Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Įaugantys kojų nagai: ar tinkamai juos kerpate?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-03-20 11:00:46

Pavasarį vis daugiau laiko lauke praleidžiame aktyviai – daugiau vaikštome ir bėgiojame, tačiau ne visada tam pasirenkame tinkamo dydžio avalynę. Siauresnė avalynė gali spausti kojų nagus ir paskatinti jų įaugimus. Tačiau tai ne vienintelė įaugančių nagų priežastis. Ką daryti įaugus nagui, o svarbiausia – kaip to išvengti?

Kojų nagai
Kojų nagai / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.,

Kodėl įauga kojų nagai?

„Įauginėjantys nagai – dažna problema, kai nago kraštas įauga į odą, sukeldamas skausmą, uždegimą, patinimą ir net infekcijas. Pirmiausia tai gali sukelti silpną skausmą ir nedidelį diskomfortą, tačiau ilgainiui šis skausmas tik stiprėja, kol tampa sunku vaikščioti. Rimtesniais atvejais tokį įaugimą gali lydėti ir pūliavimas. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl įaugo nagas – netinkamas nagų kirpimas, ypač jei nukerpami per trumpai arba apvalinami jų kampučiai“, – pasakoja. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Anot jos, tai ne vienintelė priežastis. Taip pat dažnai nagų įaugimą nulemia per siaura ir per maža avalynė ar netgi kojinės, piršto traumos ar netgi per didelis kojų prakaitavimas, kai drėgmė suminkština odą ir taip paskatina nago įaugimą.

Kaip kirpti kojų nagus?

Per trumpai arba apvaliai kerpami kojų nagai gali būti linkę į įaugimus. Todėl vaistininkė E. Ramaškienė pataria, kaip kirpti kojų nagus: „Kojų nagus kirpkite tiesia linija, palikdami juos šiek tiek ilgesnius, kad jie neįaugtų į odą. Svarbiausia, neužapvalinkite nagų kraštų – leiskite jam augti natūraliai tiesiai. Jei nagas yra linkęs įaugti, galima jo kraštus šiek tiek nušlifuoti dilde, tik svarbu per daug nesuapvalinti“.

Ką daryti, jei nagas jau įaugo?

„Jei pastebėjote, kad nagas pradėjo įaugti, pirmiausia pamirkykite koją šilto vandens vonelėje su druska arba jodu. Taip sumažinsite uždegimą, skausmą bei suminkštinsite odą. Vėliau ištraukite koją iš vonelės ir su dezinfekuotu krapštuku ar pincetu švelniai pastūmėkite odelę nuo įaugusio nago. Švelniai pabandykite atkelti įaugusio nago kamputį“, – pataria vaistininkė E. Ramaškienė.

Po šios procedūros naudokite antiseptinius tepalus, kad išvengtumėte infekcijų. O jei skausmas stiprus, atsirado pūliavimas ar patinimas, kreipkitės į gydytoją arba padologą.

Kaip išvengti kojų nagų įaugimo?

Be tinkamo kojų nagų kirpimo, yra ir papildomų priemonių, kurios, anot vaistininkės, padės išvengti šios problemos.

„Pirmiausia, dėvėkite patogią avalynę, kuri nespaustų pirštų. Rinkitės natūralios, kvėpuojančios medžiagos kojines, kad sumažintumėte pėdų prakaitavimą. Taip pat po maudynių ar dušo drėkinkite odą ir nagus, kad jie neišsausėtų. O jei nagai dažnai įauga, pasikonsultuokite su vaistininku ar gydytoju, kurie galės rekomenduoti specialius apsauginius pleistrus ar silikonines tarpupirščių pertvaras“, – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų