Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Alkoholis gali sutrikdyti miego ciklus

www.lrt.lt | 2013-01-23 10:50:45

Svaigusis gėrimas prieš einant į lovą galbūt ir padės užmigti greičiau, tačiau jis gali sutrikdyti nakties miegą, teigia tyrėjai.

Taurė
D. Gurskaites nuotr.

Londono miego centro mokslininkų teigimu, tyrimai rodo, kad alkoholis sutrikdo normalius miego ciklus, praneša BBC.

Nors jis ir sutrumpina laiką, kurio reikia norint užsnūsti, ir panardina į gilesnį miegą, jis taip pat atima vieną maloniausių miego tipų, kai sapnuojame.

Tačiau kai alkoholis naudojamas per dažnai, jis gali sukelti nemigą.

Daugelis pasisako už svaigalų stiklelį prieš gulant – jį savo globotiniams prieš miegą duoda senelių globos namai ir ligoninės, tačiau Irshaadas Ebrahimas pataria to nedaryti.

I. Ebrahimas, Londono miego centro medicinos direktorius ir tyrimo bendraautorius, teigia: „Išgėrinėdami reguliariai, turime būti labai atsargūs. Viena ar dvi taurės trumpuoju laikotarpiu gali padėti, tačiau jei kas kart, prieš einant į lovą, vartosite alkoholį, tai gali sukelti rimtų problemų. Jei būtina išgerti, geriausiai tą daryti likus pusantros ar dviem valandoms iki miego, kad alkoholio poveikis spėtų išsisklaidyti“.

Anot jo, žmonės gali priprasti prie alkoholio ir be jo nebeužmigti. Be to, dėl to gali būti sunkiau pailsėti, o žmonės gali pradėti knarkti.

„Naudojant alkoholį vis didesnėmis dozėmis, jis apsunkina kvėpavimą. Tai neknarkiančius žmones gali paversti knarkiančiais, o knarkiantiems gali išsivystyti miego apnėja, kai kvėpavimas retkarčiais visiškai nutrūksta“, – pastebi mokslininkas.

Peržvelgęs daugiau kaip šimtą tyrimų, I. Ebrahimas su komanda detaliau analizavo 20 ir nustatė, kad alkoholis miegą keičia trimis būdais.

Visų pirma, jis pagreitina miego pradžią, o tai reiškia, kad užmiegame greičiau. Be to, jis panardina į labai gilų miegą.

Šie du pokyčiai, kurie identiški į tuos, kurie pasireiškia kai žmonės naudoja antidepresantus, gali būti patrauklūs ir gali paaiškinti, kodėl kai kurie nemigos kamuojami žmonės vartoja alkoholį.

Tačiau trečiasis pokytis – fragmentuoti miego modeliai antroje nakties pusėje – yra mažiau malonus. Alkoholis sumažina laiką, kurį mes praleidžiame greitų akių judesių (REM) miego stadijoje. Šioje stadijoje dažniausiai sapnuojame.

Dėl šios priežasties miegodami galime prasčiau pailsėti, aiškina I. Ebrahimas.

„Alkoholis nepadeda pagerinti visos nakties miego. Pradžioje miegas gali būti gilesnis, tačiau vėliau jis sutrinka. Be to, šis gilesnis miegas greičiausiai paskatins knarkimą ir prastesnį kvėpavimą. Taigi pavartojus alkoholio, geresnio miego tikėtis neverta“, – tvirtina Edinburgo miego centro vadovas Chrisas Idzikowskis.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų