Siekdama gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomam nutarimo Nr. 370 „Dėl Apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto asmens sveikatos priežiūros paslaugų kriterijų sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo projektui. Šiuo nutarimu naikinami arba tikslinami kai kurie kriterijai, kurių tolesnis taikymas būtų ribojęs gydymo įstaigoms galimybę teikti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.
Visų pirma, atsisakoma kriterijaus, numačiusio, kad pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos turi būti teikiamos ne mažiau kaip 900 gyventojų. Toks kriterijus ribojo pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų tinklo plėtrą, paslaugų kaimo vietovėse prieinamumą.
Patikslinus reikalavimus dėl pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ne mažiau kaip 20 val. per savaitę, bus užtikrintas visos psichikos sveikatos priežiūros specialistų komandos paslaugų teikimas visoje Lietuvoje.
Taip pat nutarimu didinamos stacionarinės paliatyviosios pagalbos paslaugų apimtys nuo 6 iki 9 lovų 100 tūkst. gyventojų. Europos paliatyviosios pagalbos asociacijos rekomendacijose nurodoma, kad paliatyviosios pagalbos ligoninėse turi būti ne mažiau kaip 80−100 lovų 1 milijonui gyventojų. Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija (LPMD) pažymi, kad Lietuvoje sergamumas piktybiniais navikais ir kitomis ligomis didėja, visuomenė sensta, todėl didėja paliatyviosios pagalbos paslaugų poreikis. LPMD daro išvadą, kad Lietuvoje turėtų būti ne mažiau kaip 100 stacionarinių lovų 1 milijonui gyventojų.
Tikslinami ir kai kurie kiti kriterijai, galintys mažinti galimybes gydymo įstaigoms teikti sveikatos priežiūros paslaugas.
SAM Ryšių su visuomene skyrius