Penktadienis, 2024.04.26
Reklama

D. Mikutienė: „Ir maistas gali būti vaistas“

vlmedicina.lt | 2013-09-26 15:22:15

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė surengė spaudos konferenciją itin aktualia ir naudinga tema: „Ar mityba gali būti gydanti?“.

Vaisiai
Algirdo Kubaičio nuotr.

Konferencijoje dalyvavo Kornelio universiteto prof. dr. T. Kolinas Kempbelas (Colin Campbell), rusų mokslininkė dr. Marva Oganian, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas prof. Algimantas Kirkutis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dėstytojas dr. Darius Kubilius bei Ann Wigmore fondo direktorius Paulius Jaruševičius.

Sveikindama susirinkusius svečius, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė džiaugėsi, kad vis daugiau žmonių, ieškodami vaistų nuo ligų ir norėdami gerai jaustis, atsigręžia į sveiką mitybą.

„Tinkamai pasirinktas maistas gali ne tik padėti išvengti ligų, bet ir nemažai jų išgydyti. Deja, mūsų šalyje gydytojai kol kas šioje srityje neturi pakankamai žinių, tačiau noriu pasidžiaugti, kad ši situacija jau keičiasi“, – sakė D. Mikutienė.

„Gydytojai turėtų skatinti žmones maitintis sveikai, tačiau, dažnai jie neturi pakankamai žinių sveikos mitybos srityje ir nėra pakankamai kvalifikuoti. Mano pastangomis Kornelio universitete gydytojai jau gali tokių žinių gauti. Labai džiugu, kad Lietuvoje taip pat rodoma iniciatyva ir vyksta tokie sveikintini pokyčiai. Noriu pabrėžti, jog tinkama mityba gali padėti išgydyti net sunkias širdies ligas, tereikia mėsos, pieno ir perdirbtus produktus pakeisti augalinės kilmės maistu ir jūs būsite nustebinti savo sveikatos ir savijautos pokyčių. Be to, visi vaistai turi šalutinį poveikį, o štai sveika mityba – ne“, – kalbėjo prof. dr. T. Kolinas Kempbelas.

Konferencijoje dalyvavęs Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas prof. Algimantas Kirkutis patikino, jog šalia įprastinės ir dietinės mitybos atsiradus besikeičiančios aplinkos, kurioje gyvename, padiktuotai trečiai mitybos rūšiai – sveikatinančiai mitybai – būtina ruošti kvalifikuotus šios srities specialistus.

„Nors mums dar reikia tiksliai apibrėžti sveikatinančios mitybos terminą, nustatyti tokios mitybos standartus ir suteikti gydytojams taip reikalingų šios srities žinių, pirmieji žingsniai jau žengti – artimiausiu Klaipėdos universitete netrukus atsiras nauja studijų programa – natūralioji arba sveikatinanti mityba“,– atskleidė A. Kirkutis.

Į studijų programas įtraukti sveikos mitybos mokslus pažadėjo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas dr. Darius Kubilius.

„Atėjo laikas, kai nebereikia bijoti, jog patirsime infarktą, insultą, apsirgsime diabetu, alergija ar net Alzheimeriu – jau žinome, kad keičiant mitybą šitų ligų galime išvengti. Ir nors nusistovėjusias dogmas sunku pakeisti, LSMU taip pat vyksta pokyčiai, kuriais visi labai džiaugiamės“, – sakė D. Kubilius.

lrs.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų