Antradienis, 2023.12.12
Reklama

2011-ųjų frazės: ir rimtai, ir graudžiai, ir ironiškai – iš širdies gelmių

vlmedicina.lt | 2011-12-30 23:44:04

Metų sandūra – ypatingas metas, skatinantis ne tik pasvajoti apie ateitį, bet ir pažvelgti atgal. Nuo 2011 metų vasario 7 dienos, kada pradėjome leisti šį portalą, jame savo mintis, nuomonę išsakė ar patirtimi ir įžvalgomis pasidalijo nemažai sveikatos politikų, kompetentingų medikų, alternatyviosios medicinos ar visuomeninės organizacijos atstovų, net dvasinių lyderių. Linkėdami savo skaitytojams nuotaikingos Naujųjų metų šventės ir visus metus lydinčio optimizmo sugrįžtame atgal...

© theromb - Fotolia.com

1. Aivaras Šlekys: Paskutinį gandą išgirdau, kad ligoninę remontuojantys statybininkai ir mano namuose remontą daro. Galvoju, iš kur? Ir šiandien kaip tik nuvažiavau žmonos pasiimti, žiūriu, mūsų namo penktame aukšte remontas vyksta, ir kaip tik toje pačioje laiptinėje, virš mūsų.  Bet aš kaip gyvenau apleistame socialiniame butelyje prie šiukšlių konteinerio, taip ir gyvenu. Galvoju, gal mūsų žmonės apskritai nebetiki  moralumu ir  patriotizmu. Gal mano, kad visi aplinkui  vagys, ir jei tapai vadovu,  tai turi tiktai vogti?

Jurbarko ligoninė atsikrato senų skolų

2. Statistinis sistemos medikas: Atrodo, kad mums darbo vieta asocijuojasi su Mama, ta vienintele, o mes patys tapatinamės su mažais bejėgiais kūdikėliais, susitaikiusiais su gamtos dėsniu, kad mamos nepasirinksi. Ir liekame prie jos prisišlieję, prie tokios, kokia ji yra. Nejaugi statistiniam lietuviui medikui mintis, kad darbo vieta yra ne Mama ir ją galima keisti ar pakeisti, skamba šventvagiškai, nekrikščioniškai, netautiškai ir netgi…  nelietuviškai?

Mediko pseudodarboholiko noras ir abejonės

3. Dr. Artūras Razbadauskas: Medikų visuomenėje tebetvyro baimė. Tie, kurie laiko savo rankose vadeles, bijo, kad apačios nejudėtų,  kad niekas nevyktų. Bet tai laiko klausimas. Aš nebijau nieko. Ką man gali padaryti? Na, nušauti… Bet baigsis žmonių kantrybė ir sistema sugrius. Reikia tik dirbti.

 A. Razbadauskas: "Sistemą reikia rauti  su šaknimis" 

4. Albinas Montvidas:  Visada prieš užsiuvant pilvą chirurgas turi paklausti slaugytojos ir asistento, ar nieko nepaliko, ar nieko netrūksta. Būtina  suskaičiuoti visus instrumentus, priemones. Atsimenu, operavome tulžies pūslę. Kad prispausčiau kepenis, tarp krūtinės ir kepenų įdėjau skarelę. Užsiuvant pilvaplėvę klausiu, ar mes ištraukėme tą skarelę. Ir asistentas, ir sesutė patikino, kad ištraukėme. Bet trečią dieną pacientei pakilo temperatūra, skausmas atsirado. Sakau, einam, vyručiai, į operacinę ištraukti ką palikome…

 A. Montvidas: "Chirurgijoje kaip fronte - liberalizmo neturi būti"

5. Rimvydas Gutauskas:  Kiekvienoje ligoninėje, kiekviename skyriuje reikėtų įvesti ūkiskaitą. Tuomet būtų matyti, kas kiek uždirba ir kokį pelną duoda, kiek išleidžiama tyrimams, medikamentams, atlyginimams. Dabar to nėra, o drumstam vandeny velniai veisiasi.

R. Gutauskas:  "Drumstam vandeny velniai veisiasi"

6. Aldona Petrauskienė: Kai mane atvežė į ligoninę, ten buvo toks lakstymas! Gulėjau ir mąsčiau: vis dėlto – gydytojai gauna adekvatų atlyginimą ar ne?  Aišku, man nepatiko tai, kad reikėjo pirkti vaistus, bet aš nesiginčijau, neprieštaravau. Tik mąsčiau, kodėl gydytojas turi sukti sau galvą, kaip pasakyti ligoniui, kad jis nusipirktų vaistų? Tai yra nebegerai. Ir tai jau nebe gydytojo, o sistemos kaltė.

Aldona Petrauskienė: "Žmonės nepatenkinti sistema, bet ne gydytojais"

7. Valdemaras Anužis: Jei pradėjo mokėti pinigus pagal operacijų skaičių – bus operacijų. Pradėjo mokėti pagal  amputacijų skaičių –  bus amputacijų. Mokės pagal ištrauktų dantų skaičių –  liksime be dantų.

Valdemaras Anužis: "Fizinio lavinimo pamokos luošina vaikus"

8. Rimantas Petravičius:  Savo pacientams sakau: “Žmoguti, tu atsigulk nors penkioms minutėms, atsipalaiduok.“ Arba moterims: „Apsirenk baltą suknelę ir eik į pievą – parink gėlyčių, palydėk saulę…“ O man: “Eik, eik, ką čia aš lydėsiu visa nusikalusi. Aš geriau alaus išgersiu ir eisiu miegoti”.

Noras pažinti  save paskatino eksperimentuoti badavimu

9. Vidmantas Misis: Ar yra kas nors matęs žmogaus sielą? Ar ji egzistuoja, ar ne? Tas, kuris teigia, jog homeopatija moksliškai neįrodyta, atsakys, kad siela yra. Tuomet paklauskit, ar jie yra matę tą sielą,  ar su ja sveikinosi, vakarieniavo?..

 Nematerialioms ligoms- nematerialios vaistų  dozės

10. Žilvinas Užkuraitis: Vieną dieną grįžtu iš darbo – Zita sėdi apsiverkusi, sako, jog nežino, ką padaryti valgyti, nes nieko mėsiško buvome nusprendę  nevalgyti. Mokėjome tuomet gaminti tik burokėlių sriubą. Pirmas vegetariškas patiekalas buvo su aliejumi keptos bulvės. Skanu buvo.

"Vegetarizmas neatsiejamas nuo dvasinio tobulėjimo"

11. Daiva Jameikienė: Lietuvoje, baigusi Klaipėdos medicinos mokyklą,  dirbau vienoje uostamiesčio ligoninėje, operacinėje. Bet  neilgai ištvėriau šią  gyvenimo mokyklą. Naujai atėjęs darbuotojas pakliūdavo į tokį katilą, kad galvodavo, atlaikys ar ne. Jokios pagalbos, palaikymo, vien moralinis gniuždymas, įžeidinėjimai, gąsdinimai, jog išmes iš darbo, ir nieko prieš pasakyti negalėjai.

Slaugytoja emigrantė  į Lietuvą nebegrižtų

12. Virginijus Skirkevičius: Kai sulaukiame  42 metų, Dievas paspaudžia mygtuką – sumažina inkstų aktyvumą. Inkstai labai susiję su smegenimis, tad  žmogus ima savęs klausti, ar verta jam gyvenime taip plėšytis ir draskytis. Kai inkstų aktyvumas sumažėja, ima byrėti dantys, plaukai, atsiranda fiziologinių  pakitimų. Jei gersi daug vandens, gali nuo jo supūti. Senatvėje reikia džiūti, kad nepūtum.

 Vaistai kovoje su liga- tik trečias kelias

13. Dr. Audrius Šimaitis: Apie tai, ką reikia daryti, jau yra tiek daug prikalbėta ir prišnekėta, kad būtų galima parašyti naują Forsaitų sagą.

Dr. Audrius Šimaitis: kaip sulaužyti įsigalėjusios sveikatos apsaugos sistemos stuburą

14. Daiva Pentiokinienė: Chalatas skirtas higienai, tam, kad apsaugotų gydytojo drabužius, kad jis neparsineštų kokio nors užkrato į savo namus. Tačiau jeigu kas nors nori ką nors suvulgarinti, įmanoma suvulgarinti ne tik baltą chalatą.

Gydytoju seksualumas: fantazijos ir realybė

15. Romaldas Sakalauskas: Ligoninė nėra atsakinga už tai, kas dedasi už jos ribų, jei žmogus pabėgo. Niekas su automatais nestovi ir nesaugo ligonių.

 Mirtis už ligoninės sienų: neatsakyti artimųjų klausimai

16. Robertas Badaras: Geriausia žmogaus sveikatai yra marinuoto bizono mėšlo vonios.

Kas iš  tikrųjų nuodija Lietuvą: atviros gydytojo toksikologo R. Badaro mintys

17. Tomas Viluckas: Ieškodami dvasinių tiesų, bet nusivylę krikščionių bažnyčia, žmonės iš įvairių religijų pasirenka tai to, tai ano – susikuria sinkretinį dvasingumą, arba paprastais žodžiais tariant – mišrainę. O nuolat valgant mišrainę galima ir apsinuodyti.

T. ir J. Viluckai: "Dėkojame Dievui už negalią, per kurią esame kartu"

18. Svamis Jothirmayja: Jei tu turi saldumo, medaus savo širdyje – tau nereikia eiti paskui drugelius. Drugeliai ir bitutės atskrenda patys paskui tave.

Svamis Jothirmayja: "Laiminimas - tai meilės išraiška"

19. Algirdas Radvila: Ligoninėje uždaromas intensyvios terapijos, chirurgijos skyriai, akušerijos – nėra. Tad gimdyvę tenka vežti į Klaipėdą. Visi labai skuba, bijo, kad tik moteris nepagimdytų pas juos, o jei automobilyje – jau nebaisu. Ir gimdo moterys greitosios pagalbos automobiliuose!

 Pažemintas, negerbiamas visuomenės, finansiškai nemotyvuotas- toks yra Lietuvos medikas

20. Artimiausiu metu emigruosiąs Lietuvos gydytojas: Kol visos vadelės bus sutelktos vienose rankose, tol  plauksime suskilusioje geldoje ir skyles kamšysime šienu. Ši gelda grimzta palengva tik  dėl to, kad ji dar tuo pat metu ir lengvėja...

 Kol kas vis dar plaukiame suskilusioje geldoje

21. Antanas Matulas: Vien dėl Klaipėdos, ir konkrečiau – dėl vienintelio Vinso Janušonio – niekas nepriims naujų įstatymų.

"Klaipėdos miesto tarybos sprendimas- tiesiog kvailas"

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gyvūnų reabilitacijos programos. Kaip veterinarijos klinikos prisideda prie atsigavimo po traumų
Gyvūnų reabilitacija po traumų ar operacijų yra kritiškai svarbi jų sveikimo proceso dalis. Pastaraisiais metais veterin...
Lietuviai bijo širdies ligų, bet tikrintis – neskuba: savimi labiau rūpinasi matę ligų pasekmes
Po vėžio lietuviai labiausiai bijo širdies ir kaujagyslių ligų, parodė medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hi...
Vaikų tantrumai – iššūkis tėvams ir aplinkiniams
Ne vienas šeimoje yra susidūręs su vaikų kaprizais, ožiais, nepaaiškinamais pykčio priepuoliais. Šis elgesys turi ir mok...
Respublikinės Šiaulių ligoninės 180 metų jubiliejus – lyg vienos šeimos šventė
Nuoširdžiais padėkos bei pagarbos žodžiais ir laiškų fragmentais, lydinčiais medikus kasdienybėje, prasidėjusi Respublik...
Meningokokinė infekcija itin pavojinga vaikams: jos galima išvengti pasiskiepijus
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad daugeliui infekcinių ligų, tarp jų ir meningok...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų