Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Blogiausia – vienu metu susirgti ir gripu, ir COVID-19, todėl patariama skiepytis

Šaltinis: vlmedicina | 2021-09-21 11:49:16

Nors tiek gripas, tiek COVID-19 yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos, jas sukelia skirtingi virusai. Tai reiškia, kad įmanoma vienu metu susirgti dviem infekcijomis – tai blogiausias scenarijus tiek pacientui, tiek jau vėl su COVID-19 lovų trūkumu susiduriančiai šalies sveikatos sistemai.

Gripui ir COVID-19 būdingas staigus karščiavimas / VLMEDICINA.LT

Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Robertos Janulytės, pandemijos metu svarbu sumažinti kvėpavimo takų ligų naštą, siekiant apsaugoti pažeidžiamiausias gyventojų grupes bei visą sveikatos priežiūros sistemą.

„Sumažinti naštą sveikatos priežiūros sistemai galima užkertant kelią gripui: tokiu atveju sumažės pacientų, kurie kreipsis į sveikatos priežiūros įstaigas, ir bus galima sutelkti dėmesį į pandemijos valdymą. Jau seniai įrodyta, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Negana to, koronaviruso infekcija ir gripas gali sukelti lygiai tokias pačias komplikacijas: plaučių, smegenų uždegimą, kvėpavimo nepakankamumą, sepsį, širdies smūgį, insultą, lėtinių ligų eigos pablogėjimą, antrines infekcijas“, – pranešime žiniasklaidai vardija ji.

Abiejų infekcijų rizikos grupės taip pat yra tokios pačios. Anot vaistininko, tai nėščiosios, vyresni nei 65-erių metų amžiaus asmenys, taip pat lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.

„Nėščiųjų, vyresnio amžiaus žmonių ir sergančiųjų lėtinėmis ligomis imuninė sistema dažniausiai yra silpnesnė, todėl tiek ligos eiga paprastai būna sunkesnė bei dažniau pasitaiko gripo sukeliamos komplikacijos. Prasidėjus gripo sezonui, priemonės imunitetui stiprinti neprilygsta vakcinacijos efektyvumui. Be to, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet gripu suserga 20-30 proc. mažų vaikų – neretai jie tampa pagrindiniu gripo viruso platinimo šaltiniu, taip pat matėme ne vieną pavyzdį, kaip iš ugdymo įstaigos vaikai namo „parneša“ COVID-19 virusą“, – aiškina R. Janulytė.

Sutampa ne tik rizikos grupės, bet ir simptomai. Vaistininkės teigimu, gripui ir COVID-19 būdingas staigus karščiavimas – temperatūra pakyla staiga ir aukšta 38 laipsnių ir daugiau, laužantis kaulų, raumenų, galvos skausmas, bendras negalavimas, kosulys, gerklės skausmas. Taip pat dažni virškinimo trakto sutrikimai, įskaitant pykinimą, vėmimą ir viduriavimą.

Vaistinių tinklus „Gintarinė vaistinė ir „Norfos vaistinė“ jau pasiekė keturvalentė vakcina nuo gripo „Vaxigrip Tetra“, skirta profilaktikai nuo gripo, kurį sukelia du gripo A viruso potipiai ir du gripo B viruso tipai. Šių tinklų vakcinacijos kabinetų šalyje yra 25.

„Vakcinos teikiama apsauga trunka vieną sezoną ir laikui bėgant silpnėja. Rekomenduojama ja skiepytis jau spalio pradžioje. Po vakcinacijos turi praeiti 10-14 dienų, kol susiformuos imuninis atsakas ir apsauga nuo gripo“, – komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

PSO rekomenduoja tarp COVID-19 ir bet kurios kitos vakcinos skiepijimo laikytis mažiausiai 14-os dienų intervalo.

„Nuo balandžio pradėjome skiepyti pacientus nuo erkinio encefalito, nuo gegužės pabaigos nuo koronoviruso, įgavome daug patirties ir supratome, kas išties svarbu pacientams. Tai pritaikysime ir gyventojus vakcinuodami nuo gripo. Pacientams reikia skirti pakankamai laiko, neskubinti, atsakyti į visus nerimą keliančius klausimus, kad pacientai nebijotų skiepytis nuo abiejų virusinių infekcijų“, – tvirtina vaistininkė.

Vaistinių, kuriose galima pasiskiepyti nuo gripo, sąrašas

Vilniuje
„Gintarinė vaistinė“ Vaivadiškių g. 2
„Gintarinė vaistinė“ Gedimino pr. 9

„Gintarinė vaistinė“ Antakalnio g. 84

„Gintarinė vaistinė“ Šeimyniškių g. 19

„Gintarinė vaistinė“ Baublio g. 2

„Gintarinė vaistinė“ Senasis Ukmergės kelias 46A, Užubaliai

„Norfos vaistinė“ Asanavičiūtės g. 29

Kaune

„Gintarinė vaistinė“ Jonavos g. 3

„Gintarinė vaistinė“ Savanorių pr. 321

„Gintarinė vaistinė“ Savanorių pr. 346 (PC Savas)

„Gintarinė vaistinė“ Žemaičių pl. 23

„Gintarinė vaistinė“ Veiverių g. 150

„Gintarinė vaistinė“ Škirpos g. 17

„Gintarinė vaistinė“ Varžupio g. 1, Kauno raj.

Klaipėdoje

„Gintarinė vaistinė“ Vingio g. 14
„Gintarinė vaistinė“ Vingio g. 31

Šiauliuose

„Norfos vaistinė“ Tilžės g. 225

„Gintarinė vaistinė“ Vilniaus g. 220

Panevėžyje

„Gintarinė vaistinė“ Ukmergės g. 18

„Gintarinė vaistinė“ Klaipėdos g. 103

Alytuje
„Gintarinė vaistinė“ Naujoji g. 2C

Mažeikiuose

„Norfos vaistinė“ Žemaitijos g. 72

Anykščiuose

„Norfos vaistinė“ Žiburio g. 12

Kelmėje

„Norfos vaistinė“ Šilingo g. 5

Domeikavoje

„Gintarinė vaistinė“ Vandžiogalos g. 112

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų