Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Dėvint kaukes išsausėjo veido oda? Padėti gali tinkamas kremas

Šaltinis: vlmedicina | 2020-08-17 14:20:26

Daugiau laiko praleidžiant su apsauginėmis veido kaukėmis, žmonės skundžiasi paūmėjusiomis įvairiomis odos problemomis. Vaistininkai pranešime žiniasklaidai sako, kad visa tai galima lengvai sušvelninti tinkamai prižiūrint veido odą ir savo rutiną papildant skubios pagalbos priemonėmis, tokiomis kaip serumai ar esencijos.

© Fotolia.com

Apsauginėms kaukėms tapus naujos realybės atributu, daug žmonių praleidžia po keletą valandų ar net visą darbo dieną jas dėvėdami, todėl dažnai skundžiasi sudirgusia, jautresne oda. „Tie, kas turi problemišką odą, visos problemos tik paūmėja. Jeigu jūsų oda sausa, ji dar labiau išsausėja, jeigu turite polinkį į aknę, tai sustiprėja“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė.

Dėvint apsaugines kaukes pirmiausiai svarbu papildomai nebedirginti veido odos. Farmacijos specialistė sako, kad jeigu tik turite galimybę, dėvėdami apsaugines kaukes venkite stipriai maskuojančių makiažo pagrindų, kurie apsunkina veidą ir dar labiau užkemša poras, geriau tiesiog paryškinkite akis ir papildomai neapsunkinkite odos.

Taip pat rekomenduojama atsakingai lepintis saule, kuri dažnai prisideda prie problemų paūmėjimo, todėl specialistai rekomenduoja nepamiršti naudoti apsaugos nuo saulės priemonių, nes antraip saulės spinduliai gali tik pasunkinti apsauginių kaukių sukeltas problemas.

Apsauginės veido kaukės gali paskatinti ne tik padidėjusį veido odos jautrumą, bet ir uždegiminius procesus. Tiems, kurių veido oda riebesnė, gali kimštis poros, imti formuotis spuogeliai, todėl naudinga naudoti antibakterines priemones, kurios tai slopintų.

Teisingi žingsniai

Kiekvienas žmogus turėtų turėti įprastą savo odos priežiūros rutiną – prausiklį, serumą, kremą, o ekstra situacijomis, kuomet odą sudirgina saulė ar kaukė, ją papildyti raminančiomis, drėkinančiomis priemonėmis.

SVR mokymų vadovė Eglė Viederienė sako, kad odai sudirgus geriausia naudoti raminamąsias priemones, nesirinkti stipriai maitinančių ir odą apsunkinančių priemonių, naudingos gelinės struktūros priemonės, tokiu atveju taip pat tinka tonikai ar serumai.

Taip pat renkantis priemones dėl kaukių išsausėjusiai odai, E. Viederienė rekomenduoja sudėtyje ieškoti drėkinančių medžiagų, pavyzdžiui, niacinamido, dar žinomo kaip vitaminas B3. „Ši medžiaga puikiai tinka jautriai, dirgliai odai, ji sustiprina apsauginį odos barjerą ir ramina odą, be to priemonės, kuriose jos koncentracija yra didesnė, pasižymi antibakteriniu poveikiu“, – sako specialistė.

Esant jautriai odai kelis kartus per savaitę rekomenduojama naudoti kaukę, naudinga, kad jos sudėtyje taip pat būtų vitamino B3. E. Viederienė veido kaukes rekomenduoja naudoti vakare, kai oda yra švari, ruošiasi ilsėtis, nes tuomet ji geba pasisavinti naudingus ingredientus.

Maži, bet svarbūs žingsniai

Pasitepus veido kremu vaistininkė rekomenduoja palaukti 5–10 minučių ir tik tada užsidėti apsauginę kaukę, antraip priemonė susigers į kaukės medžiagą, o ne veido odą. Jeigu veido oda yra problemiška galima tepti veido kremu kiekvieną kartą nusiėmus apsauginę kaukę.

Svarbu nepamiršti, kad tinkama veido priežiūra po kauke svarbi ne tik moterims, bet ir vyrams, jiems vaistininkė taip pat rekomenduoja tepti odą kremu, prieš dėvint apsauginę kaukę.

Vis dėlto, jeigu pastebite prasidėjusią alergiją, lengvu atveju, rekomenduojama pasikonsultuoti su vaistininku, nes jums gali prireikti gydančių priemonių. Jeigu kilusi alergija yra stipresnė J. Juodsnukytė rekomenduoja kreiptis į gydytoją.

5 žingsniai, kaip rūpintis veido oda po kauke:

1. Grįžę namo nusiimkite kaukę, nusiplaukite rankas.

2. Nuvalykite veidą su į prastu prausikliu.

3. Patepkite veidą serumu, o tada veido kremu.

4. Vakare palepinkite odą veido kauke.

5. Kitą dieną, prieš užsidėdami apsauginę veido kaukę, pasitepkite veido kremu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų