Antradienis, 2024.12.10
Reklama

Hemorojus: ką daryti, kad kartą susidūrus jis nebesugrįžtų?

Šaltinis: vlmedicina | 2024-01-24 11:22:22

Sėdimas darbas, fizinio aktyvumo trūkumas ir nesubalansuota mityba – visa tai gali tapti keliu į hemorojų. Specialistai pastebi, kad iki šiol žmonės drovisi kalbėti apie šią ligą, o nevertėtų, nes tik laiku įvertintas ir pradėtas tinkamas gydymas padės greičiau atsisveikinti su skausmu. Be to, jei nenorite, kad hemorojus sugrįžtų, sumažinkite jo atsiradimo riziką.

Tiesioji žarna, išangės kanalas
Tiesioji žarna, išangės kanalas / Plakato nuotr. - Algirdo Kubaičio.

Kaip pasireiškia

„Eurovaistinės" vaistininkė Elvyra Ramaškienė pranešime žiniasklaidai pasakoja, kad dažniausiai hemorojus pasireiškia skausmu, kraujavimu, niežėjimu ir dirginimu išangės srityje. Taip pat ji priduria, kad hemorojus gali būti skirtingų rūšių:

„Išorinis hemorojus atsiranda po oda aplink išangę – jį lydi niežėjimas ir dirginimas, skausmas, kraujavimas ir patinimas. Lengviausi simptomai yra vidinio hemorojaus, kuris atsiranda tiesiosios žarnos viduje. Tokiais atvejais gali retkarčiais atsirasti silpnas kraujavimas tuštinantis, nedidelis skausmas, dirginimas. Tačiau dar yra trombuotas hemorojus, kurio skausmas yra stiprus, taip pat jį gali lydėti papildomas uždegimas, juntamas kietas gumbas", – pasakoja E. Ramaškienė ir priduria, kad bet kuriuo atveju svarbu nedelsti ir apsilankyti pas gydytoją.

Dažniausios hemorojaus priežastys

Nors dažnai kalbama, kad sėdimas darbas, fizinio aktyvumo trūkumas ir nesubalansuota mityba gali paskatinti hemorojų, vaistininkė sako, kad iš tiesų priežasčių yra dar daugiau. Anot jos, hemorojaus atsiradimą gali nulemti ilgas sėdėjimas ant klozeto ir tuo metu stiprus raumenų įtempimas, reguliarus sunkių daiktų kilnojimas, nėštumas, lėtinis viduriavimas arba vidurių užkietėjimas.

„Jeigu susidūrėte su hemorojumi, apsilankę pas gydytoją ir nustačius gydymą, juntamą skausmą galite papildomai numalšinti ir namų sąlygomis. Vartokite gydytojo patartus geriamus medikamentus, taip pat galite imtis vietinio gydymo, naudodami nereceptinius kremus ir žvakutes, kurie laikinai palengvins nepageidaujamus simptomus", – pataria E. Ramaškienė.

Kasdieniai veiksmai, kurie padės išvengti hemorojaus

Aktyvus fizinis judėjimas ir subalansuota mityba yra pagrindiniai būdai, galintys padėti išvengti hemorojaus. Kitos priemonės:

1. Skaidulos – ypač balkšvųjų gysločių sėklų luobelės. Jas galite vartoti netgi esant hemorojui, taip palaikysite normalią virškinimo trakto funkciją. Taip pat jas galite vartoti ir reguliariai prieš valgį – 2 arbatinius šaukštelius užpylus 200 ml šiltu vandeniu arba kitu skysčiu. Išmaišę iškart išgerkite, kol sėklų luobelės nespėjo nusėsti ir išbrinkti.

2. Skaidulos – ypač sėlenos. Per dieną rekomenduojama suvartoti 20-30 gramų skaidulų. Rinkitės miežių, rugių, grikių ar kviečių sėlenas, kurios dar kitaip būna vadinamos žarnyno šluota. Jos gali padėti sureguliuoti žarnyno judrumą, sumažinti vidurių užkietėjimą ir pagerinti virškinimo sistemą, o taip pat gali prisidėti stiprinant imunitetą.

3. Daug vandens. Tiek sergant hemorojumi, tiek pasveikus svarbu gerti pakankamai vandens, kad palaikytume natūralų skysčių kiekį organizme. Norint žinoti, kiek tiksliai reikia išgerti vandens, moterys turėtų 0,037 l padauginti iš savo svorio, o vyrai – 0, 035 l.

4. Nesistanginkite tualete. Jeigu tualete stipriai įsitempsite norėdami išsituštinti, taip padidinsite slėgį tiesios žarnos venose, ilgainiui sukeldami hemorojų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Auganti vyrų vaisingumo krizė vis dar lieka šešėlyje
Nevaisingumas – opi tema, kuri vis dar dažnai klaidingai suvokiama kaip moters sveikatos iššūkis. Tačiau naujausiu...
Kardiologai: Lietuva vis dar atsilieka ES gydant širdies ir kraujagyslių ligas
Gruodžio 6-10 dienomis minint Miokardo infarkto savaitę, šalies kardiologai ragina atkreipti dėmesį į širdies ir kraujag...
Greitosios medicinos pagalbos tarnybai pradeda vadovauti D. Paliulionis
Nuo pirmadienio, gruodžio 9 d., nacionalinei Greitosios medicinos pagalbos tarnybai (GMPT) pradeda vadovauti Donatas Pal...
Endoskopinės ausų operacijos: otochirurgo veiksmai tikslesni, gydymas efektyvesnis
„Jau beveik metus ligoninėje atliekame pilnai endoskopines ausų operacijas. Naudojant endoskopinę techniką ta...
Šeimos gydytoja: prieš pirkdami dovanas vaikams pagalvokite, ar jos tinkamos ir saugios
Interaktyvūs robotai, lipnūs „šlykštukai" (angl. slime), plastiko šoviniais šaudantys pistoletai, vaikiški SP...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų