„Eikš, mano mylimasis, skubėkime į laukus, nakvokime kaimuose!
Eikime anksti į vynuogynus, pažiūrėkime, ar vynmedžiai jau išsprogo,
ar jų žiedai jau užmegzti, ar granatmedžiai jau pražydo.
Ten savo meilę tau dovanosiu.“
(Giesmių giesmė 7)
Granatas yra nedidelio (iki 6 m aukščio) medelio ar krūmo – granatmedžio (Punica granatum L.) – vaisius. Botaniškai – uoga. Didelė uoga, 10–15 ar net 18 cm skersmens. Augalas priklauso granatmedinių (Punicaceae) šeimai, nors kai kurie botanikai linkę jį priskirti kitai, raudoklinių (Lythraceae), šeimai. Mes granatų matome parduotuvėse. Nemanau, kad šie vaisiai yra mūsų mėgstamiausi. Gal dažniau už juos pirkinių krepšelyje atsiduria granatų sulčių pakuotė ar butelis. Gomuriui palepinti ir troškuliui numalšinti. O juk tiek granatmedis, tiek jo vaisiai turi ir gydomųjų savybių.
Vaisiuje daug sėklų
Manoma, kad granatmedis kilęs iš Persijos ir jam gerokai daugiau nei 7000 metų. Augintas Egipte, Graikijoje, senovės Romoje, Tunise. Homeras teigia, kad granatmedžiai buvo sodinami Sirakūzuose, Sicilijos saloje. Kadangi augalas minimas ir Senajame Testamente, jis nesvetimas ir senosiose žydų žemėse. Ir ne tik nesvetimas, bet ir geru žodžiu minimas – pakanka kelių eilučių iš „Giesmių giesmės“ šio straipsnio pradžioje. Karaliaus Saliamono šventykla irgi buvo puošta granatų atvaizdais.
Apie 800 metus maurai granatmedžius atvežė į Ispaniją, o ispanų misionieriai apie 1700 metus juos pamėtėjo dar toliau – į Meksiką, Kaliforniją, Arizoną. Beje, teigiama, kad Ispanijos miestas Granada pavadintas šio augalo vardu. Granatmedis minimas senovės Egipto medicinos traktate, vadinamame Eberso papirusu (1550 metai prieš mūsų erą). Gydomąsias savybes aprašė tokie visuomenės ir medicinos šviesuoliai, kaip Dioskoridas ir Plinijus Vyresnysis. Pervertęs kelis pastarojo autoriaus veikalo „Naturalis historia“ puslapius radau granatmedžio ar granato vardus paminėtus daugiau nei 100 kartų.
Analogiškas vardas suteiktas ir raudonos spalvos brangakmeniui – granatui. Žodis granatas kilęs iš lotyniško granatum, kuris reiškia „turintis daug sėklų“. Lotyniškas augalo genties Punicum pavadinimas – tai istorinė duoklė pūnams, gyvenusiems Kartaginos vietoje Tunise. Mat ten taip pat augo granatmedžiai. Ankstesni pavadinimai – Malus punicus, Malus punicum, Malus punica, Malus granatum ir pan.
Įpintas į mitologines intrigas
Vis dėlto šis augalas ir jo vaisius, ko gero, verti didesnės pagarbos. Pažvelkime į Botičelio paveikslą „Granato Madona“ (Sandro Botticelli „Madonna della Melagrana“, 1487). Taip vadinamas dar vienas paveikslas – Lorenzo di Credi taip pat pavaizdavo Madoną su kūdikėliu (1469). Jame, kaip ir Botičelio paveiksle, Madona rankoje laiko granatą. Taip vadinamas ir Jacopo Della Quercia kūrinys iš marmuro (1408). Madona vienoje rankoje laiko stovintį kūdikėlį, o kitoje – granatą.
Dar anksčiau granatas buvo įpintas į mitologines intrigas, kurių išnarplioti beveik neįmanoma iki šiolei. O buvo taip. Pomirtinio pasaulio dievas Hadas užsigeidė žmonos. Savo norą patenkino gan paprastai – išlindo iš požemio karalystės ir pavogė gražuolę Persefonę. Persefonės motina – gamtos, žalumynų ir derliaus deivė Demetra – iš skausmo ir sielvarto apleido savo priedermes. Tad be jos dieviškos globos visa žaluma nuvyto, o žemė suskeldėjo nuo sausros. Vaizdas, matyt, buvo ne iš maloniųjų, nes pats Dzeusas gavo skundą apie prastus reikalus žemėje. Taigi Hadui buvo įsakyta paleisti Persefonę, kad jos motina Demetra nebesielvartautų ir galėtų atlikti šventą derliaus deivės priedermę. (Ši istorija nutiko ne tik Graikijoje, bet ir senovės Romoje, tik ten veikėjai buvo kiti, atitinkamai – Plutonas, Proserpina ir Cerera.) Nuo šios vietos istorija turi mažiausiai dvi versijas, kurios abi svarbios.
Pagal vieną versiją, Hadas, nenorėdamas pyktis su Dzeusu, paleido namo Persefonę, prieš tai sumaitinęs jai 7 (pagal kitus šaltinius - 6) granato sėklas. Tai reiškė, kad Persefonė išleidžiama tik minėtam skaičiui mėnesių. Grįžus jai, Demetra iš džiaugsmo žemę atgaivino ir papuošė žaluma. Po gero pusmečio Persefonė privalėjo grįžti į požemio karalystę pas savo vyrą. Demetra vėl sielvartavo, ir gamtos ciklas kartojosi iš naujo. Ir kartojasi iki šiol... Pagal kitą versiją, Hadas iš anksto nemačiomis pavaišino Persefonę 6 ar 7 granato sėklomis. Tai reiškė, kad tiek mėnesių ji pasiliks požemio karalystėje. Esmė ta pati. Metuose yra tik dvylika mėnesių, tad ar skaičiuosime taip, ar kitaip, pusmetis žemėje vis tiek bus aplaistytas Demetros sielvarto ašaromis.
Granatai tinka ritualams, susijusiems su nemirtingumu, aistra, požeminio ir antžeminio pasaulio pažinimu (Hadas – Persefonė). Nėščiosios gali atlikti paprastą ritualą, kuris apsaugo kūdikį nuo ligų ar kitų blogybių. Reikia paimti granato vaisių, perskelti į dvi dalis, viena pusele trinti sau pilvą ir mintimis įsivaizduoti, kaip į ją pereina galimos kūdikio ligos ir negandos. Po to tą puselę reikia užkasti į žemę, o kitą – suvalgyti.
Vaisių sėklose yra estrogeninių medžiagų, o sultyse - ne
Dabar pabandysiu paaiškinti, kuo skiriasi abi versijos. Granatas nuo senų senovės laikomas nemirtingumo ir vaisingumo simboliu. Iki šiol mokslininkai stengiasi rasti medžiagas, kurios teikia šiam vaisiui šlovę. Juk neatsitiktinai požemio valdovas maitino savo išrinktąją granato sėklomis. Vaisių gaubė moteriška aura, jei net dailininkai ir skulptoriai jį įbrukdavo madonoms į vieną ranką, kai jos kita laikydavo kūdikius. Tai tikrų tikriausias vaisingumo ir moteriškumo simbolių demonstravimas.
Ir vieną dieną (1933 metais) mokslininkai granatų sėklose pagaliau aptiko estrogeninių medžiagų. 1966 metais šis atradimas buvo patvirtintas. 1988-aisiais pirmą kartą išskirtas estronas – moteriškas lytinis hormonas. Beje, granatmedis – vienintelis augalas, kuris kaupia šią medžiagą. Iš tiesų estronas yra gyvūninės kilmės hormonas.
Vėliau mokslininkai pradėjo lenktyniauti, kuris granatuose ras daugiau estrogeninių medžiagų. Rimtuose mokslo veikaluose teko skaityti teiginius, kad sėklų aliejuje yra genisteino. Genisteinas – pagrindinė estrogeninėmis savybėmis pasižyminti medžiaga, išskiriama iš sojų pupelių (ir kitų pupinių šeimos augalų, kurie nėra giminingi granatmedžiams). Tad abejoju, kad jos yra granatų sėklų aliejuje. Be to, genisteinas netirpsta aliejuje. Dar vienas svarbus faktas – granatų sultyse yra flavonoidų luteolino, kvercetino ir kempferolio. Radau straipsnių, liudijančių, kad granatų sulčių estrogeninis poveikis siejamas būtent su minėtais flavonoidais. Bet elementaru tai, kad flavonoidai niekada nepasižymėjo estrogeninėmis savybėmis.
Dabar jūsų laukia dar didesnė mįslė ir nusivylimas. Kas yra granatų sėklos? Ar galėtumėte jas parodyti? Iš tiesų granatų sėklos turi sultingą apvalkalą. Spausdami sultis suspaudžiame tik jį. Apvalkalas plyšta, o sultys išteka. Sėklos, iš kurių gali išaugti augalas, lieka nepažeistos išspaudose. Kur intriga? Atsakau – aliejus spaudžiamas iš išspaudose likusių sėklų ir vadinamas granatų sėklų aliejumi. Bet juk ir sultys spaudžiamos iš granatų sėklų. Tad pasakymas, kad jos pasižymi tokiomis ar kitokiomis savybėmis, neturi jokios praktinės reikšmės, nes nežinia, kas turima omeny. Svarbiausia, kad dauguma mokslinių straipsnių autorių vartoja frazę granatų sėklos (arba granatų sėklų preparatas). Galime tik spėlioti, kas buvo tyrimo objektas, bet išvadas turime padaryti. Kadangi granatų sėklų aliejuje, be estrono, yra estrogeninėmis savybėmis pasižyminčios medžiagos kumestrolio, galima teigti, kad šių vaisių sėklos turi estrogeninių savybių. Granatų sultys tokių savybių neturi.
O dabar grįžkime prie Hado ir Persefonės. Aš dažnai kartoju, kad visų (ar beveik visų) vaistingųjų augalų savybės seniai aprašytos Dioskorido, Plinijaus arba vienaip ar kitaip minimos daugelio pasaulio šalių ir tautų mitologijoje. Taip yra ir šiuo atveju – granatų sėklų valgymas yra tikrų tikriausia aliuzija į šių vaisių estrogenines savybes. Jei estrogenų koncentracija moters organizme pakankama ar vos didesnė, ji jaučia lytinį potraukį, o jei gerokai didesnė – nebegali pastoti. Pirmuoju atveju galima teigti, kad Hadas apdairiai sumaitino Persefonei granatų sėklų – jis vylėsi, kad gavusi estrogeninių medžiagų, ši žemėje negalės pastoti. Antruoju – kad Persefonė geis Hado, nes ji estrogeninių medžiagų gaudavo mažesniais kiekiais (nėra pasakyta, kad Hadas visas granatų sėklas davė iškart). Aišku, tai sąmokslo teorija, bet akivaizdu, kad mitologiniais laikais žmonės žinojo subtilias augalų savybes.
Įdomi detalė – Persefonė ir Hadas žinomi kaip vienintelė dieviškoji pora, nesusilaukusi vaikų. Manau, tai tikėtina, nes moteris, nuolat gaudama estrogeninių medžiagų, praranda gebėjimą pastoti arba patiria persileidimus.
Ženkime dar vieną žingsnį atgal – į biblinius laikus
Manau, atkreipėte dėmesį į straipsnio pradžios eilutes iš Senojo Testamento „Giesmių giesmės“. „Giesmių giesmė“ – vienas gražiausių biblinių erotinių tekstų, tad granatai ar granatmedžiai minimi ne kartą. Kokie svarbūs jie buvo tais senais laikais, galime spręsti ir iš šių Šventojo Rašto eilučių: „Todėl laikykis VIEŠPATIES, savo Dievo, įsakymų, eidamas jo keliais ir jo pagarbiai bijodamas, nes VIEŠPATS, tavo Dievas, veda tave į puikų kraštą – kraštą upelių, šaltinių ir vandens, trykštančio slėniuose ir kalvose; kraštą kviečių ir miežių, vynmedžių, figmedžių ir granatmedžių, kraštą alyvmedžių ir medaus.“ (Įst 8) Arba: „Kodėl išvedėte mus iš Egipto, kad atvestumėte mus į šią baisią vietą, kur nėra nei grūdų, nei figų, nei vynmedžių, nei granatmedžių? Nėra net vandens atsigerti!“ (Sk 20).
Granatai naudoti ir kaip atsiskaitymo priemonė: „Levitams, atliekantiems tarnybą, duodavau dešimtinę grūdų, vyno, alyvmedžio aliejaus, granatmedžio vaisių, figų ir kitų vaisių.“ (Tob 1) Tarnystės drabužiai taip pat buvo puošiami jais: „Pakaitomis varpelis ir granatmedžio obuolys, varpelis ir granatmedžio obuolys, visur aplink visą žemutinį apvadą skraistės, skirtos vilkėti atliekant tarnybą, kaip VIEŠPATS buvo Mozei įsakęs.“ (Iš 39) Atidžiai apžiūrėję dabartinius bažnytinius rūbus ar bažnytinių vėliavų papuošimus, bažnytinę heraldiką tikrai rasime minėto įsakymo likučius – varpelius ir granatmedžio obuolius…
Kurį vaisių suvalgė – obuolį ar granatą?
Dar viena sąmokslo teorija. Sklando gandai, kad Adomas ir Ieva Edeno soduose valgė visai ne obuolius, o granatus, todėl buvo išvyti iš amžinai žaliuojančio rojaus. Versdamas Šventąjį Raštą žodį obuolys radau tik vieną kartą. Visur kitur – tik granatmedžio obuolys. Nereikia tuo stebėtis. Pavadinimų Malus punicus, Malus punicum, Malus punica, Malus granatum pirmasis žodis lotyniškai reiškia obuolį.
Tik bėda, kad Šventajame Rašte nėra parašyta, kokį vaisių suvalgė Ieva: „Kai moteris pamatė, kad tas medis buvo geras maistui, kad jis buvo žavus akims ir kad tas medis žadėjo duoti išminties, ji skynėsi jo vaisiaus ir valgė, davė jo ir savo vyrui, buvusiam su ja, ir jis valgė. Tuomet abiejų akys atsivėrė ir jiedu suprato esą nuogi. Jie susiuvo figmedžio lapus ir pasidarė sau juosmens aprišalus.“ (Per 3) Galime tik numanyti, kad tai galėjo būti granatmedžiai. Mat šie vaismedžiai tuo metu buvo gana populiarūs, ką ir byloja Šventasis Raštas ir mitologija.
„Aš padauginsiu tavo skausmus ir nėštumą, skausme gimdysi vaikus, bet aistringai geisi savo vyro, ir jis bus tavo galva“. (Per 3) Taip sakė Dievas Ievai. Frazė „aistringai geisi savo vyro“ irgi nurodo rojaus vaisiaus estrogenines savybes. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad obuolių (Malus domestica) sėklose taip pat rasta estrogeninių medžiagų. O pasaka apie miegančiąją gražuolę, obuolį ir bučiniu ją atgaivinusį jaunąjį princą taip pat yra žinios apie obuolių estrogenines savybes ir lytinį potraukį.
Toksiška žievė ir šaknys vartojamos retai
Gydomosiomis savybėmis pasižymi visos granatmedžio dalys: sėklos (ir jos pačios, ir iš jų minkštimo išspaustos sultys), žievelė (odelė), lapai, žiedai, žievė ir šaknys. Dar Dioskoridas teigė, kad augalo šaknys yra gera priemonė kirmėlėms (tarp jų ir kaspinuočiams) varyti. Toksiška medžiaga – žievėje, šaknyse ir žievelėje esantis alkaloidas peletierinas. Daugiausia jo yra granatmedžio žievėje, mažiausiai – vaisių žievelėje. Ši medžiaga toksiška ne tik kirmėlėms, bet ir žmonėms. Dėl šios savybės nei žievė, nei šaknys beveik nebenaudojamos.
Beje, minėtų žaliavų preparatai gali sukelti persileidimą, o įdėti į makštį – veikti kaip kontraceptikai. Gal ir šios savybės prisidėjo prie granatmedžio, kaip moteriško augalo, šlovės.
Sėklos, sultys ir odelės turi antioksidacinių savybių
Granatų sėklos, sultys, odelės pasižymi stipriomis antioksidantinėmis savybėmis, stabdo vėžinių ląstelių proliferaciją ir slopina angiogenezę. Tai patvirtinta moksliniais tyrimais, todėl net neverta abejoti. Svarbiausia, manau, yra tai, kad stipriausiai granatų preparatai veikia krūtų ir prostatos vėžį. Labiau apsiskaitęs žmogus gali suabejoti tokia žinia, nes granatuose esančios estrogeninės medžiagos bent jau teoriškai neturėtų tikti kai kuriais krūtų vėžio atvejais.
Iš tikro, jei krūtų vėžio ląstelės yra jautrios, tiek organizmo estrogenai, tiek estrogeninėmis savybėmis pasižyminčios augalinės medžiagos gali skatinti jų dauginimąsi. Vartojant granatų preparatus (dažniausiai sėklų aliejų, sultis ar odelių ekstraktą) vėžys stabdomas neatsižvelgiant į tai, ar vėžinės ląstelės jautrios estrogenams, ar ne. Tiesiog polifenolinės kilmės medžiagos (taninai, flavonoidai, kavos rūgšties dariniai) gali arba blokuoti tam tikrus fermentus, arba veikti kaip antiestrogenai. Rezultatas – sulėtėjęs vėžinis procesas.
Prostatos vėžio atveju granatų polifenolinės medžiagos blokuoja fermentą, kuris iš testosterono „gamina“ medžiagą, skatinančią vėžinių ląstelių augimą. Polifenolinių medžiagų randama tiek sėklų sultyse, tiek odelėse. Pramoniniu būdu vaisiai spaudžiami nenulupti, tad dalis odelių veikliųjų medžiagų patenka ir į sultis. Greito rezultato besitikinčius nuliūdinsiu – vartojimas turi būti ilgas ir pastovus, bet teikiantis vilčių.
Kada negalima vartoti granatmedžio preparatų
Žievės, šaknų patarčiau visai atsisakyti, nes jomis galima apsinuodyti. Odelėse ir jų preparatuose labai daug taninų. Tikriausiai esate ragavę – sutraukia, kaip sakoma, visą giminę. Taigi odelės gali dirginti skrandį, sukelti šleikštulį, pykinimą. Tai ne apsinuodijimas, tad, sumažinus dozę ar visai nutraukus vartojimą, negalavimai išnyksta. Galimas ir vidurių užkietėjimas. Sėklose gausu organinių rūgščių, tad sultys dažniausiai rūgščios. Jų nepatartina vartoti sergant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, padidėjus skrandžio sulčių rūgštingumui. Be to, sultys gadina dantų emalį.
Nesakau, kad geriausia valgyti granatų sėklas ar gerti parduotuvėje pirktas sultis. Tai gerai, bet dar reikėtų, kad jūsų organizmas gautų ir odelių veikliųjų medžiagų. Tai nėra sunku padaryti – užpilkite granatą vynu ar kitu jums priimtinu nestipriu alkoholiniu gėrimu, palaikykite ilgai (pavyzdžiui, mėnesį). Tai mėnesio kiekis. Jei užpylėte litru vyno, per dieną jums reikės išgerti apie 30 ml užpiltinės. Ji, beje, vartotina ir sergant gripu ar kitomis peršalimo ligomis (sutrumpina ligos laiką), padidėjus cholesterolio kiekiui. Idealu, jei kartu gertumėte ir sėklų sultis. Be abejo, būtina stebėti savo savijautą (ar nepykina, ar nekietėja viduriai). Būna pirkti ir paruoštų preparatų.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa