Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Ar verta vartoti pieną?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“ | 2017-05-12 09:40:05

Egzistuoja nuomonė, kad su amžiumi žmogaus organizmas nustoja gaminti fermentą, skaldantį pieno baltymą kazeiną, todėl pieno nebepasisavina. Dar blogiau, vyresniame amžiuje pienas pradeda kenkti sveikatai. Ar tai tiesa, ar mitas? Ar pienas yra gyvybiškai svarbus kiekvieno žmogaus racionui, ar verčiau jo atsisakyti? Į šiuos klausimus laidoje „Klauskite daktaro“ atsako gydytojas Alvydas Unikauskas.

Redakcijos archyvo nuotr.

„Pienas – gerųjų medžiagų šaltinis. Jame gausu riebaluose tirpstančių vitaminų A, D ir E. Piene taip pat yra daug B grupės vitaminų, mikroelementų magnio ir kalio. Pienas nukenksmina toksinus, o rūgusio pieno produktai yra probiotikų, gerųjų bakterijų, šaltinis mūsų žarnynui. Šis gėrimas taip pat yra priemonė grožiui ir jaunystei išsaugoti. Buvo pastebėta, kad pieno mėgėjų oda lygesnė ir švelnesnė, jie turi mažiau raukšlių“, – sako gyd. A. Unikauskas.

Pienas yra ne tik pasterizuojamas, bet ir homogenizuojamas. Natūraliame kaimiškame piene riebalų lašeliai yra skirtingo dydžio. Homogenizavimo metu riebalai susmulkinami. Pieno baltymo molekulės yra apgaubiamos šių visai smulkių riebalų lašelių ir organizmas nebegali dalelių suskaidyti. Imuninė sistema į tokius baltymus pradeda žiūrėti kaip į priešus. Susidaro darinys, kurio imuninė sistema nepriima, prasideda uždegimas.

Organizmo alergizavimas pieno baltymais visada reiškia didelę kai kurių ligų riziką. Visų pirma vaikams. Laidoje „Klauskite daktaro“ gydytojas pasakoja ir apie galimą pieno žalą.

„Yra pastebėta, jeigu pieną vartoja vaikas, kuris yra alergiškas pieno baltymams, tai gali būti pirmo tipo cukrinio diabeto priežastis. Alerginė reakcija sunaikina kasos ląsteles, kurios gamina insuliną. Vaikus dėl pieno vartojimo taip pat dažnai gali kankinti vidurių užkietėjimas. Gali išsivystyti rinitas (sloga) arba otitas (ausies uždegimas) ir gastroezofaginis refliuksas. Taip pat tai gali būti netgi astmos ar egzemos priežastis“, – kalba A. Unikauskas.

Ne visada lengva nustatyti, kad vaikas yra alergiškas pienui, bet kartais galima tą įtarti. Viena pirmųjų alerginių apraiškų vaikams gali būti odos bėrimas atsigėrus pieno.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: pienas
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų