Trečiadienis, 2025.04.30
Reklama

Ar gerti kefyrą naktį – normalu?(1)

Parengė Sandra Miškinienė | 2017-08-23 00:02:15

Apie naudingąsias šio gėrimo savybes daug prirašyta. Net autoritetingiausi mokslininkai šiam gėrimui skiria disertacijas. Ir, beje, kai kurie iš jų mano, kad būtent tokie pieno produktai yra ilgaamžiškumo raktas. Kefyras yra įtrauktas į naudingiausių produktų pasaulyje sąrašą. Taigi gerti jį daugiau nei sveika – ir bet kuriuo paros metu.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Kefyras – universalus produktas virškinimui sureguliuoti. Šviežias kefyras vidurius laisvina, senas (pastovėjęs ilgiau kaip 3 dienas) – priešingai, kietina.

Kefyras pasižymi švelniu šlapimą varančiu poveikiu. Dėl to jį gerti rekomenduojama visiems, turintiems bėdų dėl tinstančių galūnių ir padidėjusio kraujospūdžio.

Kefyrą gerkite kuo tuštesniu skrandžiu. Ir su kuo mažiau priedų. O jeigu kefyrą geriate išskirtinai savo malonumui, jis nesugadins nei rytinio, nei dieninio, nei vakarinio meniu.

Gerti kefyrą nakčiai sveika ne ką mažiau, nei gerti jį kitu paros metu. Dar daugiau: išgertas prieš einant gulti, kefyras gerina žarnyno florą ir stiprina miegą. Jame esantys pieno baltymai turi daug aminorūgšties triptofano – bene svarbiausio produkto kokybiškam ir ramiam miegui.

Jeigu metate svorį arba tiesiog norite jį išlaikyti stabilų, puodelis kefyro padės suvaldyti apetitą pačiu sunkiausiu paros metu – vakare. Piktnaudžiauti kefyru prieš miegą nereikėtų nebent žmonėms, iš kurių organizmo labai greitai pasišalina skysčiai, antraip neišsimiegos visą naktį, nes turės lakstyti į tualetą. Jiems saugiausias variantas – stiklinaitė kefyro dvi valandos prieš miegą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų