Pirmadienis, 2024.11.04
Reklama

Po Naujųjų sutikimo: kaip greitai panaikinti bemiegės nakties pėdsakus veide

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-12-29 00:02:10

Artėjanti Naujųjų metų naktis daugeliui baigsis poilsio ir miego trūkumu. Bemiegės nakties pėdsakai neišvengiamai pirmąją naujų metų dieną atsispindės ir veide. Patamsėję ir paburkę paakiai bei nuo ryškaus naujametinio makiažo pavargusi oda – tai per naktį užsitęsusios šventės ženklai. O juk taip norėtųsi naujus metus pradėti atrodant gaiviai ir žvaliai. Kaip greitai panaikinti bemiegės nakties žymes ir sugrąžinti odai skaistumą?

© Pixabay.com

„Pakankamas ir kokybiškas miegas yra vienas iš svarbiausių sveikos ir spindinčios odos kriterijų. Ne veltui kalbama apie grožio miegą. Kai miegame, vyksta odos ląstelių atsinaujinimo procesai – ląstelės dalijasi keliskart greičiau nei dieną, atsipalaiduoja veido raumenys, išsilygina raukšlės, be to, oda geriau įsisavina prieš miegą naudojamas kosmetikos priemones. Dieną, priešingai, oda yra veikiama įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, tokių kaip šaltis, vėjas, stresas, UV spinduliai ir kt. Jeigu dieną lydi bemiegė naktis, odos ląstelės nespėja atsinaujinti ir įsisavinti visų svarbių medžiagų, todėl odos būklė prastėja“, - kokybiško miego svarbą aiškina BENU Sveikos odos instituto ambasadorė Milda Darulienė .

Pirmoji pagalba paakiams – šalčio kompresas

Sveikos odos instituto ambasadorė sako, kad bemiegę naktį pirmiausia išduoda paakiai – po akimis atsiranda tamsūs ratilai, paakiai gali būti patinę, paburkę. Tamsūs ratilai atsirandadėl deguonies trūkumo kraujyje. Itin ploną ir jautrią paakių odą neigiamai veikia ir alkoholio vartojimas, kuris sumažina drėgmės kiekį audiniuose.

„Greitoji pagalba pabrinkusiems paakiams – šalčio kompresas. Šaltis stimuliuoja kraujotaką, pagreitina limfos tekėjimą, tad gana greit sumažina patinimą. Į audinio skiautelę suvyniokite ledo kubelį ar po šaltu vandeniu suvilgykite vatos diskelius ir uždėkite ant paakių. Užteks palaikyti ir po minutę, nes paakių oda labai plona. Sumažinti pabrinkusius paakius padeda ir ramunėlių arbatos kompresas. Po audringos šventės labai svarbu visame organizme atstatyti skysčių pusiausvyrą, tad tiek paakių, tiek viso veido odą atgaivinsite ryte išgėrę stiklinę kambario temperatūros vandens su citrina. Daugiau vandens reikėtų gerti ir visą dieną po nakties linksmybių“, - pataria vaistininkė.

M. Darulienė taip pat siūlo ryte po dušo pamasažuoti odą aplink akis. Pradėti reikėtų nuo smilkinių ir lengvais tapšnojamaisiais judesiais apatiniu akies voku judėti vidinių akių kampučių link. Tada rodomaisiais pirštais lengvai patempkite išorinius akių kampučius smilkinių link. Masažą baikite stipriai užsimerkdamos ir po kelių sekundžių atpalaiduodamos akis. Procedūrą kartokite 10 kartų. Masažas taip pat stimuliuoja kraujotaką, todėl padeda sumažinti paakių patinimą, pagerinti odos būklę.

„Jeigu naudojate paakių kremą, po bemiegės nakties greičiau atstatyti odos būklę padės paakių kremas su kolagenu, kuris daro odą elastingesnę, ją patempia. Taip pat svarbus komponentas yra hialurono rūgštis, drėkinanti ir gerinanti kraujotaką. Pašalinti nereikalingus skysčius ir stimuliuoti apykaitos procesus padeda kofeinas. Žaliosios arbatos ekstraktas padeda sumažinti patinimą, o manganas – gerina kraujo apytaką ir padeda išvengti tamsių ratilų po akimis“, - atstatyti paakių odos būklę padedančius komponentus vardija Sveikos odos instituto ambasadorė.

Makiažo valymas – privalomas net po bemiegės nakties

Miego trūkumas, nuovargis, alkoholis, saldumynai, makiažas – visa tai, ko dažniausiai netrūksta naujametę naktį, pablogina ir visos veido odos būklę. Užsitęsusio vakarėlio atspindžiai – spindesį praradusi, papilkėjusi, suglebusi ir išryškėjusiomis raukšlėmis oda.

„Kad ir kaip po šventės norėtumėte griūti į lovą, visada kruopščiai nusivalykite makiažą. Makiažas užkemša poras ir neleidžia odai kvėpuoti, kartu ir atsinaujinti. Kitą dieną ji bus pavargusi, išsausėjusi ir praradusį spindesį. Todėl raskite jėgų nuvalyti visus makiažo likučius nuo veido. Tam tinka ir micelinis vanduo, specialūs makiažo valikliai, tonikas ar pienelis. Jokiu būdu neprauskite veido muilu – jis dar labiau išsausins odą. O jeigu dar užtektų jėgų patepti veidą maitinamuoju kremu, suteiktumėte odai papildomų atsinaujinimui reikalingų medžiagų“, - pataria vaistininkė.

Jeigu tik įmanoma, po vakarėlio gerai išsimiegokite, neskubėkite keltis. Oda bus kur kas skaistesnė, jeigu išmiegosite bent 8 valandas. Ryte odai po linksmybių labai reikia drėgmės, todėl po dušo tepkite veido odą drėkinamuoju kremu, kurio sudėtyje yra intensyviai drėkinančios hialurono rūgšties. Sudrėkinta oda atrodys mažiau pavargusi, bus skaistenė ir sveikesnė.

„Šalčio terapija naudinga ne tik paakiams, bet ir visai veido odai. Ji padės greičiau sugrąžinti odai stangrumą. Valykite veidą ledo kubeliais masažuojamaisiais judesiais. Odai bus dar geriau, jeigu ledukus užšaldysite iš sumaišyto vandens su citrinos sultimis“, - greitą būdą atgaivinti odai siūlo M. Darulienė.

Jeigu ne tik Naujųjų metų naktį, bet ir įprastais savaitgaliais mėgstate šėlti iki paryčių, pravartu po ranka turėti greito poveikio kaukę, kuri kitą dieną padės susigrąžinti sveikos ir pailsėjusios odos išvaizdą itin greitai.

M. Darulienė dar kartą primena kitą dieną po užsitęsusių linksmybių gerti daug skysčių, vandenį pataria rinktis negazuotą. Tinka ir arbatos ar natūralios sultys. Skysčiai padės greičiau grąžinti odai drėgmės pusiausvyrą ir sveiką išvaizdą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėnesinės: ką kiekviena moteris turėtų žinoti
Ar žinojote, kad vidutinė moteris per savo gyvenimą praleidžia apie 6,5 metų menstruodama? Šis įspūdingas skaičius parod...
Respublikinei Šiaulių ligoninei teks sumokėti 70 tūkst. eurų civilinį ieškinį
Šiaulių apylinkės teismas visiškai tenkino savo dukrą ir seserį praradusių keturių ieškovų civilinį ieškinį dėl neturtin...
Sveikatos priežiūros specialistai atskleidžia faktus, kodėl turėtumėte nuo gripo skiepytis kasmet
  Sergamumas gripu Lietuvoje po truputį auga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, didžia...
Psichologė: „Nevenkite pokalbių apie pavojingas situacijas – tai gali išgelbėti vaiko gyvybę“
Vaikams vis mažiau būnant namuose ir daugiau laiko leidžiant su draugais ir būreliuose, tėvai neretai jaučia nerimą dėl...
Nacionalinio vėžio instituto klinikinė veikla integruojama į Santaros klinikas
Spalio 31 dieną patvirtinta Nacionalinio vėžio instituto (NVI) klinikinės veiklos perdavimo Vilniaus universiteto ligoni...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų