Nors pastaruoju metu vis pasigirsta neigiamos informacijos apie pieno poveikį žmogaus organizmui, iš tiesų jis yra maistingas ir gali apsaugoti nuo kai kurių ligų. Taip sako gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė.
LRT.lt portalo skaitytojas Ignas domisi, kaip žmogaus organizmą veikia pienas. „Apie pieną sklando daugybė mitų. Apskritai pienas (gyvulinės kilmės, pvz., karvės) yra naudingas ar žalingas žmogaus sveikatai?“ – teiraujasi jis.
„Kelerius metus vis pasigirsta informacijos apie neva pieno žalą. Žinoti reikėtų tai, kad yra atliekami įvairiausi labai plačios apimties tyrimai, kurių metu aiškinamasi atskirų maisto produktų galima įtaka sveikatai. Taip pat tiriamas ir pienas, tokių tyrimų atlikta daug. Apibendrinant rezultatai yra tokie, kad, pavyzdžiui, storosios žarnos vėžio riziką didina raudona mėsa ir alkoholis. Pienas ir viso grūdo gaminiai apsaugo nuo šio vėžio. Tai – vienas iš pavyzdžių“, – tikina gydytoja D. Pipiraitė.
Gydytojos dietologės teigimu, Šiaurės Europos šalių gyventojai negali skųstis laktozės netoleravimu. „Šiaurės europiečiai turi tokią genetinę mutaciją, kuri sąlygoja, kad tik 2–15 proc. šių šalių gyventojų netoleruoja laktozės. Centrinėje Europoje laktozės netoleruoja 23 proc., o Azijos šalyse – net 95 proc. populiacijos. Taigi, jeigu esate tas, kuris išgėręs pieno jaučia pilvo pūtimą, gurguliavimą, viduriuoja, – pieno geriau nevartokite“, – pataria gydytoja.
D. Pipiraitės teigimu, karvės pienas žmogui yra maistingas, nes turi kalcio, vitaminų A ir D, baltymų ir energijos. Kalcį iš gyvulinės kilmės pieno lengviau pasisavinti negu iš augalinio pieno, pavyzdžiui, migdolų ar kokosų, be to, augalinis pienas yra mažiau maistingas.