odai gaminti daugiau kolageno.

11. Išmėginkite drėkinamuosius kompresus

Kompresams naudokite minkštą, švelnų rankšluostį. Sulenkite jį į keturias dalis ir panardinkite į karštą vandenį. Ištraukite rankšluostį, išspauskite jį ir dėkite ant veido. Nepamirškite ir smakro srities. Kompresą laikykite tol, kol rankšluostis bus šiltas. Jeigu prieš procedūrą patepsite veidą riebiu kremu – sulauksite dar geresnių rezultatų.

12. Medaus kaukė

Medaus kaukė puikiai išvalo poras ir saugo odą nuo priešlaikinio senėjimo ir tinka visiems odos tipams. Žinoma, jeigu nesate alergiška medui. Užtepkite medaus ant švarios odos ir masažuokite 3–5 min. Po to nuplaukite vėsiu vandeniu.

Taigi pagrindinės taisyklės toms, kurios nori gražios, sveikos ir švytinčios odos:

• venkite tiesioginių saulės spindulių;

• nerūkykite;

• drėkinkite odą ir tinkamai ją valykite;

• sveikai maitinkitės, gerkite daug vandens (bet ne prieš miegą);

• miegokite bent 8 val. per parą. Kokybiško miego metu sparčiau atsinaujina odos ląstelės ir gaminasi kolagenas.


 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Oda, raukšlės
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų