Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Aktyvių protrūkių šalyje ir toliau nuosekliai mažėja

Šaltinis: vlmedicina | 2021-06-01 11:15:57

Naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) atvejų Lietuvoje mažėjant ir pandemijos pagreičiui svariai slopstant, kelias pastarąsias savaites stebima, jog traukiasi ir aktyvių infekcijos protrūkių skaičius. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, jog per pastarąsias tris savaites aktyvių protrūkių sumažėjo trečdaliu – nuo 448 gegužės viduryje iki 331 paskutiniąją gegužės savaitę.

LIgonis reanimacijos lovoje
Reanimacija / Vidmanto Balkūno nuotr.

NVSC gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, specialistų fiksuojamos tendencijos nuteikia optimistiškai. Be to, anot jos, prasidėjusi masinė vakcinacija kaip tik šiuo metu gali tapti esminiu lūžiu suvaldant gyvenimą paralyžavusią pandemiją.

„Simboliška, kad masinę vakcinaciją pradėjome pavasario ir vasaros sandūroje. Viliuosi, kad tai taps diena, kuri jau visai netrukus leis kalbėti apie dar didesnius teigiamus pokyčius koronavirusinės infekcijos protrūkių žemėlapyje. Kviečiu visus pasitikėti mokslo pasiekimais, pasiskiepyti ir paraginti tai padaryti artimuosius, draugus, kaimynus. Dabar tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kaip greitai apie šią pandemiją galėsime kalbėti kaip apie istoriją vėl be baimės susitikę su artimaisiais, keliaudami ir besimėgaudami gyvenimu. Įkvėpkime vieni kitus geraisiais pavyzdžiais“, – sako D. Razmuvienė.

Protrūkių žemėlapyje – teigiami poslinkiai

Praėjusią savaitę Lietuvoje daugiau nei penktadaliu sumažėjo aktyvių protrūkių, registruotų ugdymo įstaigose. Jų epidemiologai užfiksavo 98, kai savaitę prieš tai –126. Specialistų vertinimu, situacija ugdymo įstaigose stabilizavosi ir šiuo metu gerėja, lyginant su laikotarpiu prieš tai.

Taip pat 21-ąją metų savaitę kone 40 proc. sumažėjo ir aktyvių protrūkių maisto pramonės įmonėse. Jų paskutiniąją gegužės savaitę registruota 15, kai savaitę prieš tai – 24. Šiuo metu turimais duomenimis, šie protrūkiai nėra siejami su viešojo maitinimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis, kurioms, sušvelninus karantino režimą, leista atnaujinti veiklą.

Be to, praėjusią savaitę stebima, jog toliau nuosekliai mažėja aktyvių koronavirusinės infekcijos protrūkių siuvimo įmonėse, kuriose itin reikšmingas koronavirusinės infekcijos plitimas fiksuotas kovo mėnesio pabaigoje.

Taip pat teigiamos tendencijos paskutiniąją gegužės savaitę stebimos gamybos ir statybos sektorių įmonėse, kuriose epidemiologai fiksavo mažiau aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, lyginant su savaite prieš tai.

Praėjusios savaitės pabaigoje nežymus aktyvių protrūkių prieaugis registruotas prekybos, baldų gamybos, paslaugų ir transporto bei logistikos įmonėse. Vertinama, kad protrūkių prieaugis siekė nuo kelių iki 10-ies procentų.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuotas 331 aktyvus COVID-19 ligos protrūkis, o savaitę prieš tai – 386 protrūkiai, 19-ąją metų savaitę – 448 protrūkiai.

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų