Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Vitaminai ir mineralai gali suteikti energijos ir pakelti ūpą

vlmedicina.lt | 2013-07-19 09:06:34

Vitaminai ir mineralų papildai gali sustiprinti protinę energiją ir savijautą ne tik sveikiems suaugusiems žmonėms, bet ir tiems, kas linkęs į nerimą ir depresiją.

Vitaminai
Ligitos Sinušienės nuotr.

Apie tai šią savaitę buvo kalbama kasmetinėje JAV maisto technologų instituto konferencijoje ir maisto parodoje, vykusioje Čikagoje. Organizatoriai teigia, kad dalyvavo daugiau kaip 23 tūkstančiai maisto srities profesionalų, praneša sciencedaily.com.

Vienoje diskusijų Kalgario universiteto medicinos fakulteto prof. Bonnie Kaplan teigė, kad vitaminai ir mineralų papildai gali būti alternatyva vis daugiau vartojamiems psichotropiniams vaistams, skiriamiems dėl nerimo ir depresijos simptomų.

B. Kaplan pateikė neseniai Kanadoje atliktų savo tyrimų duomenis apie 97 suaugusius pacientus su nuotaikos sutrikimais. Jie registravo, ką valgė, ir nustatyta, kad suvartojant daugiau vitaminų ir mineralų, pagerėjo pacientų protinė veikla.

Mokslininkė įsitikinusi, kad viena pagrindinių protinių sutrikimų priežasčių yra netinkama mityba, tačiau praėjusio amžiaus viduryje išpopuliarėjus psichotropiniams vaistams, psichiatrai vis labiau nustojo protinius sutrikimus tvarkyti per mitybą. Tuo tarpu tyrimai rodo, kad vadinamąją vakarietišką dietą su daug perdirbto maisto išpažįstantiems žmonėms yra didesnė nuotaikos sutrikimų ir nerimo tikimybė.

Jutos universiteto mitybos skyriaus specialistė dr. C.J. Geiger pateikė savo duomenis apie teigiamą vitaminų B ir D, 5-hidroksitriptofano (5-HTP), ginkmedžio lapų ekstrakto ir omega-3 poveikį nuotaikai. 5-HTP yra natūraliai atsirandanti amino rūgštis, iš kurios žmogaus organizme gaminasi seratoninas.

C. J. Geiger yra nustačiusi, kad daugelio suaugusiųjų energijos lygis kinta. Jis esti didžiausias įpusėjus rytui, smarkiai nukrenta pavalgius pietus, šiek tiek atsigauna vėlyvą popietę ir vėl nusėda prieš einant miegoti. Tačiau šie energijos pakilimai ir nukritimai varijuoja atsižvelgiant į lytį, amžių ir klimatą.

Mokslininkė sako, kad daug suaugusiųjų, siekdami visą dieną išlikti energingi, geria kavą, gaiviuosius gėrimus, valgo šokoladą ir šokoladinius batonėlius, negana to, vartoja energetinius gėrimus, įvairius užkandžius su cukrumi.

Kartu ji išskyrė kitą žmonių kategoriją, kurie valgo dažniau ir po nedaug, kad išlaikytų energiją, be to, skiria daug laiko poilsiui ir sportui.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų