Šeštadienis, 2023.09.23
Reklama

Išteisintas Alfridas Bumblys tikisi jau birželį grįžti į ligonių kasos vadovo pareigas

Genovaitė Privedienė | 2014-05-02 00:01:19

„Jaučiuosi gerai, nes žinau, kad esu teisus“, - prieš teismo posėdį, kuriame turėjo būti paskelbtas nuosprendis byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba, VLMEDICINA.LT žurnalistei sakė buvęs Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys. Ir teismo nuosprendis jam buvo palankus. Neseniai sulaukęs ir kito teismo sprendimo pripažinti neteisėtu jam skirtą griežtą papeikimą, dar birželį A. Bumblys tikisi grįžti į darbą ir toliau „principingai kovoti su valstybės lėšų grobstymu“. 

Alfridas Bumblys
Pareigų netekęs ir priverstas bylinėtis Alfridas Bumblys teigia nukentėjęs dėl savo principingumo ir ketina, atgavęs pareigas, toliau neleisti „grobstyti lėšų“. Redakcijos archyvo nuotr.

Išteisino

Trečiadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas išteisino piktnaudžiavimu tarnyba (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.) kaltintą iš pareigų atleistą Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorių Alfridą Bumblį. Piktnaudžiavimu jis buvo kaltintas dėl to, kad atsisakė pasirašyti sutartį su Klaipėdos universitetine ligonine dėl stacionarinių psichiatrijos paslaugų apmokėjimo.

Teismas akcentavo, jog A. Bumblio veika atitinka tik tarnybinio nusižengimo požymius, bet neturi baudžiamojo nusikaltimo požymių, valstybės interesams nebuvo padaryta didelė žala. Pripažinta, jog A. Bumblys atsisakymą pasirašyti sutartį grindė teisės aktais taip, kaip juos suprato.

Dėl patirtų nuostolių Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) teismui buvo pateikusi per 2,5 mln. litų civilinį ieškinį. Šis ieškinys byloje liko nenagrinėtas.

Vadovavosi Sveikatos sistemos įstatymu

Priminsime, jog KUL psichiatrijos paslaugas pradėjo teikti 2007-ųjų rugpjūčio mėnesį, įkūrusi 15 lovų Afektinių sutrikimų skyrių. Skyrius įkurtas negavus Sveikatos apsaugos ministerijos leidimo. Pateikusi Klaipėdos teritorinei ligonių kasai atlyginti suteiktas paslaugas ligoninės administracija sulaukė neigiamo atsakymo.

A. Bumblys atsisakymą atlyginti teikiamas paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų motyvavo tuo, jog ligoninė nebuvo gavusi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) leidimo teikti šias paslaugas, o tai esą numatyta Sveikatos sistemos įstatymo.

„Nesutinku, kad netinkamai taikiau teisės aktus, - aiškino žurnalistams A. Bumblys, paklaustas, ar sutinka su teismo pastaba, kad jo veika atitinka tik tarnybinio nusižengimo požymius. - Tačiau Sveikatos sistemos įstatymo 12 straipsnis aiškiai nurodo, kad visas naujas paslaugas, jų profilį ir kiekį nustato SAM. Mes kreipėmės į SAM, turiu viceministro Rimanto Černiausko atsakymą, kad 2007 metais įsteigiant šį skyrių ligoninės steigėjas į ministeriją nesikreipė ir negavo leidimo. Todėl skyrius dirbo neteisėtai, neteisėtai klastojant dokumentus – žymint paslaugas kitu pavadinimu – buvo pateikiama apmokėti“.

Jo nuomone, KUL vadovui Vinsui Janušoniui psichiatrijos skyrius buvo reikalingas todėl, kad už šias paslaugas mokami dideli pinigai.

„Mūsų paskaičiavimu, 2007-2013 metais tos paslaugos kainavo apie 2 mln. 700 tūkst. litų“, - sakė A. Bumblys.

Nebuvo paslaugų poreikio

Kitas argumentas, kuriuo vadovavosi A. Bumblys, atsisakydamas apmokėti stacionarias psichiatrijos paslaugas KUL - nebuvo šių paslaugų poreikio Klaipėdos apskrityje - čia veikė dvi šias paslaugas teikiančios ligoninės, priverstos ir taip jau sumažinti lovų skaičių, – Švėkšnos psichiatrijos ligoninė (vėliau tapusi Klaipėdos jūrininkų ligoninės filialu) ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialas. Prieš paslaugų plėtimą pasisakę ir šios srities specialistai iš jau veikiančių ligoninių. Tačiau specialistų nuomonė buvusi ignoruota.

Naujo skyriaus atsiradimui buvo gautas tik Klaipėdos apskrities viršininko administracijos bei Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos pritarimas.

Teisme leidimą teikti paslaugas išdavę Klaipėdos apskrities viršininko administracijos atstovai – 2008-2010 apskrities viršininko pareigas ėję Arūnas Burkšas ir jo pavaduotojas Artūras Šulcas pripažino, jog leidimas buvo išduotas neatlikus išsamios naujų psichiatrijos paslaugų reikalingumo apskrityje analizės. Tiesa, jie pripažino, jog leidimui nepritarė tuomet apskrities gydytojo pareigas ėjusi A. Bumblio žmona Ilona Bumblienė (dabar dirbanti Jūrininkų ligoninėje epidemiologe). Jos buvę paprašyta nusišalinti, kad nesikirstų viešieji ir privatūs interesai.

Klaipėdos TLK atsisakius sudaryti sutartis, ligoninės suteiktos paslaugos nuo 2007 iki 2010 m balandžio mėnesio nebuvo apmokėtos – Afektinių sutrikimų skyrius išlaikytas iš „bendrų ligoninės lėšų“.

Kita pusė: kam buvo reikalingas stacionaras

KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis bylos nagrinėjimo metu teisme aiškino, jog dažnai į ligoninę paguldomi žmonės, sergantys „visa puokšte“ ligų, ir gydant vieną ligą gana dažnai išryškėja, jog ligoniui reikalinga ir psichiatro pagalba. Todėl ir buvęs įsteigtas Afektinių sutrikimų skyrius.

A. Bumblys nesutinka, kad tai rimtas pagrindas steigti skyrių. Jis pacitavo Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo vadovo Algirdo Narinkevičiaus žodžius, jog šiuo atveju dėl psichosomatinių ligų užtenka pakviesti konsultantus iš kitų jau veikiančių psichiatrijos įstaigų. Užtenka to, kad šie pakonsultavę skiria gydymą ir išvyksta, tam tikslui stacionarinis skyrius bendro profilio ligoninėje nėra reikalingas.

Įpareigojo pasirašyti sutartis... atgaline data?

Vyriausiasis administracinis teismas pernai neskundžiama nutartimi įpareigojo A. Bumblį sudaryti sutartį su KUL dėl paslaugų apmokėjimo. Sutartis buvo pasirašyta.

„Vyriausiasis administracinis teismas privertė pasirašyti sutartis. Aš po to sprendimo kreipiausi į teismą, kad išaiškintų, kuo remiantis priimtas tas sprendimas. Ir teismas priėmė mūsų kreipimąsi nagrinėti, tačiau vietoj manęs atėjusi dirbti Sigutė Galdikienė atšaukė mano kreipimąsi ir sustabdė nagrinėjimą. Man buvo aišku, kad nuodugniai peržiūrėjus tą sprendimą būtų buvęs priimtas kitas. Įsivaizduojate, kaip galima atgaline data pasirašyti sutartis dėl paslaugų apmokėjimo?“ – piktinosi A. Bumblys.

Pakenkė sveikatai

Už neva šiurkščius nusižengimus Valstybinės ligonių kasos direktorius Algis Sasnauskas praėjusių metų spalį A. Bumbliui buvo skyręs griežtą papeikimą ir atleidęs iš pareigų.

Anot A. Bumblio, griežtas papeikimas jam buvo skirtas todėl, kad jis suabejojo pinigų paskirstymo teritorinėms kasoms sąžiningumu, reikalavo griežtų finansinių ataskaitų, siekė neleisti grobstyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Susidorojimui su juo buvo pasitelkti Klaipėdos didžiųjų ligoninių vyriausieji gydytojai, jie raštu kreipėsi į Valstybinės ligonių kasos direktorių, esą negali su juo dirbti, nes per griežtai juos kontroliuojąs.

„Jie pasitelkę Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską, Seimo narį Kęstą Komskį bandė su manimi susidoroti, terorizavo mane ir mano šeimą: buvo duotas prokuroro Balčiūno nurodymas klausytis ne tik mano, bet ir mano žmonos telefoninių pokalbių, nuolat terorizavo mane ir dėl širdies ritmo sutrikimų ne tik aš buvau atsidūręs reanimacijoje, bet ir mano žmona. Sveikatai pakenkta - pasekmės aiškios“, - pasakojo žurnalistams A. Bumblys ir laimėjimo atveju žadėjo siekti prisiteisti kompensaciją.

Nusiteikęs grįžti į pareigas

Valstybinės ligonių kasos sprendimą skirti griežtą papeikimą A. Bumblys buvo apskundęs Vilniaus apygardos administraciniam teismui ir šis prieš kelias savaites pripažino, jog papeikimas buvo skirtas neteisėtai.

Tiesa, su tuo nesutinkanti Valstybinė ligonių kasa sprendimą apskundė aukštesnei instancijai - Vyriausiajam administraciniam teismui. Lemiamą žodį jis tars gegužės 28 dieną.

A. Bumblys tikisi, jog galutinai pripažinus papeikimą neturint pagrindo, jis bus grąžintas į pareigas.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Liga, kuri kamuoja kas ketvirtą pasaulio moterį: stebėkite kūno pokyčius
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi...
Rožinio kaspino mėnuo: kada paskutinį kartą tikrinotės savo krūtis?
Artėjantis spalio mėnuo yra skirtas palaikyti moteris, kovojančias su krūties vėžiu, siekiant išreikšti solidarumą šios...
Užsienyje savo lėšomis apmokėta būtinoji pagalba gali būti kompensuota
Europos sveikatos draudimo kortelė, viešint kitoje Europos Sąjungos šalyje, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šve...
Ko reikia gerai odos, kaulų bei sąnarių būklei palaikyti?
Nuo kolageno tiesiogiai priklauso nepriekaištinga žmogaus plaukų, nagų, odos, dantų, kaulų ir sąnarių būklė. Jo dėka vis...
Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų prale...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų