Šeštadienis, 2024.09.21
Reklama

Ar žinote, kaip svarbu nuplauti kremą nuo saulės?

Šaltinis: vlmedicina | 2021-06-08 08:59:26

Saulės vonios – vienas iš didžiausių šiltojo sezono malonumų. Daugelis nori ne tik papildyti vitamino D atsargas, bet ir džiaugtis įdegusia oda. Sveikata ir vasariškas įdegis tikrai suderinami, tačiau reikia nepamiršti ne tik reguliariai naudoti priemonių nuo saulės, bet ir po dienos jas kruopščiai nuplauti.

Odos priežiūra / Asociatyvioji nuotr.

Dažnai pasiteisinama, kad nuo saulės saugančios priemonės suteikia lipnumo pojūtį, apsunkina odą ar yra sudėtingai padengiamos, tačiau „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pataria pamiršti tokius argumentus, nes šiandien kiekvienas gali rasti jam priimtinas priemones. „Jeigu norite įdegti natūraliai, rekomenduoju pasirinkti priemones, kurios apsaugo nuo nudegimo ir padeda įdegti odai rudu atspalviu. Yra tokių priemonių, kurios turi aukščiausią apsaugą, tačiau yra labai lengvos tekstūros, jų net nejausite ant kūno, tekstūra primena aliejų ir toniką, o kartu padeda įgauti gražų bronzinį įdegį“, – dalinasi ji.

Aktyviai laiką saulėje leidžiantys žmonės dažnai nemėgsta riebių apsaugos nuo saulės priemonių, tokiu atveju grožio specialistė rekomenduoja naudoti įvairias dulksnas ar tonikus, kurie netgi turi šaldantį efektą. Svarbu tokių priemonių nepukšti vėjyje, nes jos bus tiesiog nupūstos ir neapsaugos odos.

Siekiant užtikrinti tinkamą apsaugą nuo saulės, labai svarbu pasirinkti pakankamą priemonės kiekį. Pavyzdžiui, vienai rankai reikėtų maždaug pusės arbatinio šaukštelio kremo. Naudojant nepakankamai priemonės išlieka ankstyvų pigmentinių dėmių, raukšlelių ir melanomos rizika.

Svarbu prisiminti, kad rūpinantis oda reikėtų ne tik naudoti kremus saugančius nuo saulės, bet ir po saulės vonių juos tinkamai nuplauti, kad kitą dieną galėtumėte tepti iš naujo, kitaip jie lieka ant odos paviršiaus ir gali sukelti nemalonius pojūčius.

Kadangi naudodami nuo saulės neigiamo poveikio saugojančias priemones dažnai mėgaujamės vandens pramogomis, svarbu rinktis priemones, kurios nekenktų aplinkai, jūrų, vandenynų ar ežerų mikroflorai.

Įdegusi ir be saulės

Net jeigu liekate mieste ir neturite galimybės pasimėgauti saule, įmanoma atrodyti lyg grįžus iš atostogų ir pasirūpinti bronziniu įdegiu visai nebūnant saulėje. Tiesa, A. Vareikienė pataria prisiminti kelis patarimus – prieš tai odą nušveisti, įdegio priemones tepti su specialia pirštine ir pasitepus neskubėti priemonės tepti dar kartą, dažnai įdegis išryškėja tik kitą dieną, todėl paskubėjus užtepti antrą sluoksnį įdegis gali nebeatrodyti natūraliai.

Jeigu ruošiantis išeiti į miestą ar svarbią šventę įvaizdžiui trukdo neįdegusi oda, galima pasitelkti ir specialų kūno makiažą. Jis iškart odai suteikia rusvą atspalvį, o vakare turėtų būti švariai nuplaunamas.

A. Vareikienė pataria vasarą leisti pailsėti ir veido odai, kasdien neapsunkint jos storais makiažo sluoksniais. „Dabar yra sukurta daug šiuolaikinių kosmetikos priemonių, kurios padeda turėti skaidrią odą, tik padengiant ją kremu su trupučiu spalvos. Oda būna apsaugota, kvėpuojanti, natūraliai atrodanti ir lyg pabučiuota saulės spindulių“, – pataria ji.

Vasarą veido odai rekomenduojama mažiausiai SPF 30 apsauga, tačiau dabar dažnai BB ar CC kremai turi jau SPF50, kuri apsaugo ne tik nuo ateityje susidarančių pigmentinių dėmių, bet ir nuo senėjimo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Planuojantiems tolimas keliones:  kaip saugotis uodų platinamos dengės karštligės
Nors Lietuvoje vis dar šilta ir dairytis į tolimus šiltus kraštus didelio poreikio nėra, vis dėlto svarstantiems apie to...
Odos ilgaamžiškumui įtaką daro ir genetika, ir oro sąlygos: kaip pristabdyti jos senėjimą
Odai senstant išlaikyti ją stangrią ir elastingą tampa vis didesnis iššūkis, o jos būklė vis labiau priklauso nuo gausyb...
Senjorų įpročiai, lavinantys smegenų veiklą: ar kryžiažodžiai ir galvosūkiai gali pagerinti atmintį?
Vienas iš neišvengiamų senėjimo procesų – sulėtėjusi smegenų veikla bei suprastėjusi atmintis. Senjorai dažnai sku...
Skydliaukės funkcijos sutrikimai dažniau vargina moteris – kaip juos atpažinti laiku?
Skydliaukė – priekinėje kaklo dalyje esanti liauka, sverianti apie 15–35 g ir savo forma primenanti drugelį....
Kaune ir Jurbarke bus vykdoma legioneliozės profilaktika
Kauno mieste ir rajone bei Jurbarke rugsėjo 23-25 d. bus vykdoma legioneliozės prevencija. Miesto šilumos tinklais tieki...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų