Pirmadienis, 2024.10.14
Reklama

Švieži agurkai – ne tik šaltibarščiams ar salotoms: sriubos ir limonado receptai

Šaltinis: vlmedicina | 2020-03-12 10:27:33

Kiekvieną pavasarį kartu su šviežių daržovių derliumi ant lietuvių pietų stalo sugrįžta pavasarinės salotos, šaltibarščiai ir daugybė kitų patiekalų. Laukiamiausių daržovių sąraše esantis agurkas yra ypač mėgstamas dėl daugybės savo savybių.

Agurkai. © Unsplash.com

Vertinami ne tik dėl skonio

„Nors agurkai turi mažai kalorijų, tačiau yra kupini vandens, vitaminų ir mineralų, o valgant juos su žievele, žmogaus organizmas yra aprūpinamas maksimaliu kiekiu maistinių medžiagų. Agurką sudaro 95 proc. vandens, dėl kurio žmogaus organizmas gauna reikalingą dienos skysčių kiekį, o dėl jame esančių skaidulų galima išvengti vidurių užkietėjimo. Ir tai tik kelios naudos, kurias žmogus gali gauti valgydamas šią daržovę“, – teigia „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė.

Tyrimai rodo, kad agurkai gali padėti suvaldyti tam tikras ligas. Pavyzdžiui, sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir išvengti su diabetu susijusių komplikacijų. Agurkuose taip pat yra antioksidantų, kurie neleidžia kauptis kenksmingiems laisviesiems radikalams ir gali sumažinti lėtinių ligų riziką.

Kaip paruošti ir ką gaminti?

Agurkus galima valgyti šviežius arba marinuotus. Virtuvėje jie neretai atranda vietą kaip mažai kaloringas užkandis arba įvairiausių patiekalų ingredientas.

„Šią daržovę galima pjaustyti įvairiausiomis formomis ir dydžiais – kubeliais, lazdelėmis ar griežinėliais. Jų sėklos yra valgomos ir maistingos, tačiau kai kurie žmonės mieliau renkasi jų nevalgyti. Tokiais atvejais agurkus galima pjaustyti išilgai ir šaukšto galiuku švelniai išimti sėklas. Ši daržovė gali suteikti gaivų skonį daugybei patiekalų, tačiau kad ir ką nuspręsite valgyti, bet kokiu atveju gausite daug maistingų medžiagų“, – sako V. Juodkazienė.

Pasak jos, nors agurkai daugeliui asocijuojasi su gaiviomis pavasario salotomis ar šaltibarščiais, yra ir kitų patiekalų, kurių pagrindiniu ingredientu taps būtent ši daržovė. Sugrįžtant šiltajam metų laikui V. Juodkazienė dalijasi receptais, kurie puikiai atgaivins.

Šalta agurkų ir jogurto sriuba

Puiki alternatyva šaltibarščiams – tokia pat gaivinanti jogurtinė agurkų sriuba. Rinkdamiesi prieskonines žoleles galite improvizuoti, o patiekdami papuošti ne tik agurkų griežinėliais, bet ir skrudintais graikiniais riešutais ar smulkiai kapotais mėlynojo svogūno gabalėliais.

Reikės (4 porcijoms):

  • 2 vnt. ilgavaisių agurkų
  • 400 ml graikiško jogurto
  • 3 v. š. citrinų sulčių
  • 1 vnt. valgomojo svogūnėlio
  • 1 sklt. česnako
  • 15 g krapų
  • 15 g petražolių
  • 15 g peletrūno
  • 60 ml alyvuogių aliejaus
  • Druskos, grūstų baltųjų pipirų

Paruošimas:

Agurkus nulupkite ir išimkite sėklas. Vieną agurką sutrinkite elektriniu trintuvu su valgomuoju svogūnėliu ir česnako skiltele. Kitą agurką smulkiai supjaustykite. Sutrintą agurko minkštimą sumaišykite su jogurtu, citrinos sultimis, aliejumi ir pasmulkintomis žolelėmis. Suberkite ir pjaustyto agurko gabalėlius, pasūdykite, pagardinkite pipirais. Sriubą patiekite šaltą. Galite prieš patiekdami papuošti žolelėmis, agurko skiltelėmis, apšlakstyti aliejumi. Skanaus!

Agurkų limonadas

Švieži agurkai ir sultingos citrinos – puikus derinys gaiviam ir aromatingam naminiam limonadui. Sumanę atsigaivinti, neužtruksite nė 15 minučių.

Reikės (4 porcijoms):

  • 500 g agurkų
  • 7 vnt. citrinų
  • 5 a. š. agavų sirupo
  • 400 ml gazuoto vandens

Paruošimas:

Agurkus nulupkite ir sutrinkite maisto smulkintuvu. Agurkų minkštimą nusunkite per smulkų sietelį ar audinio skiautę. Išspauskite citrinas ir sumaišykite su agurkų sultimis. Pagardinkite agavų sirupu, įpilkite gazuoto stalo vandens ir išmaišykite. Patiekite su daug ledo ir šviežių agurkų griežinėliais. Skanaus!

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vyresnių žmonių psichikos sveikata: kaip pagerinti gyvenimo kokybę
Žmogaus saulėlydis – anaiptol neromantizuojamas gyvenimo periodas. Todėl senti gražiai, oriai, kuo ilgiau išlikti...
Brandi veido oda: ar žinote, kaip teisingai ją prižiūrėti?
Veido odos senėjimo procesas yra neišvengiamas, dėl to daugeliui moterų kyla abejonių, ar vyresniame amžiuje dar verta n...
Kokie yra didžiausi sėslaus gyvenimo būdo pavojai ir kaip vėstant orams išsijudinti?
Kai lauke įsivyrauja rudeniška žvarba, o giedrą dangų pakeičia cepelinų spalvos dargana, dažnas renkasi gyventi sėsliau...
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų