Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Ar jogurtą įtraukti į sveikų produktų sąrašą?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-03-23 00:13:37

Jeigu jogurto dar nėra produktų, kuriuos jūs laikote sveikais, sąraše, žinokite: jis vertas jame atsidurti.

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Nesvarbu, kokį jogurtą (natūralų, graikišką, saldintą, su sumažintu riebalų kiekiu) bepasirinktumėte, jogurtas yra maistingas užkandis, aprūpinantis jūsų organizmą kalciu (1 puodelyje yra beveik pusė paros normos), baltymais, taip pat B grupės vitaminais ir mineralais (kaliu, fosforu, magniu).

Jogurtas – rauginto pieno produktas, kuris susidaro bakterijoms (Lactobacillus bulgaricus ir Streptococcus thermophilus) fermentuojant pieną. Šios bakterijos, dar žinomos kaip probiotikai, nulemia daugumą gerųjų rauginto pieno produktų savybių, unikalų jo skonį bei tekstūrą. Probiotikai padeda suvirškinti pieno cukrų (laktozę), todėl jogurtą dažniausiai gali vartoti netgi pieno produktų netoleruojantys asmenys.

Tyrimai parodė, kad su jogurtu gaunami probiotikai gali padėti sušvelninti dirgliosios žarnos sindromo simptomus: studijos dalyviai reguliariai vartojo jogurtą su bifidobakterijomis ir jau po 3 savaičių pajuto, jog sumažėjo pilvo pūtimas, susinormalizavo tuštinimasis.

Kitoje studijoje gauti rezultatai taip pat patvirtino jogurto teigiamą naudą virškinimo sistemai – tyrimo dalyvės, kurioms nebuvo diagnozuotas joks virškinimo sutrikimas, taip pat teigė pajutusios, kad reguliarus jogurto vartojimas pagerino bendrą savijautą.

Jogurtas gali padėti sustiprinti ir imuninę sistemą: pastebėta, kad probiotikai sumažina uždegimą, palengvina ir sutrumpina peršalimo simptomus.

Jei norite gauti maksimalią naudą iš maistinės sudėties, rinkitės graikišką jogurtą – jame yra kone dvigubai daugiau proteinų, kurie svarbūs ne tik dėl savaime suprantamos mitybinės bei energinės vertės. Baltymai organizme atlieka ir daugiau funkcijų: katalizinę, struktūrinę, pernašos, apsauginę, hormoninę, reguliacinę. Tyrimai parodė, kad pastaroji svarbi metantiems svorį – pakankamas proteinų kiekis racione padeda sureguliuoti apetitą.

Pastebėta, kad graikiškas jogurtas suteikia ilgesnį sotumo jausmą negu įprasti jogurtai, turintys mažiau baltymų. Vienoje studijoje nustatyta, kad žmonės, kurie kaip užkandį pasirenka jogurtą, vakarienės metu suvartoja 100 kalorijų mažiau nei tie, kurie renkasi mažiau baltymų turintį užkandį (nors ir turintį tiek pat kalorijų, kiek jogurtas).

Dėl savo sudėties jogurtas gali padėti išvengti osteoporozės: tyrimai rodo, kad asmenys, kurie per dieną gauna tris baltyminių produktų (tarp jų ir jogurto) porcijas, taip prisideda prie kaulinio audinio tankumo bei tvirtumo išsaugojimo.

Žinoma, itin svarbu išsirinkti tinkamą jogurtą. Specialistų teigimu, visur galioja universali taisyklė –geriausias produktas yra tas, kurio sudėtis yra minimali (nėra konservantų, aromatizatorių, dažiklių, krakmolo ir kitų sintetinių priedų), nėra pridėtinio cukraus.

Šaltiniai

https://edition.cnn.com/2017/02/24/health/is-yogurt-healthy-food-drayer/index.html

https://authoritynutrition.com/7-benefits-of-yogurt/

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: jogurtas
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų