Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Jaunystę saugantis augalas padeda ir nuo plaukų slinkimo, širdies ligų

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2014-08-11 14:59:48

Įvairiomis spalvomis – oranžine, geltona ir kt. – birželį, liepą, rugpjūtį žydinčią nasturtę (lot. Tropaeolum) daugelis vertiname kaip gražią ir kvapnią darželių gėlę. Tačiau šis iš Peru kilęs žolinis augalas gali visavertiškai papildyti ir namų vaistinėlę, - pataria fitoterapeutė-homeopatė Zofija Tikuišienė. Ne veltui Amerikos indėnai lapų sultimis gydo odos niežulį, plaukų slinkimą, širdies ligas, hipertoniją, naudoja žaizdoms gydyti.

 

nasturtės
Genovaitės Privedienės nuotr.

Sveikatinimui vartojamos rugsėjį subręstančios sėklos ir žolė – stiebelis su lapais ir žiedais. Žaliavą džioviname džiovykloje, 40 laipsnių temperatūroje, paskleidę plonu sluoksniu. Laikome maišuose gerai vėdinamoje vietoje, tinka vartoti dvejus metus. Sėklos džiovinamos atskirai.

Lapuose, - pasakoja Z. Tikuišienė, - yra eterinių aliejų, rauginių medžiagų, alkaloidų, jodo, kalio, provitamino A, vitaminų B, B2. Bet labiausiai nasturtė vertinama dėl itin didelio vitamino C kiekio, antibakterinį, grybelį naikinantį poveikį turinčio eterinio aliejaus.  Dėl šių savybių ji nepakeičiama peršalimo ligų atveju.

Nasturtė pasižymi kraują valančiu, organizmą stiprinančiu, širdies susitraukimus, kraujotaką gerinančiu poveikiu. Ji veiksminga pašlijus nervams, apėmus melancholijai, gerina savijautą sergant stenokardija, išemine širdies liga.

Gydytoja Z. Tikuišienė pataria šios žolės užpilą gerti sergant lėtiniu bronchitu, bronchų, plaučių nepakankamumu, limfmazgių uždegimu, hipertonija, mažakraujyste, šlapimo takų ligomis, plaukų slinkimu. Nasturčių preparatai itin rekomenduojami gydantis antibiotikais, pertraukomis tarp jų. „Manoma, kad nasturtės padeda išsaugoti jaunystę. Be to, vien pažiūrėjęs į  nasturtės žiedus įgysi stiprumo, tvirtumo“,  - prideda fitoterapeutė.

Sergant išvardintomis ligomis tiks augalo nuoviras:  tris šaukštelius lapų, pumpurų ir vaisių užpilti litru verdančio vandens, pakaitinti vandens vonelėje, palaikyti. Gerti po pusę stiklinės tris kartus per dieną nuo nurodytų ligų.

Nuo virusinės infekcijos. 1. 10 g, t. y. arbatinį šaukštelį, lapų užpilti stikline vandens, palaikyti pusvalandį. Gerti po pusę stiklinės tris kartus per dieną ar dažniau.

2. Nuo virusinės infekcijos efektyvi ir nasturčių, pipirmėčių ir krienų (tarkuotų arba lapų) arbata, – visi arbatos komponentai turi baktericidinių savybių.

Vitamininis nasturčių lapų ekstraktas. Supjaustome 100 g nasturčių lapų, užpilame puse litro verdančio vandens, 3 minutes paverdame, nukošiame. Geriame kelis kartus per dieną. Ekstraktas papildo organizmą vitaminais.

Nuo plaukų slinkimo. 1. Išspausti sultis ir trinti galvą kas antrą dieną, o jei nedirgina - galima kasdien.

2. 100 g šviežių nasturčių sumaišyti su 100 g dilgėlių ir 10 g žąsinių sidabražolių. Užpilti puse litro spirito ar degtinės, palaikyti 15 parų, nukošti. Trinti plinkančias galvos vietas kas trečią dieną.

Šviežių pumpurų, nesubrendusių sėklų galima dėti į salotas, daržovių, kiaušinių, mėsos patiekalus, žiedais puošiamos salotos.

Prieš gydantis nasturčių preparatais pasitarti su gydytojais.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų